arrow
profile_image
Kamilllla
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
poslední dobou jsem nucena (nemohu najít práci, je jí opravdu málo) že budu nucena jít pracovat na ŽL. Zajímalo by mne,jaké náležitosti musím splňovat, co všechno budu nucena si sama platit (soc. a zdr. kolik?) a co ještě navíc zařizovat? Přemýšlím o práci na kooperativě která mi byla nabídnuta na přepážce,ale bylo tam napsáno ŽL,nevíte jak tohle funguje?Šly byste do toho a nebo už podnikáte někdo a v čem a jak je to s uživením se?díky za rady

arrow
profile_image
Bejbiss
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevím náležitosti kolem toho ale vím, že mamky známá toto dělá (Kooperativa na ŽL) a jednou má třeba opravdu málo peněz a jindy když se vede tak se má zas velmi dobře. Záleží na tom kolik sepíše smluv atd..

arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nedělat... sháněj radši normální zaměstnání. Budeš ze sebe dělat blbce a cpát lidem smlouvy. Já chvilku takto dělala u Raiffeisen, kde jsem dostala přidělené klienty a nemusela jsem je shánět. Nicméně když mi šéfka řekla, že klienty, na které nemám telefonní číslo, mám obejít byt po bytě a nabízet jim smlouvy, znechuceně jsem utekla z firmy. A to na začátku slibovali, že nic nikomu nutit nebudeme, jó, hahaha..... Ani kancl mi nedali, buď jsem pracovala se svým noťasem v zasedačce nebo seděla doma. Za jejich kancl bych musela platit "nájemné". Výdělek nakonec nula nula ***.

arrow
profile_image
Sannda
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Třaba u nás má KOOP oblastní kancl, ale to je stejně jen o tom že tam můžeš být když se ti nechce dělat nebo že se tam scházíš s lidma, ne každýmu vyhovuje kavárna nebo u nich doma .Stejně budeš klasickej obchoďák a budeš běhat po lidech , navolávat si schůzky, atd .Je to jako všude jinde .Hodně pojištoven teď do nabídek práce uvádí, že se jedná o práci na přepážce, ale není to tak .U nás takhle hledaj lidi jako pojišťováky pod záminkou práce na přepážce,, proběhlo klasický výběrko, řekli nám plat, prac. dobu, ale nakonec nikoho nevzali a všechny nás chtěli naverbovat na obchoďáky.Stejný inzerát potkávám už rok pořád dokola .
Jinak platila bych nejspíš ten základ soc 1807,- a zdr. 1670,- +- , záleží jak ti to vypočítají .Ale jestli nejsi rozený obchoďák a nechceš lidi obtěžovat tak to nedělej .Navíc je na to už dost špatná doba, trh je tím přesycenej a lidi naštvaný věčným otravováním .

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sannda: Ale jestli nejsi rozený obchoďák a nechceš lidi obtěžovat tak to nedělej .Navíc je na to už dost špatná doba, trh je tím přesycenej a lidi naštvaný věčným otravováním .

S tím naprosto souhlasím. Musíš mít talent na to ovlivnit lidi, přesvědčit je, ale ne jako v obchodě, kam často přijdou, protože si něco koupit chtějí, spíš naopak... Vstoupit na trh teď a vydělávat aspoň průměrně je dle mého názoru dost obtížné. Což je důvod, proč je takhle práce na ŽL - firmu nic nestojíš, mají z tebe akorát výhody. A já bych na ŽL (kromě klasiky jako kosmetičky, řemeslníci...) nikdy pracovat nešla - je to nejisté, žádné proplácení dovolené, nemocenské... Když do tebe firma nechce investovat a chce jen brát, beru to jako určitou neúctu k zaměstnanci.

arrow
profile_image
Kamilllla
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a to jste pracovali konkrétně v kooperativě? no mě právě zaujala ta práce na přepážce, jinak jako doma někomu něco nabízet nebo po kavárnách teda rozhodně nechci. Myslíte že to je jako poradce? Já myslela že budu sedět v pojištovně na přepážce, čekat až lidi přijdou, a zařídit co s přejí plus něco zřídit nějakou tu pojistku.Říkám si,leoší jak nic,nebo si to nemyslíte a mám hledat dál?

arrow
profile_image
Sannda
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Hledej dál, dělala jsem v Allianz , ale třeba kamarádka dělala u KOOP .U těchto společností to nefunguje formou přepážky jako třeba v bankách .Kancl k dispozici mít můžeš, ale lidi ti tam chodit sami od sebe nebudou, je to vyloženě o hledání obch. příležitostí .Neztrácej s tím čas, je to hodně nepříjemná práce a neustálý stres .Nepracuju tam skoro 4 roky, ale ještě doteď vracím provize, když někdo něco zruší a to je vždycky pecka .

Před rokem jsem našla na pracovním portále kde Kooperativa nabízela práci na ŽL obchodníka na přepážce, na pohovoru se z toho vyklubala převážně práce v terénu a uzavírání smluv. To je moje špatná zkušenost bohužel s ní. Jinak vedoucí na pobočce mi sama řekla, že u této práce vydrží tak 30 % lidí. Většina je po 2 měsících pryč.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kamilllla: Přemýšlím o práci na kooperativě která mi byla nabídnuta na přepážce,ale bylo tam napsáno ŽL,nevíte jak tohle funguje?

Hledej si normální práci neb práce na ŽL a vnucování smluv je o ničem.Provize máš za smlouvy a pokud je lidé pak následně zruší,tak provize vracíš.

Cituji Tiakia: Hledej si normální práci neb práce na ŽL a vnucování smluv je o ničem.Provize máš za smlouvy a pokud je lidé pak následně zruší,tak provize vracíš.

Přesně tak, souhlasím. Hledej raději dále.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem pracovala v pojišťovně, díky Bohu na HPP ale po roce jsem to vzdala..seděla jsem na přepážce ale skoro nikdo tam nechodil, nebo jen dělat změny apod, žádné nové smlouvy takž ejsem měla neustále minimální plat což se nedá dlouho vydržet...Taky se přikláním k tomu hledat dál .. i když chápu, že je to těžký ale pokud nejsi "ukecávací" typ tak to bude jen ztráta času i peněz...
Hodně štěstí

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

je to docela pohoda, já takto dělám pro ČP. ALE JEN A POUZE JAKO VEDLEJŠÁK K JINÉ PRÁCI. Už bych se nikdy nevrátila dělat pro pojišťovnu jako hlavní činnost a platit si ZP a SP.
Jinak jako zábava, přivýdělek je to fajn. Když to není jediný a hlavní příjem, nijak tě to nestresuje a můžeš si vybrat koho a jak často navštívíš. V podstatě stačí lidé v okolí, známí a příbuzní na pravidelný příjem, protože je potřeba furt něco a oni jsou rádi, že se vše vyřeší u nich nebo u tebe doma, v pohodě a při kafi Taky vědí, že u tebe mají servis, když se něco stane.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené