arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, poprosila bych vás o názor a zkušenosti. Mám přítele, známe se už víc jak rok, ale vážný vztah je to asi 5 měsíců a objevila se jedna významnější "třecí plocha".

Vždycky jsem byla hodně společenská a pohybovala se převážně v mužském kolektivu. Z práce jsem teď odcházela, takže jsem měla s klukama i rozlučku. Takže se popíjelo a pak jsem různě s klukama debatovala, co v životě dál atd.

A když jsem se bavila s jedním kolegou, tak jsem se ho dotkla na noze. Nebyl v tom žádnej sexuální význam, prostě jsem docela kontaktní osoba (zvlášť po pár skleničkách vína, takže když s někým mluvím, tak se ho obvykle dotknu na rameni, na ruce. Ten dotyčný to samozřejmě vůbec nebral jako gesto balení a ani nikdo jiný si nemyslel, že by mohlo o nějaký takový náznak jít.

Jenže to viděl přítel a mohl se zbláznit. Strašně mi vynadal, co to má jako být, že tohle má patřit jenom jemu a já nevím, jak se slušně chovat ve společnosti.

A já jsem teď sama zmatená. Vím, že kdybych viděla jeho, že se někoho dotýká, tak by mi to taky vadilo. Na druhou stranu se to stalo úplně výjimečně a bez nějakých úmyslů. A já nevím, jestli mám zbystřit, že se může jednat o žárlivce (mám za sebou jeden traumatizující vztah se žárlivcem, takže jsem na to možná citlivější) nebo je to vážně moje chyba...

Partner argumentuje tím, že s jeho ex by tohle nenastalo, že tam si byli absolutně věrni (ale já jsem žádného partnera taky nepodvedla), jenže jeho ex byla extrémní introvert, a to takovej, že odmítala za celých 13 let jejich vztahu jít do práce, aby nemusela do kolektivu. Tak nechodila vůbec, ale vůbec nikam. Na druhou stranu, když se rozcházeli, tak mu vmetla, že měla románek s jeho nejlepším kámošem (což se pak potvrdilo jako výmysl).

Jinak mám volnost, v ničem mě neomezuje, s nejlepším kamošem můžu na kafe, kdy se mi zlíbí, ale tohle nedokáže překousnout.

Co si o tom myslíte?

arrow
profile_image
amiris
od 21. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nicolata: Jinak mám volnost, v ničem mě neomezuje, s nejlepším kamošem můžu na kafe, kdy se mi zlíbí

takhle se snad žárlivci neprojevují, pokud něco někde nepotlačuje a neskrývá . . . dělal ti scény i jinak? vadilo mu, kde pracuješ?

Cituji Nicolata: Vím, že kdybych viděla jeho, že se někoho dotýká, tak by mi to taky vadilo

myslím, že spoustě lidem by tohle vadilo . . . ty jsi snad chorobně žárlivá, když tohle o sobě víš? Nebo považuješ se za takovou?

Myslím, že přítel si s tebou o tom mohl promluvit více v klidu, ale asi na tohle za a) není vůbec zvyklý, za b) má určité hranice, a tohle už bylo za nimi

Mluvili jste o tom spolu v klidu? Jestli ne, možná by to nebylo od věci, třeba by ses něco podstatného dozvěděla

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já byla děsně vyšokovaná z té reakce, protože mě seřval přede všema a party byla u konce. Já bych to taky viděla na soukromej rozhovor a vyříkání si věcí, ale tohle mi přišlo až moc.

A jak říkám, já nevím, kde je přesně ta míra, jeden můj ex mi dělal peklo, takže jsem na to háklivější a podezírám současnýho přítele, že tohle je jen začátek a bude se to stupňovat (stejně jak u mýho ex)

Cituji Nicolata: Jinak mám volnost, v ničem mě neomezuje, s nejlepším kamošem můžu na kafe, kdy se mi zlíbí, ale tohle nedokáže překousnout.

...pak bych neměla strach, že se z něj stane nějaký žárlivec.

Jako šlo jen o jeden blbej dotek, mě to taky nepřijde nijak zásadní a možná byla jeho reakce trochu přehnaná, ale

Cituji amiris: ale asi na tohle za a) není vůbec zvyklý, za b) má určité hranice, a tohle už bylo za nimi

Cituji Nicolata: protože mě seřval přede všema a party byla u konce

jo přede všemi....no to tak to vážně přehnal a o tom bych si s ním promluvila. Něco by se mělo řešit v soukromí.

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co se týká jiných scén, tak to mi několikrát vyčetl pár příspěvků na facebooku, že jsou příliš osobní, ale to přičítám spíš věku (je o 11 let starší), já se pohybuju v jiné společnosti než on, takže příspěvky jeho přátel jsou dost jinýho ražení než mých přátel.

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tím nechci říct, že by moje fb statusy byly puberťácký) Jen když má kamarád narozeniny, tak mu napíšu líbacího smajlika, pokud komentuju tak říkám věci otevřeně tak jak jsou a příteli se to nelíbí, žeprý neřeším jak to pak působí na lidi a že to je špatně, že je lepší jít s davem.

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každopádně děkuju moc, uklidnily jste mě

Já nikdy o tolik staršího partnera neměla a hodně mi na něm záleží, ale některý reakce jsou pro mě nepochopitelný.

arrow
profile_image
amiris
od 21. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A kolik je tobě?
Když je o 11 let starší a měl takovou přítelkyní, jakou jsi zmiňovala, tak se nediv . . . Píšeš, že byl večírek, měli jste nějaké drinky (vím, není to polehčující okolnost, ale kolikrát ty emoce v alkoholu jsou vyhrocenější), možná jsi se k těm chlapům chovala víc vyzývavěji a ani si to neuvědomuješ a on už to pak neukočíroval a vybuchnul.

Cituji Nicolata: tak to mi několikrát vyčetl pár příspěvků na facebooku, že jsou příliš osobní

Cituji Nicolata: když má kamarád narozeniny, tak mu napíšu líbacího smajlika

záleží, jakým stylem ti to vyčetl . . . byl hrubý? agresivní?
promiň, ale na to jsem háklivá i já - vadilo by mi u přítele, kdyby na fb vypisoval kamarádkám přání s líbacími smajlíky a já to taky nedělám. Něco jiného je, kdyby se přálo osobně s dárkem + polibek na tvář, ale takhle veřejně na zdi mi to prostě připadá puberťácké a nehodící se, pokud mám přítele a vztah (u kamarádek ho klidně napíšu, ale u chlapů ne)
Nemyslím to nijak zle, ale trochu mi připadá, že si ráda vyhodíš z kopýtka, pohybujete se v jiné společnosti (nač dráždit hada bosou nohou), on je starší, je zvyklý na jiný způsob života - zkrátka, jak jsji to tady celé zaprezentovala, tak mi tvůj přístup připadá malinko sobecký alá "já smím vše", ale třeba ne.

Hlavně mi přijde hloupé to tady rozebírat nejdříve s námi, když neznáš jeho stanovisko, jeho postoj, proč se tak zachoval, co v tu chvíli cítil a proč se tak projevily jeho emoce. Ty píšeš, že jsi měla ex žárlivce, a třeba on měl taky něco, jen o tom nemluví. Ale strach a obavy se projevují. Rozeber to prostě nejdříve s ním a pokud chcete spolu být, poznávejte se, hledejte kompromisy a způsoby. Sami dva a spolu. Ne ty s holkama na omlazení, které vůbec neznáš a ne on sám se sebou doma, protože je takhle zvyklý.

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My o tom samozřejmě mluvili, ale nikdy se to neobejde bez emocí, tak je to pak těžký.

Ale Amiris máš pravdu, asi je načase, abych dospěla a postavila se k věcem jinak. Já jen jsem zvyklá říkat věci o sobě otevřeně a v jeho očích je to nepřípustný, víc dbá na image (což je v jeho postavení a věku pochopitelný), akorát já jsem se do teď pohybovala úplně v jiné společnosti a vždycky jsem byla oblíbená právě pro svou otevřenost.

arrow
profile_image
karkulinka
od 23. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podle mě nejde o chronického žárlivce ... popravdě, když se vžiju do jeho situace, vadilo by mi tvoje chování taky a pocity bych měla též stejné... dotyky patří jen milovaným lidem

nechce se mi to celé popisovat,je to čerstvě za mnou snad....

Na jedné straně bych pochopila,že mu vadí,že jsi se někoho dotkla...na druhou je to přesně popis (mírnější) mého ex...to porovnávaní s bývalou,všechno.

Taky jsem si myslela ,že je to moje chyba,a že bych měla dospět.....bla bla bla (skončilo to u nulového kontaktu s kamarádmi ,jen abych se tomu žárlení a výčitkám bránila-nestačilo to....ale to se mi nechce psát sem)

Třeba to jen moc hrotím,taky pro špatnou zkušenost... ovšem dala bych si pozor na náznaky.A jinak,na chronickou žárlivost nevěřím....může to dělat tobě a nikomu jinému nemusel.

Cituji Nicolata: promiň, ale na to jsem háklivá i já - vadilo by mi u přítele, kdyby na fb vypisoval kamarádkám přání s líbacími smajlíky a já to taky nedělám.

Souhlasím.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nicolata: jeho ex byla extrémní introvert

Cituji Nicolata: Tak nechodila vůbec, ale vůbec nikam.

Cituji Nicolata: Vždycky jsem byla hodně společenská

Cituji Nicolata: tak jsem se ho dotkla na noze. Strašně mi vynadal, co to má jako být, že tohle má patřit jenom jemu a já nevím, jak se slušně chovat ve společnosti.

Tvůj přítel měl doma 13 let putičku, holku bez názoru a věčně zalezlou doma (ale jako introvertovi jí to zřejmě nevadilo) a najednou si našel extravertku se zřejmě zdravým sebevědomým a je z toho na větvi, jeho ego trošku nestíhá V nadpisu se ptáš, zda žárlivost nebo ostražitost? Mě to přijde jako přehnaná reakce (dost!) a nesmyslná žárlivost, kluk by si měl uvědomit, že takhle se ve vztahu nechová a nejedná! Co je špatného na letmém neúmyslném dotyku (nebo úmyslném - včera jsem kamarádovi taky sáhla na stehno, špičkovali jsme se kvůli jeho nastávající svatbě a partner na to nic, asi je divný,že?) nebo obejmutí kolegy (btw. třeba na narozeniny - on se oslavence ani nedotkne, nedá pusu a tak?). Rozhodně mu to řekni, že ti tohle nesmyslné obviňování a vyčítání vadí a pokud tě nebude respektovat, tak má smůlu a ty hledej jinde. (dej mu např. půl roku, ale nenech sebou zametat věčně). Jaj, rozčílila jsem se za tebe, tohle je vážně úděsný chování

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené