Ahoj, nemáte některá zkušenost či nevíte z doslechu, jak se dá udělat nejlépe přepis nájemní smlouvy státního bytu na jinou osobu? Známá se chce odstěhovat ze st.bytu do svého baráčku a nechala by st.byt své kámošce. Velká realitka ji pomoc samozřejmě odmítla, jinde se neptala. Některé realitky to prý dělají, ale jde o "obličej" )
Díky za radu.

Nikdo, kdo by poradil?

Vzhledem k tomu, že se to nesmí, tak úplně dokonale se to udělat nedá, ale dobrý právník dokáže převod připravit tak, aby to bylo co nejvíc košer. Doporučuju někam zajít a poradit se.

Státní byty přepsat nejdou . Je jeden možný příklad.Ale je to časověnáročné. A to jedině tehdy že ten byt je napsaný na manžela té kamrádky. Manželka by si musela dát trvalý pobyt jinde jako že spolu nežijí. Po nějaké době by tam tam šel nahlásit kamarádku jako svou družku, zase po určité době by museli jít přepsat na tu kamarádku nájem a vše aby bylo na její jméno.A až pak zase po nějaké delší době by mohla požádat o to aby byt přepsali na ní, že se třeba jako rozešli a on jí ten byt nechá nebo něco podobného. Prostě běh na dlouhou trat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené