arrow
profile_image
manonodpramene
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj. Je mi 17, líčím se asi od čtrnácti, ale teprve teď jsem nad tím začala víc přemýšlet. Chytám se za hlavu za všechny svoje kosmetické prohřešky a zároveň vás moc prosím o rady a zkušenosti. Mám zřejmě smíšenou pleť, semtam se mi udělá pupínek (od doby co beru HA méně), většinou i po malých mi zůstávají tmavé flíčky. Vždycky jsem používala celoplošně aknecolor a agresivní mycí gely, takže se mi hodně vysušila pleť na tvářích a na nose. V zimě jsem z toho měla takové šupinky. Až teď mi dochází, že na tohle přesoušení pleť reagovala začervenáním a zvětšenými póry, které mám dodnes, i po půlročním používání jiného makeupu a o něco méně agresivního gelu. Koupila jsem si i nějakou pěnu k odličování, jenže mám pocit, že je k ničemu-ale to je asi proto, že jsem zvyklá na úplně hladkou a odmaštěnou pleť. Ráda bych se konečně naučila, jak se starat o pleť. Nejvíc mě trápí, že jsem prakticky pořád začervenalá a že nedokážu najít tu hranici mezi hydratovanou pletí a špatně odlíčenou (pořád mastnou) pletí . Je mi trapně, ale jsem už úplně zoufalá, snad mi někdo porozumí. Děkuju!

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

hlavně je nejdůležitější správně určit typ pleti, s tím si nejlépe zajdi za odborníkem... Určitě ji máš citlivou, ale ještě jde o to, jestli ji máš suchou nebo dehydratovanou a podle toho používat veškerou péči o pleť a přípravky na čištění...
Když budeš používat nevhodnou kosmetiku, tak se ti pleť nezlepší spíš naopak

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Základem je kvalitní kosmetika určená tvému konkrétnímu typu pleti. Kvalitní kosmetika nemusí být agresivní aby odmastila pleť. Takže nejdříve si zjisti jaký typ jsi, a pak zaměř na hydrataci tím správným přípravkem.
Pokud máš problematickou pleť, tak za sebe doporučuji sérii Aknelot od Hellady. Je kvalitní a není drahá. Tobě bych pak doporučila: mycí krém/masku, zjemňovací mléko, čistící vodu (ale v modrou, pro citlivou pleť) a pleťový krém. Jeden každý kousek stojí do max. 80 Kč, dražší jsem to ještě nikde neviděla. Navíc ještě značka nabízí masku s pivními kvasinkami, a ta je boží. Všechny výrobky mají nemastné, protizánětlivé a hydratační složení.
Snad ti to trochu pohlo.

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně bych se na tvém místě vyhla všem těm čistícím gelům a pěnám. Mám mastnou pleť a ač by si člověk řekl, že takové produkty jsou por tenhle typ pleti nejlepší, tak ani za mák. Pleť to více dráždí, vysušuje a ona se více mastí. A jelikož ty máš spíše citlivou pleť, tak tím spíš bych volila jemnější péči. Za sebe můžu doporučit hydrofilní oleje, ale na trhu je takový výběr kosmetických značek, že nezbývá, než aby sis našla to své. Ale opravdu bych začla tím, přestat používat ty mycí gely/pěny, pleťové vody s alkoholem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené