arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím, prosím o radu.
Byla jsem se synem na 11leté prohlídce a ta mi oznamila, že bych měla se svým synem jít do nemocnice na urologii, že přinejhorším pujde na sál.
Nejde mu přetáhnout předkožka, hygiena je v naprostem pořádku. Snažíme se stále ve vaně a moc nám to nejde. Kontaktovala jsem otce syna a byl zásadně proti tomu.
když nemá komplikace, proč ho týrat a časem se mu podaří.
jaky máte názor, má už někdo stím zkušenosti? Nerada bych něco zanedbala. děkuji

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji andík0205: časem se mu podaří.

To vám lékař zaručil? Ono je to u dospělého muže pak dost nepříjemné, když to nejde a ve výsledku stejně musí na chíru.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

O jakém týrání je řeč? Pokud jde pouze o tzv. obřízku zřejmě kvůli příliš těsné předkožce, tak je to asi tak pětiminutový zákrok. Přípravy na něj trvají déle.
V zásadě máš nebo spíš Tvůj syn má tři možnosti. Buď mu tento jednoduchý a rychlý zákrok necháš provést a za chvilku nebude ani vědět o tom, že na něm byl.
Nebo ho provést nenecháš a pak jsou dvě možnosti. Buď mu to skutečně žádný problém dělat nebude...což si nemyslím, že je moc pravděpodobné. Nebo někdy dojde k takové menší nehodě a tu obřízku si udělá nechtě sám. Což ho nejspíš vyděsí a bude to pro něj i v danou chvíli bolestivé.
Případně to bude řešit v dospělosti stejně chirurgicky... a obvykle takové věci muži neřeší příliš.. řekněme s nadšením. Což u malého chlapce prakticky odpadá.

Nechci Tě nijak strašit, to ne. Jsem zastánce toho, že pokud to není třeba tak takové zásahy jsou zbytečné, avšak je-li náznak problému a řešení je tak jednoduché, považuji za rozumné jej udělat. Navíc v pubertě a dospělosti to pro něj bude jistě lepší. Abych řekla pravdu tak obřezaný penis je prostě "lepší" než ten neobřezaný .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nee, to mi nikdo nezaručil. zatím jsem byla jen u pediatričky a mám se objednat k neurologii. tatínek zásadně proti tomu a já mám z toho smíšené pocity

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji andík0205: mám z toho smíšené pocity

Není z čeho. Ono se ten zákrok dá taky udělat na více způsobů. I tak, aby nebyl úplně obřezaný a šla mu předkožka přetahovat. Tatínek by to možná ani nepoznal, ale samozřejmě nenabádám k tomu mu to zatajit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To mě také napadlo, ale znáte děti, řeknou vše.

zkusím promluvit si s ním.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na andík0205:

Našla bych si na internetu nějakou stránku, kde to bude dobře popsané. Měla jsem partnera, který to musel absolvovat v dospělosti. V nemocnici si jej nechali čtyři dny, prý to pro něj bylo docela náročné hlavně v noci a po ránu, když se mu ehm postavil. No a měl to udělané moc hezky, i ve ztopořeném stavu mu šla předkožka přetahovat, rozhodně ho neměl celého fest odhaleného, jak by si někdo představoval.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dirtyangel: rozhodně ho neměl celého fest odhaleného, jak by si někdo představoval.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechápu, proč je tatínek zásadně proti. Je z pravěku? Např. v USA je to naprosto běžné. Pokud synovi v budoucnu hrozí bolesti, je tvůj manžel blázen.

arrow
profile_image
Indiira
od 13. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To je naprosto normální věc a je lepší, když se to podchytí včas, v dětství, je to zákrok na 5 minut. Když bylo bráchovi cca 6-7let tak s tím na chirurgii musel. Trochu to bolelo a není to jako obřízka.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Reaguji na andík0205: Dost mě překvapuje, že vás dětská lékařka posílá na urologii až v 11 letech. Já mám syna 3,5 roku a hnala nás tam už po prohlídce ve 3 letech. Což si myslím, že snad není nutné, aby tak malému chlapci šla už předkožka přetahovat, na tak maličkém penisu si to ani neumím představit.

Nicméně na urologii jsme šli, tam mi dali jakousi mast, že to máme 6 týdnů mazat, čímž se zúžení rozšíří a oni to pak přetáhnou. Po přečtení příbalového letáku jsem ovšem vůbec neměla chuť tohle mu tak dlouho mazat - kortokoidní krém. Tak jsem na urologii volala a sestra mi vysvětlila, že věc se má tak, že je vždycky na určitou problematiku ve zdravotnictví nějaký úzus, podle kterého se jede. Momentálně je to tak, že všichni pediatři jim posílají 3 leté kluky, tak oni takhle postupují. Ale prý absolutně není nutné to už v těch 3 letech řešit, protože mazáním se to uvolní, oni to přetáhnou, ale často se to pak často zase přilepí zpátky a rodiče tam chodí s klukama stále dokola. Tak ať to prý nechám zatím být a ať se ukážeme třeba za rok a půl. Co jsem slyšela z okolí, tak to pak přetahují třeba předškolním klukům.

Takže mě překvapuje, že vás s tím posílají až teď - to do té doby dětská lékařka nic neříkala? Rozhodně bych doporučila na urologii zajít, v 11 letech by se to už řešit mělo. Opravdu to ale neznamená, že se to bude řešit chirurgicky, a už vůbec ne obřízka! Jestli to otec dítěte chápe takto, tak se ani nedivím, že je proti, ale obřezávat ho nikdo nebude! Jde o PŘETAŽENÍ PŘEDKOŽKY, ne o OBŘÍZKU!

Cituji jana81: Dost mě překvapuje, že vás dětská lékařka posílá na urologii až v 11 letech

To je to první, co mne zarazilo.
Nám tím doktorka "vyhrožovala" už od dvou let synova věku, ale nakonec, po pravidelném snažení, jsme to zvládli.

Cituji jana81: Jde o PŘETAŽENÍ PŘEDKOŽKY, ne o OBŘÍZKU!

Přesně tak. Jedná se o dekonglutinaci (rozlepení) předkožkového vaku.
Lidé si to někdy pletou s obřízkou, ale je to něco úplně jiného.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Také mě dost udivuje, že vás lékařka poslala až v 11ti letech. Pokud se nutný zákrok udělá rovnou, nejedná se o obřízku, ale pouze se rozruší vrstvy mezi žaludem a předkožkou a pak už jen přetahovat, aby zase nesrostly. Tatínek je asi proti, jelikož neví o co jde. V 11ti letech už je jaksi pozdě to řešit konzervativně. Doporučuji zajít do chirurgické ambulance, tak vám to udělají (bez hospitalizace), trvá to asi 3 minuty i s tím, že se kluk svlékne a oblékne. Ano, bolí to, ale dá se to vydržet. 2-4 dny to při čůrání pálí a pak je to ok. Pokud budete dál vyčkávat, skončí to fimózou a obřízkou ve věku, kdy mu to nebude příliš příjemné.

arrow
profile_image
kiwika
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Manžel má obřízku, musel na ni v plnoletosti, když měl sakra velký problémy, záněty a i bolest skoro znemožnující styk..takže by měl pak svatý klid si myslim.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
jdi se synem okamžitě k doktorovi, aby zákrok provedli, dokud ještě nemá rozum. V pubertě by mohl mít takové mindráky, že by se začal stranit svých vrstevnímků, měl by psychické problémy.
Znala jsem kluka, kterému to matka nenechala udělat-prý až se rozhodne sám až bude velký. Tak když byl velký a dospělý, tak skákal z okna, protože už nevěděl kudy kam. Jeho kamarádi měli holky a on nic. Přitom to byl moc hezký kluk.
Proč nemá děvče vykecali jeho kamarádi. Takže v malém městě se to rozneslo, Kdyby ho maminka dala operovat třeba i v batolecím věku, už by si to nepamatoval, a nikdo jiný také ne.
Myslím, že dnes se už nehospitalizuje. Jen se dělají koupele a maže Framykoinem. Takhle jsme to dělali na dětském.
Zvaž to, když tak se ozvi
E

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené