Ahoj holky,

v poslední době, kdy hledám nové zaměstnání, se mi už dvakrát stalo, že v práci, o kterou jsem měla opravud hodně velký zájem, mi nakonec po super pohovorech řekli v podstatě to, že jsem pro ně moc dobrá a že by mě práce u nich tudíž určitě nebavila a dají přednost někomu jinému. Snažila jsem se to řešit tak, že jsem jim ještě psala, že ne, že opravdu mám o tu práci velký zájem, což je pravda, protože šlo o obory, které mě hodně zajímají. No a mě ve finále zbejvaj tak oči pro pláč, když musím přijímat brigády, které mě skutečně nebaví a chodím na ně jen proto, že ten nájem prostě platit musím.

Podobnou zkušenost mají i další mé kamarádky, ve většině studentky vysokých škol či už vystudované holky. Zkrátka máme nějaké vzdělání a oni mají pocit, že by nás to asi nebavilo, ale je to jen pocit těch zaměstnavatelů.

Pak si říkám - proč vlastně studuju. Všude čtu, jak mít co nejvíc různých titulů a praxe, kurzů atd. Ale já mam jen tu školu a i tak už jsou místa, kde jsem "překvalifikovaná". A to jsou pozice, které by mě opravdu hodně bavily.

No a můj dotaz směřuje k tomu - máte někdo podobnou zkušenost? Případně co dělat? Přece každý chce na pohovoru působit co nejlépe, tak ze sebe nebudu dělat blb.ce jen proto, abych nepůsobila moc "kvalifikovaně". Navíc tenhle pocit nikdy nemám, naopak mam docela nízké sebevědomí, co se týká pracovních míst.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

bohužel je to tak. Nevezmou někoho s vyšší kvalifikací, protože mají dojem, že je to pro něj jen dočasné a bude mít nároky na vyšší plat a brzo odejde.

To že ti říkaj že by tě to nebavilo, je lež. Ve skutečnosti jde o to, že mají strach že bys byla lepší než oni a postupem času je vyšoupla z jejich pozice. Protože až by přišlo na povýšení, tak koho by šéf asi povýšil, tebe s vysokou školou a dobrou kvalifikací, nebo někoho, kdo tohle nemá?

Ahoj já jsem na tom úplně stejně,na manažerské pozice nemám praxi, a jsem moc cílevědomá,dříč, a hlasím se na pozice s tím ,že mířím výš,ale beru to jako úžasnou praxi a zjištění informací o firm i když bych dělala nějakou kancelářskou práci.I za tu by bych byla ráda.Ovšem potom co se mě zeptají a co od té práce čekáte?Vždy odpovím asi blbě,jelikož vycítí že jsem málo při zemi a nudila bych se.Taky mě to štve.Mé sebevědomí se snižuje čím dál víc s tím,že si vždy myslím jo tohle vyjde na 90 %, a nakonec nic.kamarád mi říkal že si mám vymyslet druhý profesní CV,který bude bez titulu atd.Taky brigáduju ale to je nejisté a přítel mě živit nemůže domů zpět nechci.je to na dlouhé psaní já jen že nejsi sama

arrow
profile_image
Terr
od 17. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Se mnou na brigádě je slečna, která má dvě vejšky a nikde jí nechtějí přijmout, protože by jí museli platit víc než někomu jen se střední..tak si říkám, jestli na tu vejšku vůbec mám jít, neznám nikoho z mého okolí , kdo si našel po vejšce práci dřív než za rok nebo dva..

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kamarádka má zkušenost, že ji nepřijali do zaměstnání proto, protože paní vedoucí měla nižší vzdělání než ona a tudíž by se paní vedoucí do budoucna bála o místo..

Jinak osobně si myslím, že vzdělání už není tak důležité jako praxe.

Mockrát děkuju za reakce, holky No, mě to tak neskutečně štve, protože co pak dělám je - telefonistka, kopírování, zadávání dat do PC, což je opravdu jen brigáda, a tam nikomu evidentně nevadí, že mám školu (ale fakt jen tu školu, praxi mam minimální). A to se mi fakt chce úplně brečet, že na místech, o která stojím a bavila by mě, mě nechtějí a pak jdu na osm hodin kopírovat nějaký zaprášený archiv... A asi nejhorší je to "my jsme si říkaly, že by vás to nebavilo", no, to je hezký a co takhle se zeptat mě, jestli by mě to bavilo? Ach jo.

A to mi říkal taťka,že dnes je doba taková,že lidi se až neradi opravdu třeba bojí o své fleky.Takže já taky se snažím nezoufat,snad to vyjde...Ale okusovat chodník jak už jsem tu někde zaslechla opravdu nechciMě to trapný není já se práce nebojím dělala jsem od 14 pokojskou brigádně,ale ted s titulem bych si přišla blbě vůči okolí,ale na tajnačku to klidně dělat budu (to m napadá když už denně přečtu asi 15 odpovědí máme plný stav)ale zase rodiče přece jen čekají něco víc a přítel a tak,tak se snažím a říkám si prostě to vyjde.Práce by byla kdybych měla auto nebo aspoň byla aktivně rozřízená,měla více praxe,případně 2 plynulé jazyky jsou dneska stadart.Já se snažím najít práci v oboru,ale tech míst je málo,studovala jsem kontrolu kvality v potravinářství,ale na SZPI se člověk nedostane snad by byl Šebesta jeho dědaA všude spíše nabírají než propouštějí.Ale já se jen tak nevzdám

Mno a další možnost je, že tě prostě nechtěli a takhle to zaobalili. Já mám střední školu s maturitou, na střední jsem extra v žádném předmětu nevynikala. Mám pouze otřesné základy angličtiny a němčiny - kterou radši ani v životopise neuvádím a byla jsem na pohovoru kde šlo o recepční- no spíš vrátnou (zapisovat lidi do knihy návštěv, dát jim kartičku a poslat je do správného patra) jediný požadavek na místo byla SŠ - maturita a znalost exelu. A i já debílek co sotva prolez střední byl pro ně až dost dobrej. Paní mi pak do mailu napsala že si představovala spíše někoho s vyučením - hlavní požadavek SŠ

Cituji Mia_Sofia: vzdělání už není tak důležité jako praxe.

Souhlasím, o to víc mě to zaráží. Moje praxe je fakt malá, asistentská a administrativní činnost, nic v oboru.

Cituji Andris24: na manažerské pozice nemám praxi, a jsem moc cílevědomá,dříč, a hlasím se na pozice s tím ,že mířím výš,ale beru to jako úžasnou praxi a zjištění informací o firm i když bych dělala nějakou kancelářskou práci.I za tu by bych byla ráda.Ovšem potom co se mě zeptají a co od té práce čekáte?Vždy odpovím asi blbě,jelikož vycítí že jsem málo při zemi a nudila bych se.Taky mě to štve.Mé sebevědomí se snižuje čím dál víc s tím,že si vždy myslím jo tohle vyjde na 90 %, a nakonec nic

Jo, tak to je přesně ono

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj něco na tom možná bude. Není to to že by si firma myslela že by tě to nebavilo, ale jsou v tom uričtě jiné důvody prostě nechtějí někoho s titulem a mají k tomu různé důvody.

Já jsem se po jazykové škole přihlásila na dálkové studium a šla do práce (tedy s maturitou) protože z vysoké zatím žádný titul nemám.
Šla jsem na úřad práce a tam mě nabídli stáž na české správě soc. zabezpečení na půl roku. Tak jsem tam šla a byla tam ještě jedna stážistka, která už měla titul ing. a šla tam po výšce. Za tu prac. stáž jsme měli obě stejné peníze. Uplynulo půl roku a mělo nám to zkončit a naskytla se možnost, aby tam jedna z nás zůstala (jako dočasný zástup za dlouhodobou nemoc jedné kolegyně) a koho si myslíš že vybrali?

Mě s maturitou, protože té druhé by museli platit víc peněz to je jedna věc a druhá, že jsem tam za tu dobu co jsem tam pracovala poznala jak si tam každý hrabe na svém písečku, nikdo tě nechce nic naučit (samozdřejmě proto aby ten člověk co to umí co to dělá byl nepostradatelný a aby ho nemohl jen tak někdo nahradit) A pak je tady ještě jedna věc a to že s vysokou školou tam byla jen ta vedoucí tak samozdřejmě že i ten vysokoškolák by jednou mohl připravit o místo tu vedoucí a to ona nechce že?

Nikdo mě tam nenaučil nic navíc. Nic co dělá třeba jen jedna v kanceláři každý si to svoje hrozně hlídá přišlo mě to tam uplně na hlavu no.
Za mnou chodila vedoucí abych chodila překládat, když tam přišel někdo anglicky mluvící, protože to nikdo jinej na tom našem oddělení neuměl a to pak byly pohledy ostatních. Byla to moje první práce v životě a jestli tak budou vypadat i ty další tak potěš pánbůh

Jinak ti přeji hodně úspěchů při hledání.
Myslím si že by ses s tím titulem měla hlásit spíš na ty vedoucí pozice než na ty nižší... tam se asi setkáš s tímto problémem

Cituji Wall-e: Paní mi pak do mailu napsala že si představovala spíše někoho s vyučením - hlavní požadavek SŠ

No přesně, oni mají přehnané požadavky na jobsu nebo zkrátka v nabídce, že se až bojím tam napsat, že na to nemám, a ve finále zjišťuju, že hledají něco úplně jiného, třeba s nižším vzděláním nebo menší praxí nebo já fakt nevim.

Cituji Kokinecka: Myslím si že by ses s tím titulem měla hlásit spíš na ty vedoucí pozice než na ty nižší

Když na tohle si právě moc nevěřím, protože nemám tu praxi

Cituji mroskvicka: Nikdo asi nechce zaměstnávat někoho s vědomím že to bude na rok, dva.

Jojo, rozumím, ale problém právě je, že oni si myslí, že bych odešla, přitom já mám ráda svůj klid a když jsem někde spokojená, tak vůbec nemám důvod odcházet. Nerada měním prostředí, mám ráda věci zaběhnuté a klidné, takže měnit místo co rok není nic pro mě. Ale že by se mě na to zeptali, to ne, oni si to prostě myslí, takže to vlastně vědí.

Moje sestra měla stejný problém. Má dvě VŠ (ekonomku a práva) a svou první práci hledala půl roku. Druhou práci hledala třičtvrtě roku. Všude jí odmítali s tím, že je moc "překvalifikovaná" Mě teď taky odmítli se slovy, že bych jim stejně za půl roku utekla, protože vědí, že by mě to nebavilo a že mám určitě větší ambice. No comment...

Holky, pravda je spíš taková, že vysokoškolačky bez praxe skoro nikdo nechce. Dalším strašákem zaměstnavatelů u věkové kategorie žen nad 25 let je potencionální nástup na mateřskou dovolenou. Při vlastnictví vícero diplomů za-tele může děsit i tzv. nekonečné studování na úkor prac. doby, to hlavně u těch, kteří vyžadují od svých podřízených časovou pružnost nebo práci od nevidím do nevidím.

Nevím v čem konkrétně se jim zdáš být překvalifikovaná, ale doporučuji upravit svůj životopis tak, abys v něm profilově/oborově odpovídala znění pracovního inzerátu, uvádět nesouvisející informace je asi vážně zbytečné. Pokud máš vystudováno více VŠ, tak zkus oslovovat spíš velké nebo přímo mezinárodní firmy, které umožňují kariérní postup a podporují vzdělávání svých pracovníků.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené