arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, rozhodla jsem se složit zkoušku z angličtiny v úrovni CAE.

Chtěla bych od vás, kteří jste ji absolvovali vědět z čeho jste se učili - knížky, jiné publikace, užitečné webové stránky. A vůbec jestli se dá zvládnou se na to připravit sám doma.

Pro mě to bude trochu více učení, studuji vysokou školu, mám ekonomickou angličtinu..

Díky za rady a tipy

Ahoj.. Cambridge vydává svá skripta, tam je učivo členěno i podle toho, jak probíhá zkouška. Troufám si říct, že pokud si navykneš pracovat na úkolech tak, jak učebnice doporučuje, tak máš zmáknutou část reading, writing i use of english.. už je to nějaký čas zpátky, kdy jsem ty informace hledala, ale tuším, že nějaké tipy a možnost prozkoušení v testech nanečisto jsem našla na helpforenglish.cz ..
Zvládnout doma se to asi dá, ale spíš bych si přizvala nějakého partnera aspoň na procvičení diskuzí ..
Btw. některé jazykovky pořádají tzv. pretesty (FCE i CAE), kde si můžeš ověřit, zda bys na daný certifikát dosáhla nebo ne, zkus se informovat u jazykovek ve svém městě

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

ahoj, já jsem se na CAE připravovala prakticky jen z těch starých testů (z minulých let), které jsou k dispozici v British Councilu zdarma (to je dobré, protože procvičuješ přesně typ věcí, co jsou pak i v testu). Plus trochu filmy, beletrie. Na CPE jsem kromě toho chodila na kurz do Britishe (ne na ten přípravný, ale klasický, a to mě připravilo hlavně na tu ústní část) a nejvíc jsem četla anglicky a taky pár cvičení na webu Flo Joe (tam jsou všechny úrovně) .

arrow
profile_image
Iso-bel
od 21. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jsem si koupila Objective CAE učebnici a pracovní sešit, celé jsem to projela za 2 měsíce po návratu z Anglie a šla jsem zkusit štěstí. Největší problém pro mě bylo zjistit, zda mám na to udělat CAE nebo je jistější jít na FCE. Ale věděla jsem, že bych si CAE chtěla stejně někdy v budoucnu udělat a tak jsem nechtěla zbytečně platit za dvě zkoušky a šla jsem do toho. Doma se naučit určitě dá, já jsem příklad. Na žádné kurzy jsem nechodila. Pokud tedy nemáš problém s mluvením, to se doma těžko trénuje. Ale zase asi není problém sehnat někoho na konverzaci. Přeji hodně štěstí.

arrow
profile_image
Nelly
od 20. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Yvonna:
Ahoj, prosím poděl se o zkušenosti s kurzem v British Council. Dost by mě to zajímalo. Přemýšlím, že bych se tam přihlásila od září. Moje úroveň angličtiny je nic moc. Kdyžtak piš do zprav, ať tady nespamujeme.

arrow
profile_image
lacri
od 10. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Yvonna: ný, ale klasický, a to mě připravilo hlavně na tu ústní část) a nejvíc

Můžu se zeptat? Pokud bys měla ohodnotit CAE a CPE, jak ti přišly zkoušky rozdílné náročností, popř. ve kterém úseku (čtení, psaní, mluvení) byl největší skok na vyšší náročnost? Rozhoduju se totiž, jestli jít na CAE a postupně si dodělat CPE, nebo si ještě počkat, CAE zatím nedělat, víc se připravovat, déle se věnovat studiu a pak jít do CPE? Popravdě se mi moc nechce je dělat postupně, nechce se mi vyhodit tolik peněz, abych pravdu řekla.

Reaguji na lacri: nebylo to na mě, ale odpovim. S certifikátem CEP maji problém i rodilí mluvčí, tam už to vážně není sranda a musíš umět snad vše

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

Reaguji na Nelly: já je nemůžu dost vynachválit , dokonce jsem chodila ještě na navazující semestr, i když už jsem měla ten CPE udělaný, jak mě to bavilo . A dal mi fakt hodně, nechtěli mě vzít do toho přípravného kurzu na CPE, protože jsem při rozřazujícím testu neměla úplně tu nejvyšší úroveň (všechny, např. C2, se dělí ještě na 3-4 podstupně) a za měsíc toho běžného kurzu (C2.2) jsem se zlepšila ve všem tak o 100% (tak jsem šla na CPE hned po měsíci toho kurzu a dala ho na B ). Taky jsem měla štěstí na super lektorku, ale celkově jsou úžasní .
Reaguji na lacri: no, já jsem měla mezi těma dvěma rozestup přesně 4 roky (ale mezitím jsem zas angličtinu nějakou dobu nedělala), tak si na CAE zas tak dobře nepamatuju, ale určitě je to náročnější, hlavně co se týče až odborné nebo hodně specifické slovní zásoby (u Readingu a Use of English) a psaní bylo brutální, ale spíš ohledně času.. U Speakingu bych řekla, že mezi C1 a C2 zas rozdíl není, nebo že se dá dát i úrovni C1 . Být tebou bych ale šla na CPE, protože povést se to může, a pokud ne a máš určitý počet bodů pod hranicí, tak dostaneš stejně certifikát CAE .

Cituji Yvonna: Být tebou bych ale šla na CPE, protože povést se to může, a pokud ne a máš určitý počet bodů pod hranicí, tak dostaneš stejně certifikát CAE .

souhlasím s tímto. Dala bych si ještě nějakou přípravu, věnovala tomu více času a pak zkusila CPE.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené