Ahoj,
v červnu mě čekají státnice. Narozdíl od asi většiny nemám zas tak strašný strach z toho, jak se všechno stihnu naučit, jestli stihnu bakalářku apod. Jasně, že malé nervíky z toho mám taky, ale já se hlavně bojím toho, jak to bude probíhat. U maturity jsem nikdy nevěděla jestli pozdravit, představit se (normálně vím). Když jsem nervózní, tak u mě přestávají fungovat právě tyto automatické návyky jako je zdravení a tak. Maturitou jsem se prohádala, ale naštěstí jsem uměla a měla hodnou komisy, takže to bylo i s vyznamenáním. Jenže je mi jasné, že státnice nejsou maturita. Nechci si komisi rozházet hned na začátku, aby mi pak nedali těžké otázky. Se svým vedoucím bakalářsky sem se o tom bavila, chudákovi jsem tím asi nahnala strach, chce aby jeho "svěřenci" odstátnicovali co nejlépe.

Proto by mě zajímalo, jak státnice probíhají hlavně po té společenské stránce (zdravení, představení, oslovování...), to jak jdou za sebou prezentace, otázky k bakalářce a otázky, to už vím, ale potřebuji se připravit na ten průběh. Vážně se mi nechce hned při vstupu do místnosti vyrobit nějakou botu. Přecejenom budeme asi z 25 lidí státnicovat jenom 2 holky, tak ať naší ženské menšině na škole nekazím pověst.

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stačí pozdravit, podle harmonogramu vědí, jak se jmenuješ...není čas, aby se každý zvlášť představoval. A myslím, že tam řešíš jiné věci, než právě toto. Důležité je pozdravit, víc bych neřešila. Ani nevím, jestli jsem zdravila při odchodu, nebo ne....

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přijdeš, pozdravíš, komise Tě oficiálně přivítá a představí se. Vylosuješ si otázku/otázky, sedneš si na potítko, připravíš si, co můžeš a pak jdeš mluvit. Poté Ti řeknou závěrečný verdikt, popřejí Ti, rozloučíš se a můžeš jít slavit Hodně štěstí

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vejdeš, omrkneš situaci a budeš vědět. Většinou už bude komise zkoušet někoho jiného, tak si vybereš otázky a připravíš se. Komisi pozdravíš a řekneš, co máš za otázky, oni to zapisují do protokolu. Až tě pošlou pryč, tak se rozloučíš. Na obhajobách u nás představuje studenta předseda komise ostatním přísedícím. Myslím, že nějaké zdravení je to nejmenší, co bude kohokoliv u těch státnic zajímat.
Tak hodně štěstí.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás teda losování ani potítko nebylo.
Zavolala mě sekretářka, dovedla před komisi, já pozdravila, nejdřív byla obhajoba diplomky takže jsem zapla přichystanou prezentaci a odpřednášela naučenou obhajobu. Pak se mě vyptávali na věci kolem diplomky a až byli spokojení dali mi státnicovou otázku, pak druhou. Mimochodem první byla mimo oficiální otázky. Příprava žádná, rovnou jsem musela reagovat, ale nenechali mě tam stát, furt se na něco ptali. Pak poděkovali že jim to stačí, vykopli mě za dveře, po 10ti minutách pro mě zase přišla sekretářka, řekli mi že jsem uspěla a opět mě vykopli ven. Na konci dne jsme tam šli všeci naráz a řekli nám známky.

arrow
profile_image
MoulinRouge
od 10. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jedna důležitá informace: jsou to lidi, jen lidi. Když odejdeš, aby se poradili, většinou sami konstatují, že jsi byla vyděšená, nervózní apod. Myslím, že prohřeškem je drzost a hádání se o vlastní pravdě. Jistě, chce se od tebe, abys oponovala, ale jsou i studenti, kteří až držkují. Tak to ne. Vypadá dobře, když si nesedneš sama od sebe, ale počkáš na vyzvání. Pozdravení je samozřejmost. Jinak je to jak maturita Ničeho se neboj. A když nebudeš vědět, nadechni se a vyčkej a nebo i klidně řekni, moment, zamyslím se.
To bude dobrý

Hele, jsou tak normální, že někteří zjevně diskutují i na omlazení

Reaguji na Haniccino:
U nás to je právě taky tak. Nikdo si otázky netahá, potítko není. Odprezentujeme bakalářku (10-12 minut, pak nás prý stopnou), zodpovíme dotazy oponenta, pak třeba dotazy komise a pak nám komise bude dávat postupně 3 otázky. Tak nechci, aby si hned na začátku o mě udělala komise špatný obrázek, to by mě pak jistě čekaly otázky, které nikde nejsou (spolužákův kamarát schytal: Jak změříte proud v drátu bez měřících přístrojů? to je asi jasné všem, že chudák nevěděl, komise nebyla asi dobře naladěná)

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MoulinRouge: když si nesedneš sama od sebe, ale počkáš na vyzvání

U nás se celou dobu stálo jsem se až divila že to s nikým nešvihlo.

Cituji Haniccino: jsem se až divila že to s nikým nešvihlo

já se spíš divím, že jsou pak lidé schopní vydržet to čekání za dveřma na výsledek, já pravděpodobně budu vypadat nějak takle

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

My to třeba měli úplně jinak. Šlo se podle abecedy, takže nejlíp být na místě už od rána, abychom tam ve správný čas byli
Místo bakalářky jsme měli jinou písemnou práci, kterou jsme museli zvládnout, stejně jako kdybychom psali bakalářku. A rozhodně nebyla lehčí. Na ústní jsme měli 4 okruhy, ze dvou dokonce po dvou otázkách. Takže celkem 6 otázek. Dovnitř nás vodil předseda komise (ke všemu nejprotivnější z nich), s tím jsme se pozdravili, dala jsem mu index a pak mě vyzval, ať si vyberu otázky. Ty si pak zapsal do protokolu, abych náhodou nechtěla pak švindlovat třeba nějak. Vevnitř jsme byli celkem tři, dva na přípravě a jeden mluvil.
Když jsem pak šla ke komisi, tak jsem je znova pozdravila a oni mě vyzvali, ať si sednu a začnu, kterým předmětem a otázkou chci.
Tak jsme vyčerpali všechny otázky a poslali mě ven. Výsledky jsme se dozvěděli až teprve po tom, co byli všichni hotoví. Nikdo nevěděl jistě, jestli jo nebo ne.
Takže asi záleží na škole a fakultě, jak to kdo organizuje

arrow
profile_image
staninka_ts
od 13. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vše tady už holky řekly, jen mě ještě napadlo nenápadné důstojné elegantní oblečení a úprava zevnějšku. Není nic horšího, než když komise řeší výstřih studentky až k pasu a vykukující spodní prádlo či superdlouhé nehty s blesky (mohla bych vyprávět ).
Jinak mysím, že vše ti opravdu řeknou na místě, budeš jen zdravit a usmívat se (dokud nezačneš obhajovat). Hodně štěstí!

Nás vodil do zkoušecí místnosti přísedící, který dotyčného představil... já na úvod prezentace navázala na jeho představení a nic se tím nezkazilo.. jinak odprezentuješ, počkáš si na otázky, sedneš a už se ptají... dávat si pozor na mluvu, žádné stokrát zopakované "prostě", "vlastně".. ať to má úroveň .-)

arrow
profile_image
Ellen3
od 10. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
nestátnicovala některá z vás na filozofické fakultě MU v Brně? Státnice mě čekají už za měsíc a mám z nich úplně neuvěřitelný strach. Tak bych ráda věděla jak to probíhá zrovna na této fakultě. Zda profesoři hodně rýpají a hledají maličkosti a tak. Právě se učím a nejde mi to zrovna nejlíp. A nevědomost mi ke klidu zrovna nepřidává...
Díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené