arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Celkově jsem pár let měla střevní problémy, které se srovnaly užíváním vlákniny, snažím se jíst zdravě a zároveň shodit pár kg, ale všude čtu, že zelenina je při hubnutí důležitá. Denně užívám vlákninu, ale když jím zeleninu, tak ani vláknina nepomůže a stejně to skončí průjmem. Jak byste to řešili?

Reaguji na FrozenLily: já po vláknině hned letím na záchod.. to je divné

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na everything.is.possible:
Taky jsem někde četla, že vláknina (rozpustná ve vodě) je spíš na opačný případ, ale já beru UniLakt v tabletách a to jediné mi pomohlo.

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zelenina by se neměla jíst samotná. Přidej k ní dohromady nějaký sýr, tvaroh a spol., vlakninu považuji za zbytečnou a je po problému.

Cituji FrozenLily: Taky jsem někde četla, že vláknina (rozpustná ve vodě) je spíš na opačný případ,

Když hodně cestuju, tak si z toho občas přivodím zácpu a bylo mi v lékárně doporučeno, abych právě v době cestování, kdy je možnost zajít si na WC dosti omezená a právě se to člověku jakoby "zarazí", zařadila do jídelníčku právě vlákninu (konkrétně psyllium). Nechcete mi teda teď tvrdit, že je vláknina dobrá právě na opačné problémy??
Protože když se nad tím zamyslím, tak zelenia samotná má vlákniny dost a možná proto tě to tak prohání... ?? Hm?

arrow
profile_image
Gladysska
od 28. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli je podle vás vláknina zbytečnost, tak nechci vidět vaše střeva za pár let. Díky vláknině se člověk pravidelně vyprazdňuje a čistí střeva, tím klesají i různé záněty a rizika onemocnění např. rakovinou tlustého střeva. Pokud máte problémy se zácpou, tak je fajn psyllium (rozpustná vláknina), ale dá se s ní operovat i při průjmu - dle dávkování apod.

Průjem ze zeleniny bych viděla spíš na nedostatečně omytou, zkaženou nebo nějakým způsobem infikovanou zeleninu. Je možné, že tak tvé tělo reaguje na zeleninu ošetřenou agresivní chemií... Můžeš ale mít té vlákniny přebytek a příliš rychlý metabolismus. Zkus vyřadit vlákninu na nějakou dobu, zda se to neupraví, když ji budeš přijímat jen v zelenině, pečivu apod. Když to nepomůže, tak zkus konzumovat bez slupky. Pokud to bude pokračovat, tak bych asi zašla k praktickému lékaři...může to být i projev alergie.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na valux:
Zeleninu samotnou nejím, jen společně s obědem a večeří.

Reaguji na 5Peta:
Už si nepamatuju, kde přesně to bylo, možná i tady na omlazení... Ale mě fakt vláknina v tabletách UniLakt pomohla od průjmů. Brala jsem různé laktobacily a všelijaké prášky, které mi měly pomoct, ale ty mi nepomohly. Zelenina mě prohání hlavně, když ji jím "syrovou", tepelně neupravenou, ale třeba paprika mi vadí snad na všechny způsoby.

arrow
profile_image
TRISIDAT
od 13. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná bych se zamyslela nad tím, v jakém stavu tu zeleninu nejvíce konzumuješ? Mně třeba čerstvá v syrovém stavu dělá docela problémy, ale tepelně upravenou (podušenou na páře např.) můžu

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

syrová zelenina je pro žaludek docela těžko stravitelná, taky mi dělá problémy.

Cituji FrozenLily: třeba paprika

Já někdy cítím, že můj žaludek papriku tráví i celý den, prostě ji v sobě furt cítím. Ale nemůžu si pomoc, papriky mám fakt hrozně moc ráda. Jinak v naší rodině spíš tímto způsobem "prohání" ovoce, především to se slupkou jako jsou hrozny...

Reaguji na FrozenLily: U hodně lidí je syrová zelenina nestravitelná, zkus ji jen lehce upravit na pánvi s kapkou oliv. oleje a mělo by to být dobré.


A jen tak mimochodem, vláknina je dobrá na zažívání a vyprazdňování, to ano, ALE pokud málo pijete, tak Vám udělá zácpu. Takže hoodně pijte!

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji wovel: A jen tak mimochodem, vláknina je dobrá na zažívání a vyprazdňování, to ano, ALE pokud málo pijete, tak Vám udělá zácpu. Takže hoodně pijte!

Tak s tím souhlasím, to jsem zažila v zimě, kdy jsem málo pila.

Zkusím přejít na tepelně upravenou zeleninu a syrovou omezit, snad to pomůže. Děkuju za rady

Cituji TRISIDAT: Možná bych se zamyslela nad tím, v jakém stavu tu zeleninu nejvíce konzumuješ? Mně třeba čerstvá v syrovém stavu dělá docela problémy, ale tepelně upravenou (podušenou na páře např.) můžu

Souhlas.

Tak tenhle problém se mi vyřešil sám. Ze začátku když jsem chtěla žít a jíst zdravě se mi dvakrát stalo,že jsem ze začátku měla ze zeleniny průjmy. Několikrát denně. Než si tělo zvyklo na změnu. Dvakrát jsem se zase vrátila do starých kolejí. Jednou ze stresu,podruhé ze zdravotních důvodů. A pokaždé když jsem znovu začla jsem si užila dvouměsíční průjmy. Po třetí to přešlo po půl roce. Musela jsem mixovanou stravu. Ale musím říct že to stálo za to vytrvat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené