Ahoj ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s tím, jak začít psát články do časopisů nebo novin.

Díky za rady a tipy.

arrow
profile_image
Moninka73
od 28. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Často vidím na internetu inzeráty, ale bezplatně, takže je to spíš nasbírání zkušeností a mít si co pak napsat do životopisu.

arrow
profile_image
Anesa
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Koukni na syndikat-novinaru.cz Tam najdeš inzerci.

Moc děkuji holky, jsem na úřadu práce, jelikož prostě pro mě není práce tady u nás a tak jsem si říkala, že když mě baví právě psaní, že bych si mohla něco přivydělávat, abych se tak nenudila doma :-/

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus prostě něco napsat do těch časopisů typu Napsáno Životem, Můj Příběh (tuším že za otisknutí dávají 300,-Kč) vždycky si tam docela počtu, i když je jasný že polovina příběhů je smyšlených.... ale pokud je to dobře napsané, tak se to pěkně čte.

Reaguji na Kacka_S: Děkuji, skvělý nápad

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já píšu do odborného časopisu už několik let a jen upozorňuji, že pokud jsi externí redaktor, nečekej žádný balík peněz. Za jednu normo stranu se platí zhruba 250 - 500 Kč dle náročnosti. Ono pokud to má být nějaká fabulace do časopisů pro ženy, není to co do času zase tak bolestivé. Ale pokud to má být něco odborného a člověk musí získávat informace z různých zdrojů, po rozpočítání to vyjde třeba na 70 Kč/h. Ale jak zde bylo řečeno, do životopisu nebo jako nějaká mentální realizace se to hodí. Přeji hodně úspěchu .

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak je dobré mít nějaké portfolio, abys mohla poslat ukázku své autorské činnosti. A životopis. Vygoogli si seznam titulů,které Tě zajímají, zavolej nebo si napiš o kontakt na kompetentní osobu a pošli jí to. Počkej tak 3 dny a pak tam zavolej. Musíš být aktivní, ale ne vlezlá.

určitě už mít něco napsaného, nejdřív začít klidně i zadarmo, aby člověk získal praxi, měl vytvořenou nějakou složku, kterou se může prezentovat, může si to napsat do CV... a to klidně i do nějakého internetového magazínu a podobně. K placeným článkům se dostat je už těžší bez praxe

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené