arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

2

Už jsem tu pár témat o ekézmu založila.Taky jsem nba ekzém vyzkoušela spoustu věcí.A zatím nic nezabralo.Naposledy mi doktorak řekla, že se to úplně vyléčit nelze, že si to kůže "pamatuje" To se mi ale nechce věřit.Včera jsem měla rozhovor s jedním člověkem, co se zabývá léčitelstvím a i když jsem v tomhle dost skeptik, poslouchala jsem ho a řekl mi, že ekzém může mít i psychosomatickou příčinu.Jaký názor na to máte vy?Díky.

arrow
profile_image
Eviss mojeid
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já myslím že ano. Nedávno jsem koukala na jeden pořad a byla tam dermatoložka, která říkala, že v podstatě všechny nemoci jsou psychosomatické. I všechny projevy na kůži a pleti.

Určitě, třeba mně se atopický ekzém objeví pokaždé, když jsem hodně ne stresu nebo jsem nervózní. Hned cítím, jak to mezi prsty na rukou svědí a na druhý den to tam je

arrow
profile_image
geek
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nemohu než souhlasit, když jsem byla před x lety hned po škole nezaměstnaná, vypadala jsem šíleně, akné, vyrážky, exémy.....co jsem chodila do práce, stav pokožky se uklidnil, po exemu ani památky, nyní jsem měsíc opět doma, sice vím, že od ledna nastupuji opět do práce,ale i tak jsem z toho v takovém stresu, že se exém opět ozval.
Velice se mi však osvědčil kopřivový čaj a obklady z roibosu.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

trpěla jsem ekzémem na rukou roky. Nevím co přesně mi pomohlo k tomu, abych ekzém ztratila, změnila jsem více věcí - ale tou hlavní bylo vynechání mléka a potom náprava psychické stránky.

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji geek: Velice se mi však osvědčil kopřivový čaj

Ten také doporučuji, trpím dermatitidou (vždy se mi ekzém objeví při zkouškách) a kopřiva vždy spolehlivě pomohla!

arrow
profile_image
staninka_ts
od 13. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moderní medicína některé problémy kůže konkrétně atopický ekzém řadí mezi psychosomatické nemoci. Nejsou to žádné čáry - psychika způsobuje mnoho fyziologických dějů, které mají vliv i na zdraví člověka (může to být spojeno např. se snížením imunity).

arrow
profile_image
rybina
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si taky myslím, že příčina ekzému je z nemalé části psychického rázu. Když mám nějaký problém, stres a celkově nejsem v pohodě, na mém ekzému se to hodně projeví.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem přesvědčená, že psychosomatické příčiny mají velký vliv, souvisí to i s imunitou. Když je organismus oslaben (stres, nemoci, vyčerpání), hned se něco objeví. Mojí mamce se takhle dělají opary - přesně jen když jsou nějaké stresy apod. Takže se nezaměřuj jen na léčbu v daném místě (mastičky apod.), ale zkus pročistit tělo, relaxovat, snažit se víc spát, třeba i přidat vitamíny ve stravě. Taky na léčitele moc nevěřím, ale tátovi jedna opravdu pomohla se zády, uškodit ti to asi snad nemůže (pokud ta léčba nebudě něčím extrémní), tak to zkus, třeba ti to taky pomůže.

Taktéž musím souhlasit s většinou. Od dvou let trpím atopickým ekzémem. Největší problémy odezněly s pubertou. Od té doby se vyskytuje jen příležitostně a to ve stresu, velkém horku/chladu a když si jednou za čas dám něco nezdravého (přeženu to s čokoládou, oříšky nebo vypiji moc pomerančového džusu ) V období, kdy hodně spím a jsem v klidu, mám kůži krásně hladkou, bez známek ekzému. Když mi bylo kolem 13-15 let byl to začarovaný kruh, protože když se mi ekzém objevil, byla jsem z toho nervózní, pořád se škrábala, schovávala se do roláků.. a tím se to samozřejmě zhoršovalo. Je jasné, že to vždy nejde, ale chce to být co nejvíce v klídku a pohodě. Pak se nezlepšuje jen ekzém, ale i vše ostatní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené