Zajímá mě všechno kolem psychoterapie.

Ty máš s psychoterapií nějaké zkušenosti a chceš porovnat, anebo prostě sbíráš různé poznatky, ať víš, co si máš pod tím pojmem představit?

Můj dosavadní psycholog mi nejprve pomocí testu barev a jejich seřazování řekl, jaké mám slabiny a na čem naopak můžeme zapracovat. protože jsem hodně "rozumový" typ, pokoušíme se narušit začarovaný kruh SITUACE-MYŠLENKA-REAKCE tím, že jediné, co můžu na tom změnit, je MYŠLENKA , a tím naruším ten kruh a reakce bude jiná...nakonec. nejde to hned, ba zatím to nejde vůbec, ale jsem ochotna pochopit, že to můž fungovat.

Venuše

Venuše
řekl, jaké mám slabiny a na čem naopak můžeme zapracovat.
Ahoj, takže se trefil? Můžeš mi prosím napsat, zda se daří narušit onen začarovaný kruh?

Jestli se trefil? Ne, není kartář, ani nehádá z ruky
Jako vždy, něco sedělo, něco bylo spíš neutrální, něco mi přišlo úplně mimo. Ale o to nešlo. Pro mě bylo zajímavé slyšet od někoho jiného vyprávět o mně.

Pokud jde o metodu KBT (o níž jsem tu psala), tak tu jsme nedokončili, mezitím jsem si vyhledala jiného terapeuta, nabídla se mi možnost spojit psychiatra a psychologa v jedno. A ten dělá metodu jinou (relaxační terapii, hypnoterapii), tím jsem prošla, a nyní mě vyslal ke kolegovi, co dělá metodu jinou (KIP), nebudu ji tu popisovat, to je zbytečné...ale proč to tak střídám - u mně je problém, že si nikoho moc nepustím k tělu. Je to podvědomé. Nemůžu to vůlí a myšlením nijak změnit. Moje "duševní ochranka" je stále v pohotovosti, a tak nejsem přístupná ani sugescím. Jsou na to spec. metody, jak to obejít. Ale je to na dlouho. Momentálně jsem ve "frontě na místo" u terapeuta KIP. Je jediný v celém okolí, a tak stále plný.

Venuše

Venuše
Jestli se trefil?
Omlouvám se, pravděpodobně jsem se špatně vyjádřila...

O té metodě KIP jsem si něco málo vyhledala na netu. Velmi zajímavé, a držím Ti palce aby pomohla

Venuše
že jediné, co můžu na tom změnit, je MYŠLENKA
"Myšlenka je základem pro čin. Opakovaný čin se stává zvykem. Zvyk je stavebním kamenem charakteru. A charakter v čase je osudem člověka.."

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky chystam se dnes poprve k psycholozce......vy ktere jste u ni byli pomohla vam,nebo vam v necem ublizila?

Já jsem byla u psychologa. Byl moc prima. Vyslechl. To je důležité. Měl by Tě nechat hodně mluvit, nehodnotit, neposuzovat, přijmout. Pak navrchnou postup, kterým byste mohli jít.

Moje kamarádka narazila ale naopak na pšknou krávu, co ji ponižovala, a jednala s ní jakou s nesvéprávnou.

Tak Ti přeji, ať máš lepší zkušenost, než ona. Napiš, jak se Ti tam líbilo. Mně se líbilo moc.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak s návštěvou psycholožky jsem velice spokojená ...ukázala mi svým způsobem jakou cestou se mám vydat a musím říct že hned po prvním sezení mi je líp.budu teď chodit každý týden tak snad se podaří a budu opraavdu v pohodě

ivyja
ivyja
Tak to je prima, že se Ti líbilo.
Jak často tam budeš chodit, jak sezení probíhalo?

Já jsem byla konečně včera u svého nového psychologa, čekala jsem přes 2 měsíce, než se mu uvolní místo. Zajímá mě metoda, kterou provádí. Jestli by se hodila také pro mě.
Chlapík už starší (kolem šedesátky). Měli jsme jen úvodní, seznamovací sezení. Často položil otázku, nechal mě odpovědět, a pak čekal dál. Koukal mi do očí, a já nevěděla co chce. Tak jsem se ho zeptala, a on řek, že čeká. Až mu něco řeknu.
Jako kdybych toho řekla málo. Dokázal se dlouze koukat do očí, to je obtížné vydržet takový pohled a neuhnout. Vyloženě se snažil "vysát" ze mně tu podstatu problému a kouknout pod pokličku. Zezačátku jsem byla HODNĚ nesvá, že jsem ani nebyla schopna formulovat svůj problém, ale postupně jsem se uklidňovala. A bylo to fajn. Uvidíme, co dál. Jdu zase za týden.

arrow
profile_image
hallina
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, mají vaši psychologové smlouvu s pojišťovnama nebo za to platíte?

Já jsem u prvního platila (250 Kč za hodinu), u druhého jsem "na pojišťovnu" (klinický psyholog).

arrow
profile_image
Freesee
od 30. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Venuše
toho klinického psychologa jsi si našla sama nebo na doporučení od obvoďáka?

arrow
Neprodává v Bazaru

Venuše
První sezení bylo takové seznamovací, paní kolem řekla bych 50-ti let velice příjemná.Ptal jsem me proc jsem přišla mluvila jsem ja zase pak ona tak nějak jsme se doplnovali občas jsem si na něco vzpomnela tak mě nechala at se vypavídám...musím říct,že jsem hodně brečela a hned po první schůzce jsem se cítila lépe.Voní to u ní v ordinaci vonnými oleji a svíčkama možná to má nějaké uklidnující účinky.ale bylo mi vážně pak lépe.ted se vídáme každy týden.ze záčátku jak říkaš jsem byla taky nesvá ,ale šla jsem z pravdou ven a řekla jsem jí vše.Myslím,že docela koukala.

arrow
Neprodává v Bazaru

hallina
Já to mám přes pojištovnu..platila jsem jen regulační poplatek 30kč

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené