arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: A nepotřebuje to k výočtu výšku?

Nepotřebuje. Zadává se pouze váha. Ono celkově tyhle vzorečky a výpočty je třeba brát s rezervou. Většinou nejsou příliš přesné.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji PardGalen: Nepotřebuje. Zadává se pouze váha. Ono celkově tyhle vzorečky a výpočty je třeba brát s rezervou. Většinou nejsou příliš přesné.

To je mi jasné právě že dvě holky, obě stejného věku a s 80 kily ale s výškami 160 a 180 cm na tom budou s kondičkou úplně jinak, neb první má nadváhu a druhá má naopak téměř ideální váhu........
Ale tak zkusím to a uvidím Chodím 3 krát týdně k různým instruktorkám, tak alespoň zjistím, u které z nich jsem na tom s tepem nejlépe

Včera jsem poprvé vyjela na kole s novým sporttesterem. Ten si myslí, že tuky spaluju od 108 do 128, což mě fakt pobavilo. Od té doby, co jsem vyšlápla první kopec na mě až do konce řval, že mám snížit frekvenci. V cíli jsem měla průměrnou 134, tak aspoň že tak. To bych musela jezdit akorát po rovince a z kopce, aby mi to nevylítlo nahoru. Chystám se ještě začít běhat, tak uvidíme, jak se spolu se sporttesterem popereme..
PS: Na HEATu jsem měla pořád kolem 150 - 160 tepů.

arrow
profile_image
J.Stefinka
od 1. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co mají zkušenost se sporttestery, jestli když se opravdu budu řídit podle tepovky tak to bude účinější. Mě totiž k tomu abych byla v tepovce stačí pouze pomalý běh - skoro až rychlejší chůze.

arrow
profile_image
Aquila
od 30. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji J.Stefinka: Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co mají zkušenost se sporttestery, jestli když se opravdu budu řídit podle tepovky tak to bude účinější. Mě totiž k tomu abych byla v tepovce stačí pouze pomalý běh - skoro až rychlejší chůze

To bych také ráda věděla. A ještě třeba nějaké tipy na ne moc drahé ,ale účinné.

arrow
profile_image
Nizi
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

U toho spalování tuků jde o to, že největší procento tuků se spaluje okolo 55% - 60% z maximální tepové frekvence. Udává se že až 60% ze spálených kalorií. Čím více tepovka stoupá, tím méně slouží jako palivo pro tělo tuk.
Těch 55% odpovídá v podstatě běžné chůzi. Samozřejmě čím zdatnější člověk, tím je nižší tepovka při stejné aktivitě.

Sám na sobě jsem si vyzkoušel (měl jsem Polar FT80, který zobrazuje i procento spáleného tuku) dvě aktivity. 30 minut chůze a 1 hodinu sqashe. Při chůzi jsem spálil 400 kalorií a 50% z toho bylo tuk, čili 200 kalorií. Na squashi jsem spálil 1000 kalorií ale jen 19% z tuku. Což je 190 kalorií.

Jinak jak už tady psal PardGalen sporttestery používají univerzální vzorce a ne každému to může sedět. Bral bych proto ty výsledky s rezervou. Nicméně pro začátečníka to může být velmi dobrý pomocník.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené