arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, delší dobu pravidelně sportuju a dostala jsem darem pulsmetr (Sigma PC15). Tušila jsem, po přečtení zdejších příspěvků, že budu asi muset dost snížit tempo cvičení, ale tohle mě až zaráží. Dříve jsem kromě cviků ve fitku a klasického cvičení doma ještě běhala a chodila hodně svižnou chůzí. Jenže teď po nastavení mých údajů do PM bych mohla leda tak stát. Zónu spalování tuků mám někde mezi 105 a 125 tepy a to fakt neodpovídá rychlé chůzi, natož běhu. Čili abych tohle dodržovala, tak můžu leda přešlapovat na místě, což se mi teda jako efektivní cvičení nezdá, nehledě na fakt, že ani ten rytmus nejsem schopná dodržet, je to tak pomalá akce, že pomalu nemůžu ani používat ruce (jak se při běhu nebo chůzi hýbají). Naopak normální běh je na hranici tepu pro profesionální sportovce, nevíte co s tím? Nebo to tak máte všechny? Vím, že údaje o tep. frek. jsou orientační, ale tohle jsem teda nečekala, jet na kole, bruslích atd. by znamenalo leda, že mi bude na ruce pořád pípat PM, že jsem mimo zonu.

arrow
profile_image
Klaruška
od 5. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, jsem na tom uplně stejně jako ty. Akorát jsem si sporttester pořídila sama, protože jsem začala pravidelně cvičit asi před rokem a musim říct, že se mi tělo sice zpevnilo, ale váhový úbytek se nedostavil. Četla jsem hodně diskuzí, kde psali o tom, v jaké tepové frekvenci by ses měla držet, abys spalovala tuky. Chodim často cvičit - 3x až 4x týdně a to na spinning, power jogu, pilates, bosu. A až teď, díky sporttestu, jsem zjistila, který sport je nejefektivnější na spalování. Miluju spinning, ale při normální hodině mám tepovku kolem 180 tepů/minutu, což je skoro hranice maximální tepovky, takže při ní spaluju akorát cukry. Při hodině zaměřené na spalování tuků, jí mám na 160 a prostě nejde dolů, i když se snažim pomalu a pravidelně dýchat. Nejdřív jsem si myslela, že tělo není zvyklé na takovou zátěž (náš instruktor má tepovku vždycky kolem 130), ale když chodim tak často cvičit, tak nevím v čem je chyba.
Nejlepší je teda pro mě power joga a bosu. U pilates se vůbec nezadýchám a nespotim, chodim tam jen proto, abych se protáhla...
Jsem ráda, že vim, že nejsem sama a tentýž problém má i někdo jiný. Myslela jsem, že dělám něco špatně..

arrow
Neprodává v Bazaru

tak tenhle problém sem řešila taky, ale mě se častejším cvičením tepovka dostala níž a níž. ale většinou při zumbě nebo jiném tancováním mám tak 150-160. jinak jsem si koupila pulsmetr od polaru...

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Již jsem o tomto "problému" psal jinde. Každý člověk má jiný tep a veškeré vzorce jsou pouze orientační, může se to lišit až o desítky tepů za minutu u každého jednotlivce. Pokud chcete skutečně vědět při jakém tepu vaše tělo využívá toho kterého zdroje energie nechte si udělat speciální zátěžový test.
Spíše než tepem je lepší se řídit pocity jaké máte u toho kterého cvičení. K tomu aby se co nejvíce spalovaly tuky je potřeba hodně kyslíku, takže jakmile se začnete zadýchávat jde to hůře.

Ahojky Gumídku a ostatní,
jsem na tom úplně stejně. Jelikož jsem začala chodit po delší době sportovní pauzy na HEAT, který je poměrně dost fyzicky náročný a tam jsme dostávali před každou lekcí pulsmetry a pokaždé mi instruktoří říkali, že ty tepy musí jít dolů (měla jsem nejmíň 170 při lekci, ale nepřišlo mi to, že bych umírala a nemohla popadnout dech, přišlo mi to tak akorát na - vypocení se atd..), tak jsem si koupila taktéž Sigmu a ta mi vypočítala, že bych měla mít do 130 tepů na spalování (i můj taťka - závodní kolař to říkal).. tak jsem to zkusila - ALE 130 mám tak u rychlejší chůze, tak mi neříkejte, že u tohodle "pomalýho " tempa zhubnu a u HEATu kde makám a potím se, ne?... u toho HEATu tímpádem nemůžu jít ani do tempa hudby a celkově musím pořád myslet na to - abych šla pomalu.. tak se na to asi vykašlu a budu si to hlídat až začnu na jaře běhat.. tam je člověk sám, "neburcuje" ho okolí a navíc si můžu navolit hudbu jakou já chci..
O zátěžových testech jsem přemýšlela a pokud se to nezmění (menší tepy , při stejném vysokém tempu), tak na ně asi půjdu, ale koukala jsem na internetu - a málokde je dělají.. a abych jela přes celou ČR někam a tam dala ještě třea 1500 za testy, tak na to zase nemám.. ale je pravda, že to zase je investice která se vyplatí, pokud to člověk myslí vážně ..
Tak napiště jestli jste jste nějak pokročili..

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klaruška: Nejlepší je teda pro mě power joga a bosu.

No a mají tyhle typy cvičení na tebe efekt? Já začínám s kalanetikou, pokusně, protože už pomalejší pohyb asi nevymyslím Když nic jiného, tak bych aspoň zpevnila tělo. Na jaře začnu opět pravidelněji běhat a určitě i pomaleji, protože kondička bude dole a jestli se mi nepodaří dostat do optimál. hodnot, tak se objednám na ty testy, v Brně to snad někdo dělá..

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumidek: protože už pomalejší pohyb asi nevymyslím

Přesto i takové cvičení existuje.

arrow
profile_image
Klaruška
od 5. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumidek:
Řekla bych, že efekt rozhodně mají a to jsem v posuzování své postavy na sebe hodně přísná. Obléknu kalhoty, které jsem na sobě měla naposledy asi před 5ti lety. A to jsem schopná během dvou dnů sníst půlkilovou čokoládu... Ale co je snad nejdůležitější je to, že se moje sebevědomí zvedlo (i když to pořád není ono) a cítím se prostě lépe.
Nad těmi testy taky uvažuju a pokud je někdo podstoupíte dřív než já, tak určitě dejte vědět.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klaruška: Řekla bych, že efekt rozhodně mají a to jsem v posuzování své postavy na sebe hodně přísná

Tak to je motivující, já jeden den vyšiluju, že to efekt nemá, druhý den se pozoruju a vidím změny a tak pořád dokola A za jak dlouho jsi fakt viděla rozdíl? Já si na kalhotech jen tak něčeho nevšimnu nosím legíny nebo silonky, ty jsou jaksi univerzální, váhu nesleduju, větší výpovědní hodnotu mají centimetry, jenže jednou si změřím ruku o 5cm výš než podruhé, to samé nohy, takže srovnání žádné Jsem lajdák fakt.

arrow
profile_image
Klaruška
od 5. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumidek:

Tak třeba: než jsem odjela do Anglie, tak jsem vážila 57 kg, po dvou měsících jsem se vrátila a stoupla si na váhu a měla 65 kg...myslela jsem, že špatně vidim. Pokoušela jsem se narvat do kalhot a ani jedny z asi 6 mi nebyly. Takže jsem kupovala nový kalhoty a ty mi teď už jsou zase velký...takže pohoda. Byla jsem na sebe hodně naštvaná. No ale po půl roce chození na již zmiňované sporty jsem se skoro vrátila na svou váhu. Píšu skoro, protože teď mám 59-60 kg. Ale nemůžu říct, že by mi někde něco teklo nebo tak... Nejvíc pozoruju změny právě přes boky. A pokud jde o centimetry tak když jsem vážila těch 57, tak jsem měla přes zadek 95, při 65 kg jsem měla 101 a teď mám 97..

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klaruška: A pokud jde o centimetry tak když jsem vážila těch 57, tak jsem měla přes zadek 95, při 65 kg jsem měla 101 a teď mám 97..

Tak to je úžasnýý

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám dotaz, objednala jsem si sporttester Sigma PC15 a nevyznám se v tom nastavení, jak tam mám určit Max Rate (nebo se to nastaví samo, pak nevím jestli mám mít na sobě už ten pás nebo ne)? a ty další funkce které jsou po tom? Možná jsou mé otázky hloupé, ale opravdu si s tím nevím rady¨
Děkuji

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na katjja:
Zadáš věk a váhu a ono to vypočítá samo. Pak si je můžeš ještě sama upravit. Při nastavování hrudní pás mít nemusíš bere se pouze na měření.
O jakých dalších funkcích mluvíš? Zaznamenává ti to tep a podle vypočtených zón ti to zase změří kolik kalorii jsi vydala. Tohle vše je automatické stačí jenom zmáčknout start.
Jinak manuál je docela podrobný tam většinu odpovědí najdeš.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji PardGalen: Zadáš věk a váhu a ono to vypočítá samo.

A nepotřebuje to k výočtu výšku? Protože jinak na tom bude s 80 kily holka měřící 180 cm a jinak holka s 160 cm......To je tedy můj laický pohled.
Jinak já o zakoupení také uvažuji, chodím na zumbu a myslím si, že jsem hodně nad......(takovým tím laickým přepočtem 220 - věk a z toho 70 % mi vyšla ideální tepovka na spalování tuků cca 137 tepů za minutu a myslím,že mám jako lehká astmatička víc.....), i když na zumbu asi ani tak nezanevřu. Ale možná zkusím svižnou chůzi

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já jsem si ho objednala kvůli běhu, samozřejmě chci shodit. Ale o víkendu jsem byla na PowerPlatu a tam jsem si zničila svaly na nohou, nemůžu sejít ani schody, takže sporttester zkusím až za týden asi

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené