arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj děvčata,
Žádám vás o písmenka ohledně tzv. "punkce kolene".
Předevčírem jsem upadla, hodně ošklivě, ale kolenu relativně nic není. Je tam modřina, která je už ale lepší. Nicméně se dostanu (kvůli zlomené noze) k ortopedovi příští týden, tak jsem mu dnes volala, potvrdila se, s tím, že jsem ještě upadla a on že to určitě musíme vyšetřit, že bude možná nutná punkce. Přijde mi to ale nesmyslné. Otok sice je, bolí taky, ale že by to bylo něco extra. Ještě to ani neviděl. Nevypadá to nijak hrozně. Punkce mě opravdu strašně děsí. Hodně sportuji, takže padám neustále a kolena už za sebou mají pádů několik desítek (i otoků, modřin, krvácení, jizev...), takže mě to nějak extra nevykolejilo, ale co mi řekl o možnosti punkce, tak jsem začala strašně nervovat...
Zažil jste to někdo ? Bolí to hodně ? V jakém případě je to nutné ? Dá se říct jednoduše a ve vší slušnosti "ne" ? Díky moc a krásný večer!

arrow
profile_image
Alex_x
od 11. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem to zažila, měla jsem úraz na lyžích a přetrhala jsem si nějak kolenní vazy. Koleno jsem měla hodně nateklý a lékař na ambulanci mi dělal punkci a musím říct, že to skoro vůbec nebolelo. Jenže já jsem právě vůbec nevěděla, do čeho jdu, všechno se to seběhlo tak rychle, že jsem se nestihla ani pořádně bát a vystresovat se. Nakonec jsem dostala ortézu, po dvou dnech na kontrole mi provedl znovu pukci a opět to nebolelo. Takže si myslím, že se asi nemáš čeho bát.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Aydee:
Punkce kolene se dělá samozřejmě jen když ůje tam buď výpotek nebo krev, což v tvém případě asi není.....Poznala bys to, koleno je hooodně nateklé a jakoby takové měkoučké na dotek. Zatim nohu nahoru a studený.

osobně říct nemůžu ale kamarádka na punkci kolene byla několikrát (léčila se s revma a měla s tim spoustu problémů), no a na to že v tý době byla malej prcek, kterýho bolí v podstatě i návštěva zubaře, zvládala to v pohodě, dycky pak dostala za odměnu zmrzku takže bych se toho nebála lepší jak punkce nosních dutin. no ale pozastavila bych se nad tím jestli bude lékař chtít dělat punkci na základě telefonické prohlídky...

arrow
profile_image
boobule
od 20. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Punkce kolena

arrow
profile_image
Daginečka
od 21. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no,, já jsem šla na pohotovst, s tím, že jsem spadla a koleno jsem nemohla natahnout, doktor na pohotovosti řekl, že je to oukey, do dvou dnů mi noha natekla šíleným zpusobem, a šla jsem přímo k doktorovi co se zabývá nohama a pod (td nevím jak se to jmenuje), šla jsem tam, a doktor jak to hned viděl, mi říkal, že provedeme punkci, nevěděla jsem co to je a on přišel z injekční stříkačkou,, koleno mi pokrčil, aby se voda v koleni nějak sjednotila, a on to píchnul, a z toho vytekla ta voda , nebylo to přijemné ale taky ne nejhorší, a hned druhý den jsem šla an operaci, měla jsem meniskuz a přetrhlé vazy, takže v pohodě-
Takže punkce kolena je fakt v poho, když víš, co se bude dělat, já jsem ani nevěděla předtím co to je, až pak když jsem byla ve stresu co je to. Dá se to přežít.

arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Issabell28: Myslíš, že bych to určitě poznala ? Já nevím. Je to tak jako oteklé právě, a měkké, jakoby kdybych mačkala balonek s vodou. Těžko se to popisuje. Ale jak píšete tak všichni, že bych to poznala, že je to hodně oteklé, jak asi ? Vím, že to nejde popsat zkusím to ovocem.. můj otok je jak kdyby tam koukala půlka většího vlašáku, na vnitřní straně pravé nohy, jakoby úplně nahoře. Kdyby to bylo zlé, bylo by to třeba jako pomeranč ?
Vím, že to zní asi úplně pitomě, ale já z doktorů hrozně nervuju (fobie) a teď jsem fakt vyděšená.. dá to práce se s tím srovnávat, potřebuju se vždycky uklidňovat...
Reaguji na PoisonIvy: páni, tak to je prima, to zní docela lákavě ) (ta zmrzka). Nechce to dělat na základě telefonické prohlídky. Já se objednala a on mi akorát do telefonu řekl, že bude možná nutná punkce. Ale jako chápu tě, taky nevím proč to řekl, ale vyděsilo mě to kdyby nic neříkal, tak nemusím stresovat několik dní předem, když to třeba bude v pořádku.
Reaguji na Daginečka: Jaj, to mi moc v pohodě nepřijde, ty vazy.. už jsi v pořádku ? Doufám, že na žádné operaci neskončím.. Jak jsi to koleno prosím měla velké ? respektive to místo, ze kterého tahal vodu, byla tam nějaká boule ? Jakože, poznala jsi to, že tam ta voda je ? Já prostě nevím, jak to poznat. Furt to prohmatávám, mažu, no mám z toho hlavu šejdrem :/

arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takhle jako to nemám zdaleka, mám to malý ten otok, vůbec nebolí..

http://acl-plastika.wbs.cz/plastikajinych/02_Kolen o_mesic_po.JPG

http://nd05.jxs.cz/549/551/5fee6a251d_78548440_o2. jpg

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Aydee: Já to zažila asi třikrát... hodně záleží, kdy se to dělá. Když jsem to měla absolutně po úrazu, takže samo o sobě koleno neskutečně bolelo, lezla jsem bolestí ke stropu. Podruhý už to ale tak hrozný nebylo. Taky asi záleží, jak to doktor píchne, no.. Jako není to ani trochu příjemný, ale zvládnout se to dá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Aydee: Každopádně punkce se dělá, když je tam voda, krev a to je to koleno tak nateklý, že ti přijde, že ho máš jednou takový... Nebo aspoň já to tak měla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené