arrow
profile_image
Amelia2011
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jaký na to máte názor?Může to být první řešení při snižování váhy?
Mám 25kilo nadváhy a trpím hodně na migrény a pálení žáhy.Přemýšlela jsem o týdenní půstu.Máte někdo zkušenosti z půstem u tak velké nadváhy?

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak to bych nedělala!! To je na zkolabování! Pokud chceš zhubnout, tak pomalu a s rozmyslem a hlavně, aby to byla změna trvalá - půst tě možná očistí, ale pokud si zvyklá jíst hodně, tak tělo na to není připravené a ještě celý týden brrr. A hlavně co se změní? Za týden najedeš na normální stravu a kila jsou zpátky (pokud vůbec ty kila dolů půjdou) - změň jídelníček (je tu na to mnoho témat) a snaž se o změnu trvalou.

týden půstu je hloupost... to nejde, to by tělo nedalo... i muslimové když drží půst, tak se to dělá tak, že můžou jíst dejme tomu do 6 do rána a pak večer třeba od 7 a mezitím nic(ty hodiny se každý rok mění)...ale to jsem odbočila... můžeš si dát půst jeden den a pít hodně vody a třeba zeleninové štávy...další den přidat třeba bílkoviny a to dělat dva dny, jíst zeleninu a bílkoviny a pít vodu... to tě pročistí jak blázen... k snídani třeba kuřecí šunku s 90% podílem masa a k tomu omeletu jen z vaječných bílků a zeleninu a třeba půlku grepu a bylinkový čaj, ke svačinám jen zeleninu a k obědu jen maso ogrilované se zeleninou a večer zase maso se zeleninou ... když to tak budeš dělat týden tak dost zhubneš a pročistíš se...pak samozřejmě nemůžeš skočit na normální stravu, ale pomalu přidávat do jídelníčku další věci, ale rozhodně nemůžeš ze dne na den udělat uplný půst a to ještě na týden!! proboha!

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

lepší začít pravidelným jednodenním půstem, a pozvolna učit tělo na nové věci. Dobrá stránka je http://pust.cz/

Reaguji na deniko: ty jo ta stránka je bezva, docela jsem se podivila nad těmi obrázky z klystýru.... proboha!! ale nepíší teda jestli jako teda pít jen vodu, třeab ten denní půst atd? moc tu jejich tabulku nechápu

Reaguji na Amelia2011:
Půst nikomu neublíží, ani ten týdenní, ani delší. Co ale vždy s člověkem zamává, je návrat k jídlu.
Samozřejmě je na nejvýš rozumné, začínat s půstem pozvolna, ale s jídlem po půstu ještě pozvolněji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Hlavně abys to vydržela

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Týden se vydržet dá, musíš ale hodně pít. Druhá věc ale je, k čemu je to dobré? Já to považuju za naprostý nesmysl. Detoxikace není nikdy třeba, to je jen moderní nesmysl, protože kdyby byl člověk vnitřně "špinavý" tak má selhání metabolismu, jater, ledvin...a je v nemocnici na JIPce. Ty chceš zhubnout a to se hladovněním nedá! Ne tak, abys zhubla tuk, ne svaly a nerozhodila si totálně metabolismus. Pokud zhubnout chceš, tak je moudré začít u dietologa, který si tě proměří a doporučí vhodnou skladbu stravy a též pohybové aktivity.

arrow
profile_image
Kimm
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amelia2011:
Podle mě jestli chceš zhubnout tak především prvně změň jídelníček (podívej se na pořad Jste to co jíte, tam bys mohla najít spoustu inspirace) a zároveň začni sportovat. Nemyslím nic extra zásadního, prvně by asi stačily procházky ostřejší chůzí, nějaké cvičení na míči.. Ale hlavně něco dělat, pak až nabereš svalovou hmotu tak by to mělo jít dolů samo a zároveň můžeš časem přiřadit i nějaký ten půst, do té doby mi to přijde zbytečné

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kikulina: Detoxikace není nikdy třeba, to je jen moderní nesmysl, protože kdyby byl člověk vnitřně "špinavý" tak má selhání metabolismu, jater, ledvin...a je v nemocnici na JIPce

nemyslím že detoxikace je nesmysl. Dělali to už naši předkové a dle mě je dobré tělo "očistit" od chemických látek který do sebe dneska skoro ve všem přijímáme. Vždyt ve všem je nějaká ta chemická srágora. Vnitřně špinavých lidí je myslím dost a nemusí mít hned zrovna selhání orgánů a být na jipce , ono pak jsou z toho jiný nemoci , který se pomalu vlečou, alergie, vyrážky, koliky , migrény apod. Někdy si ani neuvědomíme že nám tělo říká "přestaň" , už neumíme tak dobře ho poslouchat.
Očistu preferuju, dělám jí často a myslím že by měl každý, kdo se má rád a chce tu dlouho být

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kimm:

arrow
profile_image
izabel2011
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tohle nezkoušej. Nebude to totiž vést absolutně k ničemu. Akorát si zničíš zdraví a pak zase nabereš kila navíc.
Změň jídelníček, zkus je více hýbat a uvidíš, že časem ti ručička bude klesat a budeš se cítit mnohem líp

arrow
profile_image
Amelia2011
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem právě myslela, že tohle by bylo to poslední co by mi mohlo pomoci.Na takový ten začátek.Protože se mi nedaří hubnout, dodržuji zásady jako jíst malé porce, pravidelně, tmavé, nízkotučné, nesmažené, omezení cukru.Po měsíci pokaždé zhubnu maximálně 1kg.Pak se na to vykašlu, protože už na to nemám sílu.Docela mě to už psychicky ničí, protože bych moc chtěla zhubnout! =(Jinak dle odběrů jsem naprosto zdravá.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Amelia2011: Protože se mi nedaří hubnout, dodržuji zásady jako jíst malé porce, pravidelně, tmavé, nízkotučné, nesmažené, omezení cukru.Po měsíci pokaždé zhubnu maximálně 1kg. Pak se na to vykašlu, protože už na to nemám sílu. Docela mě to už psychicky ničí, protože bych moc chtěla zhubnout!

podle toho co píšeš, jsi na dobré cestě, lepší pomalejší hubnutí, než rychlé a s jojo-efektem. Hladovění reps. rychlé hubnutí má pouze krátkodobý efekt, kdy nejprve z těla ztratíš vodu, následně svaly. Tuk se ani nehne. Rozhodně zůstaň u změny jídelníčku co popisuješ, jedině tak to bude mít dlouhodobý efekt. Je to o výdrži, aby ses na to zase nevykašlala, měla by sis pěstovat sílu vůle, trpělivost sama se sebou, zcela určitě pozitivní myšlení, mít se ráda a nechtít všechno hned. A zapoj pohyb.

Můžeš postupovat podle stránek, které jsem ti napsala poprvé, nejlepší je začít s půstem jednodenním. Týdenní si můžeš lajstnout až budeš mít pár krátkodobých půstů za sebou a vědět o čem to je. Ze začátku, pokud nejsi zvyklá, to pro tebe bude těžké. Je to zdravé, pokud budeš dodržovat pitný režim a zdraví si tedy nezničíš, jak tu někdo píše... asi toho hodně ví (ironie), zkrátka spíš naopak si posílíš organismus, vyostříš smysly a v jídle si začneš vybírat. Spousta civilizačních nemocí dneška vzniká právě i z přejídání. Ostatně není nad to si půst vyzkoušet, a uvidíš jestli se (ne hned, ale spíš po něm a po určité době pravidelných půstů) budeš cítit dobře.
Píšeš o pálení žáhy, což ukazuje na špatné trávení, ovšem poškozené stravou, takže jíst zdravé, čerstvé věci, doma vařené, máš-li možnost, ono se to upraví a žáha tě pálit přestane.

arrow
profile_image
Amelia2011
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Wild Paula: zkoušela...jím kolem 6500kj

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené