arrow
profile_image
zaha
od 9. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ráda cestuji vlakem. Jasně, někdy jsou vlaky špinavé, někdy mají zpoždění ... Ale je to pro mě asi srdeční záležitost
Teď mě napadlo, že by nebylo špatné za jízdenku sone+ toho za jeden den projet co nejvíc. Prostě se jen tak z vlaku dívat na místa, kde jsem ještě nikdy nebyla. Docela mě baví, když podle mapy sleduji, kde jsem
Jsou tu i další spřízněné duše, pro které není vlak jen nutné zlo, jak se dopravit z místa A do místa B?

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zaha

Byl jsem a jsem do vlaků blázen už od pěti. Sice poslední dobou stále více využívám auto, jelikož je to u některých cílů méně komplikovaný způsob dopravy, ale na vlaky nedám dopustit. Hlavně při cestě domů na Moravu.
Tak hodně štěstí, třeba zde spolucestovatele na SONE+ najdeš.

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My jsme jeli vlakem na dovolenou do Chorvatska. Měli jsme objednané lůžkové kupé a přijeli jsme nadšení. Vyloženě jsme si cestu užili. S cestou autobusem nebo autem se to nedá srovnat. Mě se ta cesta líbila snad i víc než cesta letadlem. Měli jsme kromě pohodlí i čas si užít krajinu a města, kterými jsme projížděli. Mastili jsme karty a hráli různý hry. Děti na to pořád vzpomínají. Kávu, kakao, guláš... přinesl stavard ochotně a s úsměvem. Ve stanicích jsme si mohli vystoupit a koupit točený pivko, zmrzku dětem. Prostě taková pohodička.
Samozřejmě extra luxus to nebyl. Záchod po pár hodinách nic moc. Ale konec konců to by u něho musela stát uklizečka a po každé návštěvě uklízet, aby byl bez úhony.

arrow
profile_image
zaha
od 9. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna dnes jsme jeli vlakem. Autem moc ráda nejezdím. Asi proto, že se i bojím. Cestu autem si rozhodně neužiju. Ve vlaku si vytáhnu něco na čtení, sem tam kouknu ven, kde zrovna jsme a nejsem v takovém stresu jako za volantem.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

vlakem jezdím moc ráda, ale jenom ve Švýcarsku a hlavně ve Slovinsku to je jiný zážitek než u nás!

arrow
profile_image
Natálie
od 23. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já vlakem najezdím každý týden asi 400 km, protože jsem student. Hodně mých spolužáků na vlaky nadává a cesta vlakem je otravuje, ale u mě je to většinou naopak. Stačí poslouchat hudbu z MP3 přehrávače a relaxovat..

arrow
profile_image
Hanulli
od 16. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak já jezdím vlakem určitě moc ráda. Momentálně jezdím do práce dvě hoďky denně, dvě zpátky, takže to taky řeším knížkou, nebo mp3.
Tak čtyři roky zpátky jsme byly s maminou vlakem v Itálii, a vážně super. Noční lehátkový z Vídně do Říma (ve čtyři hodiny ráno jenom tak čučet z okna na nádherně osvětlenou Bolognu je fakt něco), pak přes den v Římě, přes noc vlakem do Benátek, a další noc domů. Chtělo by to opáčko...

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vlaky miluji už od děství.Když jsem byla malá tak mne otec často brával na nádraží a tam jsme pozorovali jak vláčci přijíždí a odjíždí.Později jsem chtěla na učiliště do Krnova ale máma mne tam nechtěla pustit že je tam dost velký poměr národnostní menšiny.Vlaky v Česku jsem měla ráda do té doby než jsem poznala ICE v Německu.To je jiné kafe ale to kouzelné tuz tuz českých vlaků si taky ráda vychutnám.Pendolíno mne nenadchlo vůbec,nemá to nic do sebe a je tam málo místa na nohy.To už si radši trasu Ostrava-Praha sjedu Pernerem nebo Košičanem.Je to sice ušmudlané ale mohu se tam cítit uvolněně,teda aspoň na denních spojích.

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Až tak mockrát jsem vlakem nejela, ale rozhodně je to způsob dopravy, který mi přijde 1000x pohodlnější než vlak nebo bus.
Vím, že ČD asi nejsou zrovna nejluxusnější, ale i přesto mám vlaky ráda. Dokonce s bratrancem jsme naschvál jeli vlakem, abychom si užili i tu cestu do cíle a zpět.
Ve škole máme učitele, který celý život sní o tom, že pojede tnassibiřskou magistrálou. Je to nejpohodovější tělocvikář, takže i učiteli přeji, aby se mu splnil jeho sen
No a můj nejsenzačnější zážitek s vlakem byl, když jsem se čtyřmi kamárádkami jeli až někam za Ostravu a zpět v kupéčku. Připomnělo mi to S tebou mě baví svět, protože jsme si celou cestu zpívaly (no jo no sboristky).

zaha
Také miluji vláčky, člověk se vždy s někým seznámí a něco nového se dozví. U mně je vlak na prvním místě před autem, letadlem a busem. Protože ve vlaku nemám strach, že do měn někdo napálí, nehrozí zácpa na dálnici a hlavně se člověk nemusí žádnému silničničnímu provozu věnovat, je tam více záchodů, narozdíl od busu na dálnici v zácpě, je to při zemi, takže krom nečekaných katastrof při nějaké srážce vlak vždy dopadne lépe než to, s čím se srazil. Akorát jídlo nic moc, takže když si člověk koupí mlsku v nějakém lepším podniku před cestou, tak báječný zážitek. Jezdila jsem poslední dva roky OL-Praha za 2 hodiny Pendolinem nebo 3hodiny Hradčany, Comenius, spoje minimálně jednou do hodiny, takže žádný drahý bus co jede 4x denně a ještě přes 4 hodiny. Z Pendolina odvařená nejsem, ale když ještě existovala Z karta junior, tak i první třída vyšla na pakatel, kdo by odolal, když to vyšlo snad 70 kaček rozdíl. Je tam ale málo místa na nohy a na kabelku a vlastně málo místa úplně na všechno a taky mně často obtěžovalo, čím sjou lidé navonění, když nejdou otevřít okna. Asi se mi o něco více líbí EC. Pokud zůstaneme u českých. ale SC má nejmenší zpoždění, to se musí nechat. Až mi přestane platit zákaznická karta, tak už s ním jezdit nebudu.

arrow
profile_image
kytulinka
od 12. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lumpaleno mně přestala platit zákaznická karta a už uvažuji o další, vlak to je má vášeŇ

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené