arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny majitelky koček Ragdoll a prosím je o zkušenosti. Uvažujeme o pořízení této kočičky, žijeme v bytě, děti 5 a 8 let. O víkendech jezdíme k babičkám a na chalupu. Jsme ve fázi dětské touhy po zvířátku a já i když nejsem příznivce zvířat v bytě začínám měknout. Vidím to z praktické stránky - je to závazek na x let, komplikace při víkendovém cestování, mám obavy z ničení bytu, občasný průjem, zvracení, zkrátka všechno s čím se u zvířete musí počítat. Jako moje mamka a taky vyměkla a jako dítě jsem měla v bytě postupně různá zvířátka - rybičky, raky, morče, králíky, papouška a psa. Když to shrnu, kočku nechci pořizovat jako živou hračku, každé zvíře u nás bylo vždy člen rodiny. Ale kočku jsem nikdy neměla, tak prosím majitelky Ragdollů o zkušenosti s chovem v bytě.

Ragdoll je zlatej, ale pokud jste každý víkend pryč, tak si zvířátko nepořizujte. Je třeba se mu věnovat, zejména malému kotěti.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na blackorchid: počítala jsem s tím, že kočka by jezdila s námi. Kdybych ji na to zvykala od malička doufala jsem že by s tím nebyl problém. Ale kočku jsem nikdy neměla. Jako dítě jsem převážela všechno. Krom rybiček a raků. I papoušek s námi jezdil na víkendy a miloval to. Jediný z čeho bych měla strach aby kočka nezdrhla.

Zrovna jsem si o nich četla, tak to sem přihodím...prý jsou to takové klidnější kočky, tak si nejsem jistá, jestli by měly nervy na malé děti...

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naše kočka (není to teda ragdoll) do dvou měsíců vyrůstala venku, pak byla měsíc v bytě, a když jsme jí pak vzali ven, tak šílela, nezvykla si, nevystrčí tlapky z bytu. Ne všechny zvířata si zvyknou na to, co si člověk představuje, notabene kočky, jsou ohromně temperamentní. Určitě bych ji pak nenechávala o víkendech samotnou.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na morrighan: co jsem dohledala, tak Ragdoll je právě k dětem vhodný. Miluje společnost, mazlení i hry a je nekonfliktní. Ještě Birma posvátná je prý ideální k dětem.

Reaguji na myskin: na mazlení to jo, já myslela, že děti bývají dost hlučné a malé děti občas docela neopatrné, co se týká mazlíčků...

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. mám Ragdolla kocoura i kočku, pak jednu toulavku. Ragdoll je hodně závislý na své páníčky, prvně jsem měla jen kocoura samotného a ten by snad umřel steskem, kdyby se semnou něco stalo. K dětem nevidím problém, když jí nebudou mít jako hračku, ale to není o plemeni. Co se týče zdraví, stát se může cokoliv a musí se s tím počítat. Určitě doporučuji s PP po testovaných rodičích. Kvůli zdraví i pravé Ragdollí povaze. Jinak jsou zlatí, ale to i "obyč" kočka, velký rozdíl v tom neni. Co se týče ničení třeba gauče atd. , to je asi rúzný, kočka mi nikdy nic neudělala, kocour je přeborník, gauč to odnesl hodně rychle. I když mám 2 velká škrabadla do stropu. Asi z trucu když neměl společnice a já byla v práci. Na chalupu bych čičinu naučila brát s sebou, ale ven bych si neriskla je pouštět. Jo a co se týče náročnosti na údržbu srsti, píše se, že jsou nenáročný. Ale to si teda nemyslim, je to o něco lepší než třeba perská, ale rozhodně je třeba často a pravidelně česat. Naučit hned od kotěte, i když třeba někde do 8 měsíců tu srst mají vcelku bezúdržbovou. Ale i tak je potřeba počítat s tím, že prostě chlupy jsou všude.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na morrighan: holky jsou zvyklé být u babičky opatrné na psa a kočku, takže vědomě by neublížily. Ale hlučné ty moje děti jsou dost .

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lu83: určitě bych brala jedině s PP. U nás by asi hlavní problém byl ten, že jsme konečně tak nějak dodělali byt, takže nový nábytek a to není úplně ideální doba na pořizování občasného ničitele. A navíc já jsem někdy hrozný hygienik . Sice jsem kdysi měla v bytě dva psy po sobě, ale pak se mi to nějak převrátilo (hlavně od té doby co mám děti) a začala jsem být odpůrce zvířat v bytě. Když chovám u babičky kočku, tak mě hned napadne hlavně aby měla čistou prdelku . Kdysi mi pes klidně vlezl do postele a nijak jsem to neřešila. Ale je mi líto že by moje děti měly být ochuzeny o to mít zvířecího kamaráda, protože si z dětství pamatuju jak to bylo fajn. Aby to nevypadalo že zvířata nesnáším, vždycky se u mě měli skvěle až do konce akorát to mám teď v hlavě nějak jinak nastavený.

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na myskin: S tím ničením těžko říct, já i když jsem pokaždé kocoura bafla a odnesla ke škrabadlu, tak si to stejně nenechal vysvětlit. Dokonce bych i řekla, že tím na sebe upozorňuje a schválně provokuje. ) . Ale zas ty dvě další nic. To asi dopředu nebudete nikdy vědět. Jsou to mazlové, k dětem vhodné. Třeba i návštěvy, kočka ta skoro nevyleze, jen tak opatrně okukuje. Kocour ten si vybírá a když se mu někdo líbí, tak ho má hned nalepeného vedle sebe až se kolikrát sama divím ). Co se čistoty týče, chápu, já jsem magor na pořádek a tři kočky + ještě pes, to je holt znát a o to víc uklízím. Jinak taky je to prostě dlouhosrstá kočka, tak když se stane, že má třeba průjem, tak to je očistec a má zadělané chlupy. To u krátkosrstý nehrozí. Je to krásná kočka, povahově super, ale zas bych neřekla, že nějak výjimečná, nebo víc mazlivá než třeba " obyč" čičina. Nevím jestli Vám nebude vadit to kolem no, ty chlupy a to s tím že se může připotento.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lu83: to s tím že se může připotento to jste trefila. To bylo to první co mě při pohledu na dlouhosrstou kočku napadlo.

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na myskin: No stane se. Já to řešim tak, že jim trošlu ty prďky ostřihám, hlavně kočce, protože ta je na to docela expert, asi si víc trubka přisedává.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme měli doma vždycky psa. Když jsem začala bydlet s přítelem, chtěla jsem si pořídit dalšího. Ale přítel psy nemá rád, je to kočkomil. A jelikož já jsem za každou cenu chtěla zvířátko, tak jsme si pořídili kočku. Není to žádná značková, klasická směska. Ale jak roste, vypadá to že tatík byl asi Mainský mývalí. Bydlíme v domě a ven ho pouštíme jen občas. Je totiž moje miminko a nepřežila bych kdyby se mi ztratil. Takže pokud bys tu svou kočku vozila s sebou na chatu, volila bych kšírky. Docela rychle si na ně kočky zvykají. A s tou prdkou, no, občas se stane nehoda, ale není to žádná trága. Sprcha to řeší . Za mě bych si Ragdolla určitě pořídila, jsou úžasní!

Rodiče mají doma vcelku temperamentního a dominantního peršana. V Brně žije pouze v interiéru. Rodiče vlastní chatu v kraji, kde lišky dávají dobrou noc. Všude kolem příroda a lesy, pár sousedů i se psy bydlí v povzdálí. Kocour se volně a sebevědomě pohybuje po neoploceném pozemku a jeho blízkém okolí, kupodivu se k nám vždy připlouží na zavolání - to dělá jen když je na chatě, doma se neobtěžuje. Sousedi naštěstí berou našeho rozmazlence navědomí, takže si po domluvě vždy zabezpečí svoje pejsky, aby nedošlo ke střetu. Když je kocour na zahradě, tak se ho snažíme alespoň přibližně monitorovat, za tmy už ven bez dozoru nechodí.
Obvykle za náma venku hopsá jako pejsek nebo z povzdálí sleduje, co se děje nebo co děláme na zahradě. Je miláčkem naší rodiny a na oplátku svým kočičím způsobem poslouchá, když je třeba.

Asi platí, že co kus, to originál, tak hodně štěstí při výběru.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené