Ahoj, poradí mi někdo, za jakých podmínek a podle čeho se dá vlastně posuzovat, zda se jedná o reklamaci a je nárok na reoperaci zdarma? Je vůbec možné se nějak účinně "bránit"? Však víme, jak to chodí.....Jsem skoro 3 měsíce po augmentaci a výsledek je velmi neuspokojivý, což uvedl i sám lékař. Při další kontrole se domluvíme, co dál. Navrhoval reoperaci, ale o ceně ani bližších detailech zatím nemluvil. Počítám ale s tím, že to bude chtít uhradit.....Máte někdo zkušenosti?

arrow
profile_image
Lorien
od 26. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak když ti sám řekl, že výsledek ne neuspokojivý a chce reoperaci, tak hradit nic nebudeš, to by ti hned řekl.... teda doufám,...

arrow
profile_image
Ajka73
od 19. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem na tom podobně, ale po zmenšení. Operaci jsem si platila sama a bohužel výsledek je taky mírně řečeno "neuspokojivý". Na poslední kontrole to uznal i doktor a nabídnul mi opravu. Když jsem se ho ptala, jestli by to bylo braný jako reoperace, tak mi jen řekl, že to nějak uděláme. Blbý je, že já už jsem k němu ztratila důvěru, na druhou stranu nemám další peníze, abych šla k někomu jinému.
Dnes jdu aspoň na konzultaci k jinému doktorovi, chci slyšet názor někoho nestranného. Podle toho se pak rozhodnu, co dál.

Ahoj, no já právě nevím, spíš jsem z toho vycítila, že zadarmo to nebude. Řekl mi, že já jsem to 1 %, kterým se tohle může stát. Takže jestli to nebere tak, že je to vlastně "riziko" té operace. Což se vlastně něco podobného podepisuje i před operací, že souhlasíš s tím, že to nějaké riziko to nese. On určitě řekne, že to je tkání, kůží, anatomií nebo něco takového...Právě nevím, jak eventuelně postupovat, kdyby to chtěl zaplatit.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hodně záleží, co jsi podepsala. Někdo má už v podmínkách, že i když se něco nepodaří, všechno si zaplatíš. Jiný zase opravy má už v ceně operace. To jsou ti solidnější. Takže kouknout, co kdo podepsal. Jinak oprava by měla být zdarma

arrow
Neprodává v Bazaru

Obávám se, že na většině prohlášení bývá uvedeno něco v tom smyslu, že očekávaný výsledek není 100% zaručen, pod čímž si lze představit opravdu téměř cokoli... Neboli právní cestou se není možné prakticky ničeho dovolat. Záleží i na tom, co popisuješ jako "neuspokojivý výsledek" - zda se jedná o estetický problém nebo i zdravotní (bolesti atd.) Ten estetický problém je o něco složitější, ale pokud je výsledek opravdu tristní a dr. solidní, reopku by měl uznat, samozřejmě zdarma. Držím palečky!

edita777
A co máš přesně za problém? Jestli je to něco, co zavinil chirurg, tak pokud je solidní, tak by to po sobě měl opravit zadarmo. Jestli je to něco, co nemohl ovlivnit, tak po tobě možná chtít peníze bude nebo někdy chtějí doktoří zaplatit jen anestezii a pobyt a práci odvedou zadara.

arrow
profile_image
adamitka
od 8. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

edita777
Ahojky, já si myslím, že jde o přístup operatéra. Já jsem bohužel ve stejný situaci, ale na reoperaci bych měla jít už podruhé. Na první jsem byla tři měsíce po první operaci, kdy komplikace byly hned druhý den po ní, a druhá reoperace se řeší. Platila jsem jen pobyt, teď snad taky budu platit jen pobyt, ale deptá mě to čekání a nejistota. Taky už doktorovi nevěřím, jenže nemám peníze jít někam jinam a za další, nikdo dobrovolně se nepohrne do něčeho, co zpackal někdo jiný. Takže buď máš dvě možnosti, jít někam jinam, zaplatit si to a stejně nemáš jistotu a nebo jít k tomu samému a doufat, že už se to nepodělá. Já budu doufat potřetí na naposledy..... Už se v tom babrám třičtvrtě roku a můžu říct, psychika nic moc

arrow
profile_image
lama
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, mrkněte se mně do profilu na fotky, jsem dva a půl měsíce po zmenšení, dopadla jsem katastrofálně, chtěli mě udělat opravu, ale jelikož mám dvě vrozené srdeční vady, tak jsem už při 1. opce měla na mále, tak mně řekli, že by to bylo riskantní, jsem z toho nešťastná, ale co dělat...měla jsem to hrazené pojišťovnou, budu mít jizvu jak hrom, ale hlavně, aby už byl pokoj

arrow
profile_image
veronika123
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj lama, a nepoužívaš na tie jazvy nejaký krém z lekárni? Ja som na jazvy používala contractubex a pomohol mi, ale mne to tak príde, že ty by si najprv mala používať nejaké bilinkové mastičky priamo na také jazvy (teraz neviem či už maš tie jazvy uschnute a tak, bo v profile mi prídu oteklé) aby ti to pekne vyschlo, a potom začať používať nejaký krém z lekárni priamo na keloidné jazvy. Podľa mňa ešte stále môžeš dúfať, že sa ti tvar pŕs zmení. Ja som bola síce na zväčšení, ale hádam až po 5 tich mesiacoch prsia sa tak vytvarovali, že keď si dám potprsenku tak uplne tam mám tu cestičku. A taktiež aj bez podprsenky už mám tie prsia blízko seba, pretože vždy spávam buď na jednom, alebo na druhom boku, čo po 2,5 mesiaci po operácií som ich až tak blízko seba nemala. Takže si myslím, že pomocou tých krémov na jazvy, a jemným masírovaním sa ti tie prsia ešte vytvarujú. Ale v každom prípade ten lekár čo ti to robil je (radšej napíšem rovno 5 hviezdičiek) *****.

arrow
profile_image
Ajka73
od 19. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lama
ahoj, taky jsem 2,5 měsíce po zmenšení. Už jsem taky psala, že operace se moc nepovedla. Jizvy mám ale naštěstí dobrý. Používala jsem hemagel a je fakt dobrej, tak ho zkus. Dívala jsem se na tvoje fotky a po pravdě mi připadá, že se ti tam uplně rozpadlo šití, proto je jizva tak rozjetá. Mně spíš připadá, že to bylo na nový šití, ale těžko takhle posuzovat jen podle fotek.
Já jsem psala, že jdu na konzultaci ještě k jinému dr. tem mi nepřímo potvrdil, že prsa mohly být o hodně menší a hlavně s lepším tvarem. Nabídnul mi reopku zdarma na Bulovce. Tak o tom začínám uvažovat. K mému dr, co mě operoval jsem bohužel ztratila důvěru. Proto mě dost překvapilo, že by někdo uplně cizí udělal reopku a zdarma. Ještě mám ale počkat tři měsíce, budou se ještě tvarovat. Tak vyčkám a pak uvidím.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj kočky, já jsem 11 měsíců po zmenšení a můžu potvrdit, že tvar se mění vlastně doteď. A s jizvou je to podobně. Polovina z kotvy není vůbec znatelná, nikdo by nepoznal, že tam je(ještě po 6 měsících byla vidět), část do podpaždí je pořád viditelná, sice jenom barevně, ale je.
lama
Dívala jsem se do galerky, tu jizvu máš dost rozjetou, ale myslím si, že by šla znovu sešít v lokálu. Při abdomino se jizva běžně opravuje v lokálu. Nezdá se mně, že bys měla tak špatný tvar, mimo to je to opravdu ještě brzy na posouzení. Já do dneška každý večer prsa natírám mastným krémem a dělám masáž v leže, přejíždím přes jizvy.

arrow
profile_image
lama
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ilka1
Já dělám masáže jizev taky, ale tlakové, mažu mast z měsíčku lékařského.... Sešít to prý nešlo, to mně říkal doktor, hodně kůže mně totiž odstříhali, protože jsem tam měla nekrosy - úplně do černa kůži, která odumírala, vlastně v tom téčku i od bradavky dolů, taky mně asi brzo vytáhli stehy, bylo to, myslím 12. den, pak se mně rozjela ta svislá jizva...

S tvarem jsem docela spokojená, ale štve mě právě to dlouhé hojení...a pořád to není zatažené a jsem už 2,5 měsíce po operaci

Reopku mně nabídli, ale kvůli srdci ji pak zamítli...

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lama
Nespěchej, mně se prsa zmenšily ještě asi po 6 měsících. Takže teď by mně mohli klidně kůže trochu ubrat. Myslím, že potom by ti mohli tu jizvu znovu sešít, protože trochu povolí a zmizí také všechny otoky uvnitř, až se pořádně zahojíš. Mně jiný dr. (dělal mně pozděj abdomino) říkal, že uvnitř se prsa po zmenšení hojí také dlouho. Tak nezoufej a vydrž, je to spíš o tom, že se jim do toho už nechce.

arrow
profile_image
leni84
od 11. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, já se sice hojím dobře, ale za to výsledek není o moc jiný než před opkou. 12.5. jsem byla na zvětšení a už když mi doktor druhý den sundal obvazy, řekla jsem mu, že jsou malá a navíc bez vyrovnaní asymetrie. Jdu na poslední kontrolu koncem září, na reopku je ochoten přistoupit, za předpokladů dobrého hojení,... Měla jsem zato, že jsem mu dostatečně popsala mou představu o plných trojkách, nebo i klíďo víc, ale místo toho nosím stejné prádlo jako před opkou Teď jsem rozhodnutá, že pod 600ml jít nechci abych byla konečně spokojená.
Pinky, kolik máš prosím pod prsy,jaký typ a značku imlantátu tam máš a ještě prosím u koho jsi byla? Co jsem se dívala, zůstala bych nadále u zn. Nagor, vysoký profil s 605ml (14,7cm x 5,4cm), ale nechci riskovat synmastii. Ještě zkusím na konzultačku k jiným chirurgům a uvidím, co mi řeknou za názor, zda by to tam šlo, či ne a kolik max,..... Děkuji za jakoukoli odpoveď

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené