arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chtěla bych poradit bydlíme s přítelem v novostavbě,ale chceme ho vyměnit za větší panelákový ted jen řešíme jestli koupit už po rekonstrukci nebo před? Předělávala jste si nějaká byt v paneláku? Chtěli by jsme koupit starý, že by jsme si umakart vybouchali a vše udělali nové nebo je lepší už koupit po rekonstrukci? Jaké máte zkušenosti?

Ahoj

Os.zkušenost nemám,neboť ještě nebydlím ve svém,ale kdybych se měla vžít do tvé situace,tak bych si asi koupila ten starý a předělala ho ... jasný,když si koupíte po rekonstrukci,tak Vám ubyde práce,ale zase když bude starý,sice bude hodně práce,ale udělá si to podle sebe atd Ale je to samozřejmě jen můj názor,někdo to může mít naopak Každopádně ať se rozhodnete jakkoli,držím pěstí

Určitě si kupte starý! je tam obrovská výhoda v tom, že si vše opravíte podle svého - ať už je to barva obkladu, plovoučku, lino,dlažbu a hl. kuchyňskou linku... prostě vše. My jsme taky měli umakart, ale naplácali jsme na něj sádrokarton/obklad a ušetřili jsme hromadů peněz. Hl. je potřeba udělat novou elektriku to je základ.. P.S.: někdo je pohodlný, tak si koupí už opravený a přijde k hotovému..

Cituji Sajulec: opravíte podle svého

Mě samotnou by to bavilo,aspoň bych měla z toho větší radost z toho bytu,a věděla jsem,že sem do toho vložila kus sebe,svoje nápady,apod

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My rekonstruovali panelákový 3+1 v r. 2009 a můžu ti říct, že to bylo peklo! Těch nervů okolo přestavby...všechno dokonale naplánovat, vybrat, vyladit...navíc ti tam pořád musí někdo dohlížet, aby to bylo pořádně udělané (nenajímali jsme firmu, protože to vyjde mnohem dráž). Samozřejmě je velká výhoda, že si uděláš vše podle svého, ale pokud nemáš dokonalý smysl pro estetično a praktično, bude s tím dost problém a architekt či firma se hodně prodraží.
Osobně bych do toho znovu nešla, raději bych si vybrala zrekonstruovaný byt, který by mi designově vyhovoval - hlavně tedy ten základ jako podlahy a obklady v koupelně. Kuchyňskou linku si snadno předěláš k obrazu svému.

Cituji mitternacht: My rekonstruovali panelákový 3+1 v r. 2009 a můžu ti říct, že to bylo peklo!

Naprostý souhlas! Taky mám teď rekonstrukci skoro za sebou a po druhé už bych si radši vybrala hotový byt co se mi líbí. Stejně není vše 100% tak jak bych si představovala. A navíc ty nervy s dělníkama - zestárla jsem nejmíň o sto let

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Missy21: Stejně není vše 100% tak jak bych si představovala

Přesně tak! A kolikrát si i říkám, že spousta věcí byla v původním provedení praktičtější.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já zrovna rekonstruuju- sice ne byt v paneláku, ale v činžáku a i když je to mraky práce (kompletně nová elektrika, voda, příčky, podlahy, prostě skoro všechno), tak kdybych si měla znovu vybrat, šla bych do toho stejně. Klube se mi pod rukama originální byteček, který si dělám jen podle svého a z toho co vzniká mám opravdovou radost. Ale je to fakt práce a nervy a strašně se těším, až to dodělám! Jo, a pořád se to protahuje a je to dražší, než jsem si na začátku spočítala

arrow
profile_image
Anette001
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My s přítelem rekonstruovali 3+1/L a jsem nadmíru spokojená. Mám vše jak jsem chtěla já . Takže za mě do rekonstrukce určitě jděte .

Reaguji na mitternacht: Reaguji na Missy21:
Naprosto souhlasím s holkama.
A navíc. Dnes jdou byty, i ty zrekonstruované, hodně s cenou dolů, takže v dnešní době rozhodně nemá cenu koupit starý, draze zrekonstruovat a prožít si velké nervy.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Dnes jdou byty, i ty zrekonstruované, hodně s cenou dolů, takže v dnešní době rozhodně nemá cenu koupit starý, draze zrekonstruovat a prožít si velké nervy.

A navíc je fakt, že ta rekonstrukce není ani finančně žádná sranda! My předělávali elektriku v jádře + kuchyni, zdili ytongem jádro, udělali komplet kuchyň, koupelnu, wc, nové podlahy i v chodbě a kuchyni, v chodbě jsme navíc snižovali strop a dávali tam bodovky, nakupovali jsme spíš levnější varianty vybavení (tak, aby splňovaly naše požadavky, ale ne nic designového) a vyšlo to na 250 tis! Pokud bych si měla vymýšlet třeba to se obkladů, podlahy, sanity atd. týče, bylo by to mnohem víc!

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A ještě dodám, že je obrovský rozdíl rekonstruovat za pochodu nebo mít komplet vyklizený byt a ten předělávat. My v tom bytě bydleli a o to to bylo horší. A ten bor.del potom, no šílený.

Ahojík taky plánujeme koupě bytu, byt je v původním stavu,takže umakart, stará elektiřna,stará kuchynská linka ale zase za výborný peníz proto do toho jdeme bude to 4+1 pokudu nám to tedy výjde.
Každopádně co si uděláme to budeme mít, mám svoje představy, manžel je zedník takže nebude probém, já bych to toho určitě šla.
Taky asi hodně záleží na financích pokud máte na rekonstruovaný byteček a je podle tvých předtstav tak bych to neřešila, ale pokud si to chceš udělat tak jak chceš ty a ještě ušetříš nějakout tu kačku tak bych si byteček předělala sama podle svých představ.

jenom chci jetěš dodat že nábytek kromě ložnice kupovat nebudeme všechno máme, takže nás čeká jenom, elektřina, umakart, malovaní, sanita..asi si to tak nějak vypočti cca a sama uvidíš....u nás v Ově jinak 4+1 pod 1 500 000 nekoupíme takže my jsme se dlouho nerozhodovali.

Cituji Chudobka: Jo, a pořád se to protahuje a je to dražší, než jsem si na začátku spočítala

Přesně. Termín dodělání se každý týden protahoval, a pořád bylo potřeba dokupovat ňáký materiál. A to jsme s přítelem dělníky hlídali, takže něměli moc šancí se flákat nebo si něco odnášet domů...

Máme koupený starý a předělávali jsme si ho podle sebe.. Sice to stojí hodně peněz ale aspoň to máme tak jak chceme Takže podle mě je to lepší koupit starý a předělat k obrazu svému

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené