Ahojda,
vím, že je tu téma "rekonstrukce koupelny", ale nedočetla jsem se tam věci ohledně vychytávek, praktických rad, novinek, postřehů a podobně. Budeme rekonstruovat starou malinkou koupelnu v lednu a chtěla bych vaše poznatky, např.:
1) Ručníky - líbí se mi udělané ve zdi "výklenky" z kachliček místo (nerezových) poliček či drátěného programu. Myslím tím pro všechny ručníky jako úložný prostor. Ale - mám strach, aby tam nebyly neustále navlhlé.Nebo je mít prostě bud v koupelně ve skříni nebo v jiné místnosti...
2) Kvůli malému prostoru by bylo fajn zdrcadlo nad umyvadlem "od zdi ke zdi" - máte zkušenosti s zrcadlem objednaným na míru od sklenáře? Nebo jste pro koupit už hotové a třeba trochu menší?
3) Viděli jste nějaké vychytávky? A kde a jaké? Třeba doplňky - držák na zubní pastu apod.
4) Co z vlastních zkušeností doporučujete a co naopak byste udělali ve své koupelně jinak? (Vejde se jen vana nebo jen sprcháč - co upřednostníte? Nebo ohledně podlahy - dlaždičky světlé či tmavé z hlediska praktičnosti?) Atd.
Prosím podělte se se mnou a ostatními s vašimi postřehy ohledně koupelen. Doufám, že toto téma pomůže i ostatním v rozhodování. Děkuju.

Například tento článek je přesně to, o čem se tu chci bavit. Akorát i co se doplňků týče a nejen běžných rad, jako jsou zde, ale i vašich osobních vychytávek

URL

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ariela: Nebo ohledně podlahy - dlaždičky světlé či tmavé z hlediska praktičnosti?) Atd.

Nejlepší jsou nějaké tmavší se vzorem, tam pak není vidět každý vlas. Já mám teď jednobarevné, světlé a je to hrůza.

Co se týče úložného prostoru, tak mám raději vše schované ve skřinkách než na různých poličkách, vypadá to úpravněji a tolik se na to nepráší.

A co se týče držáku na sprchu, tak je lepší posunovací, aby se sprcha dala naštelovat, aby stříkala rovnou na prsa . Když si meju vlasy, tak mě to akorát masíruje a je to prý prevence proti povadlosti . Takhle to tedy mám já.

A u vany/sprcháče co nejvíce háčků - ať se tam dá pověsit i koupací plášť nebo ručník na vlasy a vše je po ruce.

Ideální je mít také úložný prostor na čistící prostředky, ať se nemusí furt lítat jinam. Houbička, cif apod., to se často používá.

Ručníky mám také rovnou v koupelně, ve skřince. Ten obrázek s ručníky je hezký. Jestli by mohly být navlhlé, tak záleží na míře páření teplou vodou a způsob odvětrávání. S tím je spojený další bod - a to okno v koupelně. To je k nezplacení, ale je jasné, že to se už tak lehce nezrealizuje.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ariela: tento článek

Tak k tomu - za mě tedy záchod do koupelny nikdy! Ale to samozřejmě záleží na dispozicích.

Kobereček - nedoporučuju takové ty gumové mřížky, ty plesnivý. Ale klasický koupelnový ano. Nechtělo by se mi vylézat na studenou dlažbu. Jen teda nesmí mít moc silnou gumovou vrstvu vespod, aby též neplesnivěl. Nejlepší je mít dva a střídat je (jeden akorát uschne, když se používá druhý).

Jo a také moc nedoporučuju gumové dno do vany/sprcháče nebo polštářek do vany - to také často plesnivý.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

my máme malou koupelničku s úzkou vanou, budou nám tam dávat ještě tu zástěnu, což bude super, já pokaždé tak nacákám, až ke dveřím
ve vaně je taková ten "vestavěný" špunt nebo jak to nazvat a dneska (bydlíme od pondělí) mi došlo, že tam asi nedám to chytátko na vlasy a mě vlasy padají jedna radost, tak nevím jak je teď budu chytat

Cituji Doudou: Ručníky mám také rovnou v koupelně, ve skřince. Ten obrázek s ručníky je hezký. Jestli by mohly být navlhlé, tak záleží na míře páření teplou vodou a způsob odvětrávání.

Toho vlhnutí se právě bojím, ale vypadá to dobře...
Máš dobré tipy, díky, přesně takovéhle příspěvky jsem si představovala, super

Cituji Doudou: Kobereček - nedoporučuju takové ty gumové mřížky, ty plesnivý. Ale klasický koupelnový ano. Nechtělo by se mi vylézat na studenou dlažbu. Jen teda nesmí mít moc silnou gumovou vrstvu vespod, aby též neplesnivěl. Nejlepší je mít dva a střídat je (jeden akorát uschne, když se používá druhý).

To právě řeším dnes a denně. Každých 14 dní kobereček před sprcháčem peru, ale stejně se mi stane, že občas někdy "zatuchne" Ty gumové mřížky nejdou vyprat a zdají se mi nehygienické, to s tebou souhlasím. Ale 2 stejně koberečky a střídat je je dobrý nápad

Cituji Zuzka28: úzkou vanou, budou nám tam dávat ještě tu zástěnu

No, přítel trvá na rohové vaně a zástěna se mu nelíbí... Mně se líbí, jenže se na ní podle mě drží strašně sanitr a musela bych ji denně utírat do sucha nebo čistit fixinelou - ale to je jen můj postřech, z čeho bych měla strach... Prý rohová vana nepotřebuje zástěnu, tak jsem na to zvědavá

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Výklenek je hodne velka pitomost stejne tam ty ročníky dávat nebudeš aby byly ve vlhku a ještě se na ne prasilo. Nejlepší je mít je u topení nejaky žebřík a podobne dneska jsou uz opravdu hezke.
Dlažba vyber si cos e ti líbí máme tmavou a je na ni taky hodne vidět ale jinou bych nechtěla.
Mrkni se do sika a bauhausu maji tam svet koupelen. Spousta věci se da objednat na internetu třeba baterie a podobně.
Ja jsem pro vanu která bude mít například tu skleněnou stěnu i pro sprchovani. Ale jsou lidi co se nekoupou a pouze sprchuji tak si to rozmyslí podle toho co vám vyhovuje.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ariela: Rohova vana je ta největší hovadina co muže byt do malé koupelny.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ariela: Máš dobré tipy, díky, přesně takovéhle příspěvky jsem si představovala, super

Tak to jsem ráda .

Cituji Zuzka28: ve vaně je taková ten "vestavěný" špunt nebo jak to nazvat a dneska (bydlíme od pondělí) mi došlo, že tam asi nedám to chytátko na vlasy a mě vlasy padají jedna radost, tak nevím jak je teď budu chytat

Tak tohle je úplně pitomý vynález. Mně vlasy také hodně padají a s tímhle špuntem se všechny zachytávají za ta mřížky.
Takže další rada - vanu s klasickým odtokem a s klasickým špuntem. V minulém bytě jsem měla také tento "vestavěný" a normálně jsem ho vyndala a dala klasické vyndavací zachytávátko na vlasy.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ariela: Ručníky - líbí se mi udělané ve zdi "výklenky" z kachliček místo (nerezových) poliček či drátěného programu. Myslím tím pro všechny ručníky jako úložný prostor. Ale - mám strach, aby tam nebyly neustále navlhlé.Nebo je mít prostě bud v koupelně ve skříni nebo v jiné místnosti.

Já bych je dala radši do skříně s dvířkama. Mít ručníky uložené v jiné místnosti než v koupelně mi přijde trochu nepraktické (vlastní zkušenost). Chodit pro ručník do jiné místnosti je otrava.

Cituji Ariela: 2) Kvůli malému prostoru by bylo fajn zrcadlo nad umyvadlem "od zdi ke zdi" - máte zkušenosti s zrcadlem objednaným na míru od sklenáře? Nebo jste pro koupit už hotové a třeba trochu menší?

Opticky to hezky zvětší prostor, ale pokud máte malou koupelnu, tak předpokládám, že se vám bude hodit každý úložný prostor. Dobré jsou zrcadlové skříňky. Nesmí být moc hluboké, aby se člověk pohodlně dostal k umyvadlu.

Cituji Ariela: 4) Co z vlastních zkušeností doporučujete a co naopak byste udělali ve své koupelně jinak? (Vejde se jen vana nebo jen sprcháč - co upřednostníte? Nebo ohledně podlahy - dlaždičky světlé či tmavé z hlediska praktičnosti?) Atd

Já upřednostňuju sprchový kout, ptž ušetří docela dost místa. Nevýhoda je umývání. Na to je zase lepší vana.
Z hlediska praktičnosti doporučuju vyhnout se umyvadlům bez spádu, resp. s malým spádem. Jednou jsem bydlela na bytě, kde takové umyvadlo bylo. Designově bylo krásné, ale muselo se každý den umývat. Kdykoliv si člověk umýval ruce, tak všechna špína se roztekla do rohů umyvadla a taky tam zůstala. Fakt poklad.

Do malé koupelny bych dala světlé obklady, aby se tmavými ještě opticky nezmenšila.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji onsall: Rohova vana je ta největší hovadina co muže byt do malé koupelny.

ano, zrovna jsem na to koukala u kamarádky, vana rohová, jakože lukšušní (koupená i s bytem), prostor ve vaně stejný jako u normální, ale místa zabírá o polovinu víc

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: (Vejde se jen vana nebo jen sprcháč - co upřednostníte?

Určitě vanu. My sice máme obojí a více využíváme sprchový kout, ale kdybych si měla vybrat, tak vanu, protože vana sprchu nahradí, ale sprcha vanu těžko

Cituji Ariela: Nebo ohledně podlahy - dlaždičky světlé či tmavé z hlediska praktičnosti?

Určitě s nějakým vzorem. Asi bych nebrala ani úplně tmavé ani úplně světlé, máme takové růžovo-vínové a nemůžu si stěžovat.

Cituji UsmejSe: Mít ručníky uložené v jiné místnosti než v koupelně mi přijde trochu nepraktické

My je třeba máme v chodbě ve skříni u dveří do koupelny, což mi nepraktické až tak nepřijde, vezmu si ručník po cestě do koupelny To mi to přijde jako docela dobrá možnost, pokud je opravdu malá koupelna.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: Ručníky - líbí se mi udělané ve zdi "výklenky" z kachliček místo (nerezových) poliček či drátěného programu.

my tyhle výklenky máme u rodičů - ne na ručníky teda, ty máme v jiné místnosti, právě aby nenavlhly... ale máme tam uloženou různou drogerii - šampony, kondicionery, ale třeba i impregnaci a krémy na boty, prostředky na úklid apod. a pak taky elektronku typu holící strojek, kulma atd.... Jako nápad je to pěkný ale zas je to pořád vidět, takže je to takové neuspořádané a prostě ******, navíc tam máme věci, které denně používáme, takže to nejde pořád nějak pečlivě rovnat, když to člověk ráno ve spěchu popadne a pak to tam tak nějak šoupne...
Ve svém bytě to určitě dělat nebudu a skříňka, ikdyž zabere opticky víc místa bude lepší...

jinak tohle téma mě taky zajímá, v prosinci máme s přítelem v plánu komplet předělat jádro v našem novém bytě a právě koupelnu teď docela řešíme

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené