Ahojky, tak tentokrát prosím o radu v né moc příjemné věci. Zakoupila jsem si na Aukro.cz předmět (za 960 Kč) a uživatelka mi předmět ani nezaslala. Po cca měsíci od zakoupení předmětu jsem tedy zažádala pomocí formuláře o řešení sporu přes Aukro.cz. Uživatelka je již odstavena, ale dnes jsem si pročítala podmínky pro ochranu kupujících a teda nevidím moc velkou šanci v navrácení částky. Jaké máte zkušenosti s řešením sporů na Aukro.cz? A co jste dělali v mé situaci? Dopadl spor kladně či záporně?

Děkuji za případné zkušenosti a rady. Prosím o vyjádření jen těch uživatelek omlazení, které se s tímto problémem setkali. Předem děkuji

arrow
profile_image
2bobule
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, řešila jsem podobný případ. Aukro Ti doporučí jediné, podat trestní oznámení na policii. Prodejce si sama kontaktovala?

Cituji 2bobule: Prodejce si sama kontaktovala?

Ano, několikrát... a to nejen e-mailem, ale i telefonicky. V současnosti mi telefon již nebere.
A tím to pro Aurko.cz skončí? Tím, že mi doporučí abych podala trestní oznámení?? A jak jsi to vyřešila Ty? Prodejce se umoudřil?

arrow
profile_image
Pariiisss
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

iwwik

Ahoj,

mě se stalo to, že jsem si přes aukro koupila parfém za 1.100,-. Parfém mi přišel, ale byl to jasný fake. Kontaktovala jsem první prodávající a chtěla to první vyřešit s ní, ona mi napsala ve stylu, že jsem se spletla, že je to originál a že všichni byli spokojeni.
Tak jsem kontaktovala aukro, po vyplnění formuláře mi do 3 dní odepsali, že prodávající kontaktovali a že peníze musí vrátit, pokud by tak neudělala, tak je mám ještě informovat a řašilo by se to přes policii.
No a do 5 dní jsem měla peníze zpět na účtě. Takže za mě aukro tým pracoval skvěle a moc mi pomohl.

Cituji Pariiisss: Tak jsem kontaktovala aukro, po vyplnění formuláře mi do 3 dní odepsali, že prodávající kontaktovali a že peníze musí vrátit, pokud by tak neudělala, tak je mám ještě informovat a řašilo by se to přes policii.

No já právě stále čekám na nějakou odpověď od aukra. Je to již 8mí den od ohlášení a stále nic, na internetu mají napsané, že do řešení sporu zbývá 22 dní, tak nevím... ale celkově mě zajímalo, zda je i nějaká malá šance, že získám peníze zpět.

Cituji amélie: Peníze mi opravdu nakonec poslali,ikdyž jsem s tím už vůbec nepočítala, jelikož s nimi nebyla možná jakákoliv komunikace.

A dávala jsi to na policii nebo Ti aukro peníze vrátilo bez žádosti o pomoc policii?

Já právě mám kamoše, který si koupil telefon za cca 9000 Kč a stalo se mu něco podobného a peníze již neviděl. Takže se bojím abych o peníze také nepřišla.

arrow
profile_image
Pariiisss
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

iwwik

Určitě je! a myslím, že je hodně veliká! Možná to ted potrvá o něco dýl, přece jenom je období dovolených...
každopadně držím palce at ti to dobře dopadne .

Reaguji na Pariiisss:
Děkuji Určitě mé poznatky budu sdílet na omlazku

Ahoj,takový problém jsem s aukrem taky řešila,ovšem kromě toho že si mám zajít na policii sem se nic převratného nedozvěděla....S problémy ohledně aukra jsem už smířená,nikdy se to nijak nevyřeší....Teď s nimi řeším také jeden problém a zatím bez jakéhokoliv efektu....Mám trošku pocit že se aukro změnilo trochu k horšímu.

Cituji Adrianqa: Mám trošku pocit že se aukro změnilo trochu k horšímu.

Tak to mám taky pocit... spíš hledí na výdělky a ochrana kupujících není až tak důležitá

Už i tak mám jednu špatnou zkušenost, kdy jsem dostala trestný bod i když jsem za zboží zaplatila do dvou dnů od koupě (jednalo se o dražší zboží a prodejce nechtěl platit poplatek aukru, tak nahlásil, že jsem nezaplatila - nikoho nezajímala skutečnost, že z mého účtu opravdu byly strhnuté peníze v den koupě - platím vždy okamžitě). Takže doufám, že toto nebude moje druhá špatná zkušenost na Aukru.cz, protože to už bych se na to nakupování přes net vykašlala. Už i tak poslední dobou nakupuji míň a míň, protože podvodníci rostou, jak houby po dešti

Reaguji na iwwik: Tak to si na tom ještě dobře...já jsem chtěla přes aukro prodat vuitonku kterou už nenosím,včetně dokladu a originálního balení,jasně jsem do aukce napsala,že předání v pařížské není problém,kabelku jsem tam sama loni kupovala a už jsem stálý zákazník a oni mi aukci zrušili,odstavili celý účet,nemůžu nakupovat,ani nic prodat,protože mi napsali,že kabelka je padělek.Když jsem chtěla vědět jak na to přišli,že jsem ji osobně kupovala,mám veškeré doklady,tak mi bylo řečeno,že toto záleží na jejich znalci.....Takže v pařížské očividně prodávají padělky,podle jejich "znalce"...a ještě mi napsali že pokud se mi to nelíbí,můžu si vyhledat jejich právníka,aby mi to celé potvrdil....tak kdo je tady potom blbec...s aukrem jsem zkončila,tohle už je opravdu moc....

Reaguji na iwwik: Pokud ti peníze nevrátí prodejce sám od sebe, tak budeš muset podat trestní oznámení a pak s vyjádřením se přihlásit do tzv. POKu. Pak by ti Aukro vyplatilo peníze, ale musíš to vše stihnout do 120 dnů (myslím) od koupě.

Adrianqa
Tak to je mazec... bych chtěla vidět toho znalce. Ale jim člověk nic nevysvětlí, mě taky peníze jasně odešli v den nákupu z účtu a taky jich to nezajímalo. I když v mém případě se divím, že to dál neřešili, protože přišli o peníze z prodeje od toho prodejce.

Reaguji na iwwik: Nevím,už to nebudu řešit,protože když se podívám na aukro,prodává se tam plno LV padělků,u kterých to prodejci klidně i napíší a ty tam nechají...asi si to prostě zaplatili,no...je to pěkný binec....

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adrianqa: kromě toho že si mám zajít na policii sem se nic převratného nedozvěděla....

Naprosto stejné zkušenosti, koupila jsem v Aukci "nové kozačky Pleaser" za 1500, které byli i na fotce, potřebovala jsem je dost rychle na vánoční party a v e-shopu je neměli skladem - místo nich mi ovšem přišli sešmajdané smradlavé cukle z Humanicu - jak já byla naštvaná ! Paní jsem napsala hezký mailíček plný slov, co se obvykle vypípávají a zajímalo mne, co teď - Aukro mi doporučilo jít na policajty, bez toho prý nemůžou dělat ani vrátit nic. No, jsem srab, ale styděla jsem se - kdyby šlo o něco důstojnějšího, tak dobrá, ale tahat sebou nevoňavé škrpále na policajty, tak na to prostě nemám .
Takže uživatelka odstavená, já si užila luxusu vynadat někomu do pi*í za 1500 korun a řešení žádné, Aukro mi samozřejmě nevrátilo nic.

Reaguji na dadabus: Ano,já si prostě myslím že aukro pomáhá jen těm,co jim odvádějí tučný příspěvek(tím nehci nikoho poškodit,možná jsou i vyjímky) a s tím co naposledy udělali mě,mám opravdu jasno,že auro už nikdy. Nechápu jak někdo může tvrdit,že kabelka kterou jsem osobně koupila za 30 000 a mám od ni veškeré doklady je padělek...Už tohle svědčí o tom,že jejich rádoby "znalec" nikdy originální Lv neviděl,protože když jsem se například dnes podívala na aukro,tak originálů je tam pár,ale padělků až nechutně moc a nikomu to nevadí.....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené