Ahoj,
v září jsem nastoupila na Vyšší odbornou školu a zjistila jsem, že mi tato škola ani obor nevyhovují a chci přestoupit. Vybrala jsem si tedy jinou, vysokou školu.
Problém je v tom, že u nás doma to funguje tak, že mí rodiče si myslí, že mi musí všecko, co se týče školy schvalovat. Proti škole, kterou jsem si vybrala ke studiu teď sice nic nemají, ovšem nutí mě dokončit ročník na škole, kde jsem teď.
Zdá se mi to zbytečné - proč bych se měla 2x šrotit na zkoušky a psát všecky semestrální a seminární práce, když stejně skončím?
Místo toho, aby byli jen rádi, že jsem se rozhodla pro něco víc (lepší škola, vyšší vzdělání), tak mají problém. Prostě nemůžou být jen rádi. Pokud by měli obavy, že neudělám příjmačky, fajn, ale v záloze mám ještě jinou školu, soukromou (jistota).
Strašně mě to štve. Je mi 21 let a nemůžu si sama rozhodovat o takových věcech. Přitom čas, který teď zbytečně strávím ve škole bych mohla využít mnohem lépe - brigády apod.
Máte to doma někdo taky tak? Nějaká ráda? Nevím, jak to vyřešit, nechci dělat žádné vzpoury.

No abych řekla pravdu, myslím si, že na tom, co říkají rodiče, něco je. Když se na to vybodneš rovnou, co budeš dělat zbytek roku? Navíc si myslím, že je ještě šance zjistit, že ti ten obor vlastně vyhovuje. A co když se nedostaneš? Kdo ti bude platit tu soukromou? Ti rodiče, kteří tě nenechají si o ničem rozhodnout? Myslím si, že bys tomu ještě měla dát šanci, není dobré hned to vzdá, třeba tě to příjemně překvapí

arrow
profile_image
blondyblue
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná si rodiče myslí, že když dostuduješ celý první ročník, tak tě to třeba chytne a zůstaneš u toho. Také se možná bojí toho, že to takhle budeš dělat na každé škole. Možná by pomohlo, kdyby sis s rodiči popovídala a přesně jim řekla na jaký obor chceš jít a jak moc je pro tebe perspektivní, a že se o něj velmi zajímáš. A když uvidí tvůj zápal, tak snad obrátí Musí hlavně vidět, že nejsi žádnej flákač, který se z nudy hlásí z jedné školy na druhou, ikdyž to tak doopravdy není.

Reaguji na Pavlie:
Zbytek roku bych právě ráda věnovala brigádám a důkladné přípravě na příjmačky - vážně stojím o to se tam dostat.
Co se týče vyhovování oboru - na tutéž školu jsem chodila i na střední, takže to tam dobře znám, jak to chodí. Znám i dobře učitele - většina nestojí za nic. Připadá mi, že VOŠ tam nemá moc úroveň (je to jedna velká flákárna, učitelé si na tebe dovolují řvát pod.). Věř mi, nevyhovuje m to.
Navíc získaný titul bude DiS, to není zase tak moc za 3 roky studia.
A soukromou by mi platili naši - taťka by byl hodně rád, kdybych tam šla, prý je to výborná škola - ale pro mě jen jako záloha.

Reaguji na blondyblue:
Ví, že u toho nezůstanu, studovala jsem tam už na střední. A jsou právě i rádi, že chci dělat vysokou, kde dosáhnu vyššího vzdělání.
Mimochodem - flákač jsem (smích), ale taky moc dobře ví, že nechci studovat navěky, a že taky u nich nechci bydlet navěky,

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A budeš si platit za sebe zdravotní? Protože se ti odmaže status studenta a budeš nezaměstnaná, dávky nedostaneš protože nemáš nic odpracovaného. A kdo tě tedy bude živit, vše za tebe platit? Takže nastoupíš do práce. No a když nastoupíš jednou do práce už je velká pravděpodobnost, že do školy nenastoupíš. A toho se chtějí tvoji rodiče vyhnout.

Reaguji na susa:
Já jsem tady v nějaké diskuzi četla, že když se ukončí studium a přihlásí se na pracák, že zdravotní za tebe platí stát. Psalo se tady o tom mockrát.
A studovat rozhodně chci, záleží mi na budoucnosti.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lilly Grace: tj. jenže máš možnost jenom 2x odmítnout práci, ale po třetí jí už musíš vzít jinak přijdeš o tuto výhodu

Reaguji na susa:
I na toto jsem četla reakci a to takovou, že prý když tam řekneš, že máš v plánu dále studovat, že jsem ukončila studium apod., že prý tě nechají být. Tedy popravdě se mi to zdá divné, ale proč by ne...

Cituji Lilly Grace: A soukromou by mi platili naši - taťka by byl hodně rád, kdybych tam šla, prý je to výborná škola

A můžu vědět, která soukromá je tak výborná?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lilly Grace: pracák Tě pošle na pár míst a taky sama musís projevit zájem o to, že budeš pracovat. Pokud 2x odmítneš nabídku nebo se nehlásíš jak máš na pracáku, tak tě vyřadí z evidence a platit za tebe nebudou. To, že chceš třeba za pul roku studovat nikoho nezajímá. Do té doby přece můžeš pracovat Pokud Ti nejde o podporu a sociální dávky, tak je pro tebe lepší být ve statutu studenta a opravdu dodělat ročník a pak přestoupit.

Tak že si dovolují řvát na studenty... To tě asi zklamu, to si na nás dovolují i na mojí VŠ a to je to Karlovka, takže poměrně prestižní škola.

Já tě neodrazuju od změny školy, to musíš posoudit sama, jen říkám, že chápu rodiče, proč chtějí, abys dokončila ročník. A brigády a přípravu na VŠ můžeš dělat při tom, když je to taková flákárna

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Myslím, že rodiče dokud tě mají na krku mají co do tvé budoucnosti povídat... Mám okolo sebe spoustu lidí ve tvém věku, kteří studují vysokou u práce a starají se o sebe ( bydlení, jídlo atd.), rodiče jim jako dospělákům nedávají žádné finance..Tak se osamostatni a můžeš si o svém životě rozhodovat naprosto bez zásahu rodičů...

Reaguji na Lilly Grace:
Nechceš dokončit ročník,chceš se přihlásit na pracák a chodit vydělávat někam brigádně peníze...........dost dobrý plán /ironie/ ,ale pokud jsi na úřadu práce,tak si smíš vydělat max 4 tisíce za měsíc.
Proč jsi na tu školu tedy šla,když po pár měsících už víš,že k ničemu?!

Reaguji na bucinek07: ¨
STING

Reaguji na Pavlie:
I když je to flákárna - co se týče docházky, tak naučit se stejně musím.
A když přijdu po pár dnech do školy nebaví mě poslouchat poznámky "Á vy jste se nám přišla zase ukázat, kde jste byla? Už budete chodit? Proč nechodíte? Měla byste chodit..." atp. Je to moje věc, když nebudu chodit a nezvládnu to, moje blbost. Snad vím, co si můžu dovolit.

Reaguji na Laky:
Zas takový pracant nejsem. A můžu brigádničit taťkovi - to se nikdo nemusí dozvědět kolik mi doopravdy dá nakonec peněz.
A nevěděla jsem, že ta škola bude k ničemu. SŠ je to dobrá, jenže jsem studovala umělecký obor, návrhářství, teď jsem na managementu textilu a to je poněkud jiné. Jo, nechtěla jsem pokračovat v tom uměleckém, jenže jsemnemohla tušit, co se v těch předmětech bude přesně vyučovat. Navíc je lepší studovat 3 roky a mít bakalářský titul než 3 roky a být diplomovaný specialista.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené