Prosím jaký je rozdíl na Masarykově univerzitě mezi studiem psychologie na filozofické fakultě a na fakultě sociálních studií? Na fakultě sociálních studií je to je po bakaláře ale magistru si můžu dodělat že ano a na filozofické fakultě je to rovnou na pět let.. Nějaké jiné rozdíly? Moc děkuji!

arrow
profile_image
te888
od 26. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koukni na tenhle článek URL

Děkuji moc! Je tu někdo s osobní zkušeností? Kam si myslíte že je větší šance na přijetí?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na pienilola:
Psychológia je obľúbená na oboch fakultách, a "nátresk" je na oboch.

Sú tam ale úplne rozdilene prijímačky.
SCIO (FSS) vs. TSP+ oborovky (FF).

Větší šance na přijetí je na FF.

Z vlastní zkušenosti přijímaček na FF - přijímačky jsou poměrně snadné. TSP má (nebo aspoň mělo) širší záběr než OSP, takže si v něm přeci jen člověk snáze našel něco, na co se zaměřil a co mu šlo. Oborové testy jsou velice snadné, pokud máš zvládnutou látku středoškolské biologie a máš přehled po základech psychologie. Napsala jsem ten test za necelých deset minut ..nechci se vytahovat, jen ukazuji, že to je vážně hodně jednoduchý test, s lehčím jsem se ještě nesetkala.

FSS - za mě brali 4% uchazečů. OSP jsem měla jen 89, test ze ZSV ale nějak 95? A dostala se. Ale mám pocit, že jsem tehdy ze sebe vydala fakt to nejlepší a nevím, zda by se mi to povedlo zopakovat. Je to hodně o kondici, náladě...asi i o štěstí. Byly to opravdu hodně těžké přijímačky, nesrovnatelné s FF.

FSS považuji za lepší školu. Dokonce nejlepší v Čr (i když už to také není, co to bývalo). Na každý pád bych si stejně podala přihlášky na více škol, zvláště v případě tohoto oboru, na který bývá nátřask tradičně.

PS. na FF myslím existoval tzv, nultý ročník, po jehož úspěšném absolvování myslím mohl člověk za určitých podmínek pokračovat dál v klasickém studiu.

Reaguji na Lisa: ještě je tam rozdíl v tom, že z FSS člověk nemůže být člověk klinický psycholog. Což je např. pro soukromou praxi zásadní věc! Dosud může být zařazen do předatestační přípravy v klinické psychologii jen absolvent jednooborové ! psychologie, tedy z FF Muni.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené