Ahoj holky, chtěla bych znát pár názorů ze stran vás - nezaujatých.
Nejsem velká pisatelka, takže budu stručná. S přítelem máme již od začátku vztahu pouze málo rozporů v názorech, ale vždy je tu jedna jediná věc, která se nakonec ukáže jako kámen úrazu. Každý máme jiné představy o trávení volného času. Já chci užívat darů velkoměsta: chodit po památkách, objevovat nová a zajímavá místa, navštěvovat výstavy apod.
Bohužel přítel takový není, je docela líný a má jedinou zálibu: hrát PC hry se svým kamarádem. Ten je u nás klidně i 4 dny v týdnu a nejedem víkend strávil s námi (on má teda přítelkyni, takže ona byla s námi také, což na tom bylo možná tak jediné pozitivní). Já jeho přítele nemám moc v lásce a on mě taky ne. Ale to je jiná story.
Prostě mi vadí ta jeho lenost, on má sedavé zaměstnání a ve volném čase taky jenom sedí... což už se začíná projevovat (ale není vyloženě obézní, prostě pupek).
Když ho chci někam vytáhnout, tak to sabotuje, že je unavený, nachlazený, necítí se dobře mezi lidmi.... Já ho mám ráda ale je mi 23 a necítím se na to se zahrabat doma.
Jemu je 29 a poslední dobou mi říká věty typu: Jsem dost starý, abych věděl, co mám dělat... nebo: Neříkej mi furt, co mám dělat... apod.
Holky, jak to vidíte vy? Mě to docela trápí... ano můžu volný čas trávit s kamarádkami ale já chci být i s ním, objevovat nové věci po jeho boku...

Díky za názory!

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Saarka: ale já chci být i s ním, objevovat nové věci po jeho boku...

řekni mu to

ale chápu, PC hry to je občas problém i u nás doma..

arrow
profile_image
Kendra
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží taky na tom JAK mu to říkáš, pokud si pořád stěžuješ, že sedí u PC a říkáš mu co by měl dělat jinak, tak se na mě nezlob, ale nedivím se, že raději hraje hry. Můj přítel taky hraje PS3 a vydrží u toho celkem dlouho takže vím o čem mluvím. Nic mu nevyčítám, naopak se zajímám co hraje, jak mu to jde, dokonce se ho zeptám jestli si chce jít hrát hry, když vidím, že se nudí. Zase ale když chci jít ven nebo dělat cokoliv jiného, tak to vypne a jdeme, už to navrhuje dokonce sám. Je to o přístupu.

arrow
profile_image
yellowapple mojeid
od 30. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak v tomle tě naprosto chápu. U nás to bohužel skončilo rozchodem. Sědět zavřená doma, navíc teď, když je venku tak krásně, je peklo. Zkus ho nalákat na nějakou procházku, zjisti kde je výstava něčeho o co se zajímá. A nebo choď pořád někam s kamarádama a nechávej ho doma, uvidíš, jak se na to bude tvářit.

Reaguji na Saarka: tohle už nejsou rozdíly v koníčcích, ale obecně v představě života. Já PŘESNĚ s tímhle typem chlapa chodila a chtěla jsem od vztahu přesně to, co ty. Nakonec jsem se s ním rozešla a našla si někoho, kdo mi vyhovoval víc. A jsem moc šťastná, že jsem to udělala

jooo, ze zatvrzelým lenochem jen tak nic neuděláš. Styl života chlapa jen tak snadno nezměníš. Přemlouvat ho jak jde vidět nejde. Ale co takhle ty aktivity, který tě baví jsi provozovala třeba s nějakou kamarádkou nebo partou kamarádů. Prostě mu jen sdělit, hele měj se tu hezky s počítačem jako každej den, já jsem si domluvila tuhle akci- -- no a a prostě bych šla. Třeba ti to ze začátku příjde líto, že tam nejste spolu, ale ono to časem přejde a doufejme, že ho to trkne a až uvidí, že se umíš bavit i bez něj a vždycky mu řekneš, jak to bylo super, tak třeba začne mít potřebu tyhle aktivity provozovat s tebou. No přece se kvůli příteli nezahrabeš na celej život doma. Když hold nechce, tak nechce a jdi si sama...

No já si klidně zahraju s ním, zajímám se o to a nijak to nekritizuju.... jen prostě už je toho moc... já mu navrhuju jiné věci, lákám ho... ale on mi nakonec řekne, že nemá rád moc lidí kolem sebe, že jeho tohle nebaví atd. On je trochu asociál - na zastávce stojí vždycky 10metrů od lidí, aby je nemusel poslouchat.

arrow
profile_image
Kendra
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji allbarca: , že ho to trkne a až uvidí, že se umíš bavit i bez něj a vždycky mu řekneš, jak to bylo super

Netrkne

Reaguji na yellowapple: Sědět zavřená doma, navíc teď, když je venku tak krásně, je peklo.

NO to teda.... teď zrovna v tomhle období mě to tíží ještě tak 10krát víc...

arrow
profile_image
Kendra
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Saarka: Když vyloženě nechce mezi lidi, tak třeba jen na procházku někam. Zkus ho namotivovat, proč by měl jít na tu procházku, ukaž mu, co z toho bude pro něj.

Cituji Kendra: Netrkne

Cituji allbarca: že ho to trkne a až uvidí, že se umíš bavit i bez něj a vždycky mu řekneš, jak to bylo super

Netrkne.... tohle jsem zkoušela taky. Dokonce jednou to zašlo i dál, když jsem byla asi dvakrát na akci s klukem, který o mě stál. A jediná reakce přítele byla, že si nevážím toho, co máme...

tou akcí myslím akci ve více lidech, kde byl i ten dotyčný. Aby nedošlo k mýlce.

Reaguji na Saarka:

zkusila si navrhnout výlet třeba na víkend ze soboty na neděli? Třeboň, Krumlov...tam by byl dostatečně daleko od PC

arrow
profile_image
Kendra
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja teď nevím jestli chceš abychom tě tu litovaly nebo jestli sis přišla pro radu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené