arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj holky, témat na operaci břicha je tu spoustu, ale nějak nemůžu najít co potřebuji. Mám zřejmě rozestup břišních svalů. Jsem po 2 porodech,když jsem opouštěla porodnici, sdělili mi, že mám rozestup a jelikož se to prostě za 9 měsíců nespravilo, pořád mám bříško vystouplé+v leže zatnutá mám mezeru mezi svaly na 2 prsty +vytahaná kůže+mě občas třeba při posilování píchá zevnitř v pupíku taková ostrá bolest. TAk se chystám někam zajít, můžete mi poradit postup, jaké cesty a kam absolvovat, aby mi to uhradila pojišťovna? Jsem z Brna, díky moc.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo a 1. porod byl CS pro velikost miminka, druhý již normálně. Stejně mám pocit, že za to mohou asi ty normální porody nebo ne? Po prvním porodu jsem sice měla vytahanou kůži na bříšku, ale vypouklé až po porodu druhém.

arrow
profile_image
svetluska
od 7. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak kámoška byla po dvojčatech /císař/ u Mudr. Hrbatého a teda pojišťovna ji nic myslím nehradila. Pokud ano, tak zanedbatelnou částku. Komplet plastika břicha, měla rozestupy + dost vytahanou kůži.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A ty chceš rovnou abdominoplastiku nebo nejdříve někam k doktorovi, aby ti řekli, co a jak s tím břichem máš a podle toho se rozhodnout pro případnou operaci?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Aileenka: no právě nejdřív někam zajít, aby se na to podívali a pokud by mi řekli, že je řešením pouze operace, tak bych to chtěla pouze přes pojišťovnu, na zaplacení nemám, máme hypotéku, děti...

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak u nás třeba v krajské nemocnici je na chirurgii kýlní poradna. Jsou tam tedy jednou týdně, ale nemusíš mít doporučení od praktického lékaře. Tak se mrkni na netu na nemocnice v Brně, pravděpodobně to tam bude taky. Tam se na tebe podívají a řeknou co a jak, můžou doporučit třeba jen rehabilitaci - cvičení nebo pak operaci, podle výsledku. Nevím, jestli ti udělají operaci zdarma, jestli budeš mít jen rozestup a vytahané břicho, ale žádnou kýlu, to podle mého nejde, aspoň co jsem tak četla tady ze zkušenosti jiných. nebo pak zajít někam na placenou konzultaci, a to si musíš najít nějakého doktora, který působí i ve státní nemocnici, aby to bylo opět na pojišťovnu, ale zase, měla by tam být ta kýla.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď jsem koukala na tvoje bříško a já ho mám hodně podobný. A taky se mi to stalo po druhém porodu. Jenže já měla břicho ošklivý už před dětma - operace v dětství - takže jsem na to zvyklá a i když mi to vadí, tak to operací řešit nechci, teda zatím

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To co máš ty má nejméně každá druhá žena po porodu. Myslím, že je zbytečné někam chodit, zadarmo ti s tím nikdo nic dělat nebude. I když ale zkus to, ať nemáš pochybnosti a výčitky, žes to mohla zkusit a nezkusila

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na LenkaJ11: Zkusit to můžeš, hodně záleží na doktorovi a pracovišti, jak to kde na tu pojišťovnu umí vyřídit, podle toho co tady čtu, tak to někde nějakým způsobem jde. Já jsem měla břicho nesrovnatelně horší, převis, kýlu a zeslabenou břišní stěnu přes třetinu břicha a plně jsem si to hradila. Mít břicho jako ty tak bych do toho nikdy nešla, protože je to poměrně těžká operace a ta jizva taky není žádná paráda, holt si každý musí zvážit jestli mu to za to stojí.

Reaguji na LenkaJ11: ja Ti sice neporadím, čo sa týka operácie...ale aj ja mám rozostúpené svaly po pôrodoch (mala som len cisárske, takže to nie je normálnym pôrodom). ani po roku a pol sa to nedalo do poriadku, no na operáciu sa nechystám. začala som s cvikmi podla julie tupler, nosím aj pás, a už po 3 týždňoch mám brucho výrazne lepšie. ja mám rozostup na 3-4 palce. okrem toho mám aj pruh (kýlu), ale s tou nič nenarobím. našťastie, nemám vyťahanú kožu (aj keď nechápem, prečo nie, lebo nepatrím k príliš mladým mamičkám - asi som zdedila dobrú elasticitu). tie cviky vrelo odporúčam skúsiť, a ak aj nebudeš môcť zohnať priamo ten odporúčaný pás, tak aspoň nejaký iný, čo bude držať brušné svaly pokope. ked som skúšala minulý rok iba tie cviky, zmena nebola trvalá, vždy sa mi to rozostúpilo po pár dňoch či hodinách znova, a ja som to po čase vzdala. teraz však vidím výsledok.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na milusha: můžeš mi poslat nějaký odkaz?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak jsem jen chtěla doplnit, že jsem se nakonec dokopala a zašla ke své fantastické gynekoložce - menší rozestup a malá kýla, napsala mi žádanku na konzultaci, kde jsem už objednaná, tak je ve mě malá dušička, aby mi operaci schválili....

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ti držím palce a pak napiš, co ti tam řekli. Jako já si myslím, že operace kýly na pojišťovnu je samozřejmost, ale ten převis kůže, ten to dle mého zdarma neodstraní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak konzultace nedopadla. Pupeční kýla a rozestup 4 cm, nicméně pojišťovna mi zaplatí pouze toto, ale pokud bych chtěla dát pryč i ten převis kůže, jakože chtěla, tak bych si to komplet musela platit sama - postup u nich. Spoluúčast s pojišťovnou není možná, že bych odstranění kůže zaplatila já a pojišťovna ten zbytek. Doporučili mi vyzkoušet i jiné kliniky, že jiné nemusí mít nastaveny tak přísná kritéria, aby mi nemohli odstranit i tu kůži, že u nich na klinice se teď řeší hlavně ty vadné implantáty PIP a na takové jako já nemají zbytečné prostředky. Tak už jsem se objednala jinam a uvidíme.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené