arrow
profile_image
sequanka mojeid
od 17. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nastala nám v rodině taková nepříjemná situace, bratr začal mít vážné problémy v manželství a s největší pravděpodobností to tam vypadá na rozvod. Děti nemají, ale bohužel právě dostavěli dům a oba ho chtěji.Tak by mě zajímalo, jestli s tím někdo nemá nějakou zkušenost, jestli je rozvedou i bez majetkového vyrovnání..a pokud se nedohodnou jestli to nějak může soud vyřešit. Dík za každou radu.

sequanka
Rozvedou je i se společným majetkem, ten se bude řešit následně. I když to možná nyní nevypadá, snad se na rozdělení majetku dohodnou. Vášně opadnou a nastoupí počty - pokud se dohodnou, bude to výrazně levnější a rychlejší. Pokud dohoda nebude možná, je to na dlouho a draho. Myslím, že aby jednomu z nich zůstal dům, musel by mít finanční možnosti na zaplacení té druhé poloviny.

arrow
profile_image
sequanka mojeid
od 17. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No bratrovi na tom domě dost záleží, protože se na něm hodně nadřel..ale švagrová mu ho nechce přenechat spíš z principu, aby mu ublížila..on už si i zjišťoval, kolik by se zadlužil aby ji vyplatil..ale ona je taky neustupná..(navíc si našla prachatýho milence-ale ženatého), no je mi ho moc líto a ráda bych mu nějak pomohla alespoň radou.

sequanka
Kdo na domě pracoval, se asi řešit nebude, jde o společný majetek. Taky je otázka, nakolik mu třeba časem bude dělat dobře pocit, že žije v domě, který budoval spolu s bývalou manželkou.
Je jasné, že chceš bratrovi pomoct, ale pozor, ať příliš nazasahuješ do cizích věcí, výsledek může být nakonec opačný. Znáš bratrovu verzi problému a pohled z druhé strany může být úplně jiný.

Minimálně si nechat poradit od právníka, kdo to udělá jako první tak bude ve výhodě. Nejlépe nějakého kamaráda/dku, který řekne na rovinu, jak to vidí...

Počítám, že pokud právě dostavěli, tak budou asi oba bez peněz. Mohlo by to nakonec skončit tak, že se dům prodá a peníze se rozdělí...

arrow
profile_image
Brendice
od 10. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den.Můj nynější přítel je 4 měsíce rozvedený.Jeho bývalá manželka před rozvodem nadělala spousty dluhů i přesto jsme už smířeni s tím,že dluhy způsobené před rozvodem jdou na polovinu.Můj dotaz zní:Chceme si s přítelem teď koupit nové auto,ale není ještě majetkově vyrovnán,chci se zeptat jestli jeho byv žena má nárok chtít polovinu z ceny vozu když není rozdělen majetek,ale už mají po rozvodu.Moc Vám děkuji za odpověď

Je velkým omylem pojímat společné jmění manželů (SJM) způsobem "vše se dělí polovinou". Pokud závazek vznikl za trvání manželství jednomu z manželů a SJM nebylo v průběhu manželství smluvně nebo rozhodnutím soudu zúženo, může věřitel požadovat uhrazení dluhu po kterémkoli z manželů. Tedy ne půlky dluhu. Oba manželé jsou z dluhu zavázání společně a nerozdílně, takže pokud si Váš přítel zakoupí automobil či cokoliv jiného, je samozřejmé, že v případě exekučního řízení (pro nezaplacení dluhu, který mu vznikl za manželství) může být exekucí postižen i tento majetek.Takže dluhy Vašeho přítele vzniklé za trvání manželství opravdu použiji -li Váš výraz, "nejdou na polovinu"

Brendice
Pokud není ještě dotaženo majetkové vyrovnání, tak bych s nějakými nákupy počkala, protože je možné, že bývalá žena bude poukazovat na to, že vůz byl koupen z peněz, které spadaly do SJM.
Pokud si s přítelem věříte, můžeš oficiálně koupit vůz jen ty sama...

arrow
profile_image
estrellita
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mám dotaz...když jeden z manželů podá žádost o rozvod a pak ji stáhne, musí se čekat další tři měsíce, než se může řízení opět obnovit...chci se zeptat, jestli ho musí obnovit ten, kdo tu žádost podal (a zároveň pozastavil) nebo jestli může o obnovení požádat druhý z manželů...?

estrelita
ˇ
Návrh na zahájení rozvodového řízení může podat kterýkoli z manželů a "kdykoli", řízení se neobnoví, ale bude zahájeno nové, žádné lhůty...

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj.Jsem vdaná,ale manžel má neustále nějaké problémy s dluhy,k tomu mi lže a já nevím ,co mě zase čeká.Máme malou dceru a já přemýšlím,jestli od něj odejít nebo alespoň sepsat nějakou smlouvu,která by zajišťovala to,abych já i s dcerou byla z jeho dluhů vynechaná a neskončila tak,že ho například zavřou a já to budu splácet za něj.Poraďte mi prosim někdo,co dělat?

arrow
profile_image
Lenka 76
od 12. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lili710
v manželstvi jsou dluhy i tvoje co mužeš dělat,požádej o rozvod.Po požadani o rozvod už se na tebe dluhy nevztahujou.

arrow
profile_image
cheyenne
od 2. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lili, můžeš něco dělat krom rozvodu - dojít s mužem k notáři a požádat o zúžení SJM. Upraví to tak, že se tě následně vzniklé dluhy nebudou týkat - ovšem staré dluhy, udělané za manželství, ty ano a to i po rozvodu, bohužel.

arrow
profile_image
Dančula
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jedna známá mi říkala,že když se po rozvodu do tří let majetkově nevyrovnáte,tak prý majetek spadá tomu,kdo danou věc obývá...slyšel jste to taky někdo?je to pravda?

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dančula
Není, je to složitější.. Nemovitosti jdou každopádně do podílového spoluvlastnictví, a to půl na půl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené