arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

žádost o rozvod stojí asi do 1000kč, ostatní budou pravděpodobně poplatky za právníka, posudky a jiné

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajděte za advokátem, promluvte si s ním, jaká je situace a co chcete. Sepíše všechny žádosti a bude vás zastupovat. Když se lidi rozvádí, emoce jsou to nejhorší, co v takové situaci funguje. Proto je lepší, když rozvod řeší advokát. Sociálka nemá smysl, chce to zažádat o rozvod, o svěření dítěte a alimenty. Dobré také je, když se dokážete domluvit o rozdělení majetku. Pokud je matka na mateřské, podá se žádost o výživné i pro ni. Radím v každém případě vzít si advokáta. A odkládat si peníze pro začátek. S manželem bych o podání nemluvila, dokud nepřijde vyrozumění od soudu. Získáte tím čas si našetřit nějaké peníze

arrow
profile_image
Lilili
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Ahoj holky, vesměs jste se všechny rozvedli nebo se chystáte a máte malé dítě.. Já jsem rozvedená od konce roku 2009 a ohledně dítěte jsme se domluvili dohodou, že ho ex může vídat dle času nás obou, ale jezdí cca 1x měsíčně tak na hodinku.. Malýmu jsou dva roky a ex odešel když bylo klukovi asi 8.měsíců, syn k němu nemá žádný vztah a říká mu strejdo... Teď ale ex začíná dělat problémy, pořád se snaží přijet i se svou novou přítelkyní a jejíma dětma a začít si kluka brát... Jak to máte vyřešené vy, co můžu čekat..? Pokud by to dal k soudu, přece by mu syna jentak nesvěřili klasicky po 14-ti dnech na víkend, když jde o malé dítě, které otce defakto nezná... Nemáte s tím některá zkušenost? Už jsem z toho psychicky docela špatná Díky.

arrow
profile_image
Lilili
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Milacat2:
Máme to podobné, nám se rok po svatbě narodil syn a pak to začlo skřípat... Ex neunesl, že je pro mě miminko prioritní a to byl kámen úrazu..Najednou jsme nechodili na večeře, on nebyl ta jednička, nejeli jsme kdykoli kamkoli, ale prostě jsme museli být doma a vše podřizovat mimču.. U ženský je to automatické, mě to ani nevadilo, ba naopak, synek mi změnil život a pečlivě jsem se starala, ale EX chodil čím dál víc do práce, odešel když syn spal a vrátil se když už spal... Takže.... Zhruba v synově půl roce mi řekl, že není rodinný typ, že se musí bavit, cestovat atd., tak šel. Rozvod proběhl rychle (září 09). Synovi byli teď dva a byl svěřený mě do péče s tím, že ho ex může vídat kdy chce... Bohužel si ale už v době, kdy jsme ještě nebyli od sebe našel jinou se dvěma dětma, takže se hned odstěhoval k ní... Žádala jsem ho kvůli synovi, ať jezdí co nejčastěji, má ale všemožné výmluvy, proč to nejde - vzdálenost (přitom je to půl hodinka cesty), práce a bla bla... Jezdí zhruba 1x měsíčně tak na hodinku a syn mu říká strejdo, takže to myslím mluví za vše... Dnes by měl přijet po více jak měsíci a půl a už sem tahne celou novou "familii", z čehož jsem docela špatná, protože jsem ho několikrát prosila, aby jezdil sám a vytvořili si k sobě nějaký vztah a syn si na něj zvykl a věděl, že to je jeho táta, bohužel je ale asi naočkovaný od ní, protože furt mele dokola nesmysly a že neví, proč by nemohli přijet všichni, když s nima rok žije atd. Já se s malym od narození piplám, odepírám si spoustu věcí a on si ted vlastně přijde k hotovému, malej umí jíst, jít na wc, hraje si a už je to prostě takovej rarášek, takže žádné problémy už nemusí řešit... Je to strašně nespravedlivé, nejradši bych ho vymazala ze svého života, ještě nás asi čeká spousta peripetií díky němu... Na psychiku je to teda velký nápor a nebýt pomoci mých rodičů, asi bych to celé nezvládla, ale teď jsem se rozhodla, že budu bojovat za syna a spravedlnost, takže musim sebrat všechnu sílu a jít do toho!!

arrow
profile_image
Lucianora
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dnes, 20:27:22 - Připojeno během spojování:
Rozvod -rady zkušených

Dobrý den,
touto cestou bych Vás - "zkušené" chtěla požádat o info ohledně rozvodu na který se chystám. Není mi totiž pár věcí jasné. Všechny žádosti a dohody (ohledně majetku, výživného) jsem si stáhla z netu, ale nikde jsem nezjistila toto:
1). poplatek za kolek je 1000,-, ale doplácí se něco za samotné řízení (soudní výlohy)?
2). právník u soudu mi bude přidělen, musí se o něho žádat?
Děkuji předem za informace.

arrow
profile_image
Vernara
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, koukám, že už toto téma není aktuální a už sem nikdo nepřispívá, přesto se zkusím zeptat, abych nemusela zakládat nové téma. Slyšela jsem, že aby vám svěřili děti do péče, tak k vám domů přijde sociálka a kontroluje, jestli má dítě všechno, co potřebuje. Je to tak??

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano. Pro řízení o úpravě výchovy a výživy nezletilých dětí pro dobu po rozvodu bude nezletilému dítěti určen kolizní opatrovník ( většinou je to orgán péče o dítě - "sociálka" ). Oni musejí jednat v zájmu dítěte, takže ještě před vydáním soudního rozhodnutí v této věci přijdou k Vám zkontrolovat, jestli ( pokud Vám budou děti svěřeny ) budou mít dostačující zázemí a o tom pak informují soud. Pokud žijete v běžných podmínkách, nemusíte se bát, je to jenom formalita..

arrow
profile_image
Lilili
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Reaguji na Lucianora: poplatek je 1000,- a pokud jste s manželem domluveni na rozdělení majetku atd., tak advokáta ani nepotřebuješ, pokud se nemůžete domluvit, je lepší si advokáta předem zajistit, aby tě zastupoval...

arrow
profile_image
Lilili
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Reaguji na Vernara: přesně tak, paní ze sociálky přijde neohlášeně do obou bytů - k tobě i manželovi, aby viděli, kde to dítě bude a jen si vyplní nějaký dvojlist, kde ti pokládá otázky a ty odpovídáš

arrow
profile_image
Vernara
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A ta sociálka přijde až proběhne soud nebo ještě před tím? A proč k manželovi, když nežádá o svěření do péče?

arrow
profile_image
Lilili
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Reaguji na Vernara: měla by před soudem, ale mám ten pocit, že sociálka chodí jen v případě, že jsou nějaké problémy a nemůžete se dohodnout, kdo bude mít dítě ve své péči nebo jsou jiné problémy ohledně dětí...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Sociálka chodí do obou bytů, aby zjistila v jakých podmínkách děti žijí a jaké mají u obou rodičů zázemí a také jak jsou byty zařízeny, tj. kde vlastně a v čem rodiče žijí.
Snad také děti chodí i k otci, ne.

Ahoj, poradíte mi někdo? Jde mi o majetkové vyrovnání ...
S manželem jsme přestavěli podkroví v domě jeho rodičů a nakoupili vybavení, vše na úvěr.
On má nové auto ... opět na úvěr.
Já mám staré auto za 50000, koupeno za hotové.
Mám se teď odstěhovat, mně zůstane ono staré auto a dá mi 50000 ze společných úspor.
Úvěry vezme na sebe a bude je splácet... za bydlení i za své auto. Což je pochopitelné, když nebudu užívat ani jednoho.
Mám mu na toto kývnout? Sestra mi tvrdí, že je to málo...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Snad také děti chodí i k otci, ne.

Nechodí, pokud není střídavá péče. Jsem rozvedená od září a poměry manžela sociálku nezajímaly.. Na návštěvu dodnes chodí on k nám, bydlí u kamaráda, protože přestavuje barák a nemá kam děti dát..Dokud jsem neměla přítele, bylo to dost na pr..d, protože jsem měla děti pořád, jen si je vyzvedl po obědě a večer mi je zase dal, žádné víkendy u něj.. Dodnes mi je vlastně jen jednou za čas pohlídá přes noc a jinak se je bere přes den. Nevadí mi to, ale je to finančně dost náročné, navíc peníze mi nedává a ani nekupuje jídlo. Ale mám klid a až mi přestanou chodit ty složenky, které neplatí, bude to super..
H.

Cituji Veselka10: Úvěry vezme na sebe a bude je splácet... za bydlení i za své auto

To není tak lehké, my dokonce měli sepsané majetkové vyrovnání, kde se zavázal před soudem, že co nejdříve převede hypotéku na sebe, ale jelikož na to nemá finančně, potřebuje někoho, kdo by za mě ručil. A do toho nikdo nepůjde.. Takže na to bacha. Abys neskončila s 50 000 a starým autem a dál nebyla spoludlužník..

Hodně štěstí, H.

Reaguji na hradecanda: No jo, ale jak to řešit? Dneska jdem do banky, kde se budu snažit vyvázat ze závazků a nefigurovat v žádných úvěrech, ale nevím, jak to půjde... Vím, že banky do toho nerady jdou. Co jsem se dočetla, v lepších případech chtějí spoludlužníka. Tak jak to píšeš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené