Cituji lucis: jenže petula88 má pravdu, Sizie z toho příspěvku vypadá jako děsně patetická, ale poněkud neschopná

přesto nemusí útočit na její osobu...přeci každý vnímáte různé věci jinak a diskuze je od toho, aby každý přispěl svou zkušeností, tím jak to vnímal on sám - jde o to ukázat různé úhly pohledu a sdělit různé názory......za to člověka není třeba osobně "linčovat" jako to dělala ona

Cituji True: Je agresivní téměř v každém příspěvku

aha ....v tom případě to vlastně chápu, asi své osobní "problémy" ventiluje agresí tady, kde je schovaná do anonymity....jako každýmu to občas ujede, každý má občas náladu pod psa, ale jestli je to pravidlem...

Cituji Sizie: nebyl kdo by mi před rozvodeem řekl, jak špatnou dohodu jsem udělala

tohle je asi zásadní chyba při rozvodu bez právníka...lépe sepsat si dohodu pávníkem, poradit se s ním....málokdo zná pravidla vypořádání zaniklého SJM a proto se nechá druhým snadno "napálit"

micméně rozvod samotný si myslím, že se zvládnout dá, byť by byl tzv. sporným, bez pr. zástupce....horší je to právě s následným vypořádáním SJM, dohodou o výživě a výchově dětí (což je s rozvodem neodmyslitelně spojeno) výchova a výživa je nutnou součástí ještě před rozvodem, naproti tomu vypořádání SJM ne, klidně se k němu muže přistoupit až rok , dva nebo tři po rozvodu (po třech letech pak nastává pr. fikce vypořádání ze zákona).

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na minimono: ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!!
My jsme měli s ex domluvu o rozvod dohodou, vyřešený majetek i dítě, podepsané závěrečné papíry i ověřené podpisy.

Při posledním soudu, které byly naplánované po 30 minutách, řekl "já se vůbec rozvádět nechci, ona mě zmanipolovala a já jsem jí to důvěřivě podepsal" Já byla na mrákoty a soudkyně nás chtěla vyhodít.

Ale slovo si vzal můj právník, nejdřív uklidnil soudkyni a pak promluvil k mému ex. Tak přesvědčivě, že se i vzdal práva na odvolání.

Sama bych to nikdy nezvládla a budu mu celý život vděčná za to, že me doprovodil, když mi došla slova mluvil za mě a dovedl vše ke zdárnému konci!!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na petula88: a VY SAMA, jste se kolikrát rozváděla, že můžete zakladatelce takhle radit?? Ono technika je jedna věc, prožívání druhá...ale oboje má plnou spojitost!

Každopádně dobrý rozvodový právník je DOBRÁ INVESTICE do nového začátku!

Reaguji na lucis: zas a znova mě překvapuje, jak si tady lidi dovolí vynášet soudy a hodnocení jiných, které ani zdaleka neznají.

Na takových lidech a jejich názorech mi nezáleží, protože se jedná o lidi omezené, neschopné připustit a chápat skutečnosti v širších souvislostech.

Pokud si tu potřebujete Vy, petule a Vám podobné masírovat dál Vaše ega podle nálady, tak si poslužte na jiných fórech, kde to uvítají.

A pokud nemáte něco smysluplného co byste sdělily k danému tématu, tak radši pomlčte, a neškoďte tady.

Cituji True: Ona petula si asi nemůže pomoct.
Je agresivní téměř v každém příspěvku.

a to se tady toleruje a má to být vtipné...? Přečetla jsem tu už hodně témat a taky Tvých příspěvků, a měla jsem Tě za jinej kalibr...

Reaguji na farahh:

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nesporný rozvod se dá absolvovat bez právníka, ale problém je to, že někdy je druhá strana dotlačena k podepsání Dohody o vypořádání přitom už sám název napovídá, že by mělo jít o konsenzus obou stran. Pokud Ti manžel předloží "Dohodu", ve které jste se dohodli, že jemu zůstane barák a Tobě pes, tak je opravdu nejlepší navštívit právníka Ten je schopen s protistranou jednat a dojednat výhodnější podmínky ohledně úpravy majetku a jiných vztahů pro dobu po rozvodu. Pokud u manžela i přes intervenci tvého právníka přetrvává pocit, že jemu patří všechno a tobě nic, tak dát k soudu Žádost a nechat soud, aby rozhodl, co komu patří. A v této fázi se určitě právník vyplatí, protože
1. se orientuje v zákoně
2. ví kdy, jak a na co reagovat
3. nebere to osobně, takže není tak vyklepaný.
Představa, že Vás zastoupení vyjde na majlant je zcestná, k rozvodu, pokud nejste Rockefellerovi, Vám stačí běžný právník, kterého po domluvě můžete zaplatit z přisouzených prostředků.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111: jasně, vzít si právníka je dobrá volba!! Jít k rozvodu bez právníka je zbytečný risk, NIKDY nemůžete vědět, kam až je soupeř ochoten zajít. Protože v tuto chvíli je z lásky opravdu soupeř. A někdy těžkého kalibru, který hraje bez pravidel

Cituji petula88: Jestli jste nebyla schopná účastnického výslechu apod, to už je slabá osobnost

Cituji petula88: to, že jste nedokázala vypořádat majetek, to je rovněž vaše chyba.

Cituji petula88: Tak jako silnější povahy to zvládají bez problémů. Nikdy se mi nestalo, že by se mi u soudu někdo složil a ano, dohody o majetku si od právníka většinou nechají sepsat, ale to je otázka 1000,- Kč Jestli jste nebyla schopná účastnického výslechu apod, to už je slabá osobnost - ten totiž musíte absolvovat i když právníka máte. A to, že jste nedokázala vypořádat majetek, to je rovněž vaše chyba.
Nikdy se mi nestalo, že by z toho lidi dělali takovou vědu jako vy tady teď. A to se tu 90 % lidí rozvádí bez právníka.

Ty si sa už, prosím Ťa, rozvádzala? Uvedomuješ si, že pre niekoho je rozvod životná prehra? Trošku empatie by to chcelo!

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Sizie: a to se tady toleruje a má to být vtipné...? Přečetla jsem tu už hodně témat a taky Tvých příspěvků, a měla jsem Tě za jinej kalibr...

Ne že bych souhlasila se stylem, jakým petula88 reagovala, ale myslím, že špatně chápete psaný text...možná i proto ty problémy s dohodou u rozvodu.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: možná i proto ty problémy s dohodou u rozvodu

Za tohle si dej facku, prosím. Petula je evidentně koza, ale tohle...? Proč?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené