arrow
Neprodává v Bazaru

Rusáky taky nemám ráda. Přijdou mi hrubí a nevychovaní. Souhlasím ale s tím, že jako jednotlivci často mile překvapí. Záleží fakt na jednotlivci.

Cituji Lasička_: hrozně mě rozčilovala ta jejich arogance a automatické používání ruštiny v komunikaci s Čechy (haló, opravdu už od dob povinné ruštiny na školách pár let uplynulo!)

jo, to mi taky občas v Praze vadilo. S takovou samozřejmostí na mně vybalit ruštinu - to jsem vždycky dělala, že nerozumím.

Jako celek se to ale nedá soudit. Vždyť i každý Čech je jiný.
Já to tak mám třeba s Arménci, Bulhary, Rumuny (většinou se jedná ale o ženy) - celkově moc pozitivní přístup nemám, ale pár jedinců mne hodně mile překvapilo. Je pravda, že se jednalo o vzdělané lidi, kteří byli fajn i lidsky.

Cituji Carpisa: Ještě jsou podváděné a bez peněz nejhorší kombinace.

no, kombinací v životě je... pro mne po různých zkušenostech radši míň peněz (ne že žádné ), ale hlavně mít po boku někoho s charakterem (může udělat mírný přešlap, ale ne opakovaně). Byla jsem kdysi s docela bohatým chlápkem, který byl zároveň mladý (35) a hodně pohledný - někoho tak zkaženého ženami jsem už dlouho neviděla. Ale měli to v rodině, protože celá jeho širší rodina byla podle vyprávění ne zrovna chudá a jeho dědeček ho kdysi vzal jako kluka za prostitutkama.... No nic, to je už od tématu.

Cituji farahh: mám názor, asi ne moc fajn, ale...
už bych nikdy nezačala nic s někým odjinud. Prostě to dětství, večerníčky, pohádky, škola - je prostě tak jedinečné, že nikdo nebude stejný, se vzpomínkami, rozumět stejným vtipů, vyprávění, písničkám, komediím,...ne, prostě už ne.

Každopádně - pokud nevyzkoušíš, nepoznáš...a vztah je úplně něco jiného než kolegové, kámošky, známé apod.

pro někoho je důležité zavzpomínat si spolu na stejné pohádky a spol., ale pro někoho to až tak důležité není. Já třeba nějak extra na pohádky nebyla ani jako dítě, respektive hodně brzy mne pohádky přestaly zajímat. Vím, že spolužáci koukali na pohádky ještě ve školním věku, ale mne to bralo tak max. ve školce....
To samé např. česká hudba. To mne taky až tak nebralo....
Takže z tohoto hlediska jsem ve vztazích s cizinci netrpěla.
Teď chodím s Čechem a někdy máme větší kulturní rozdíly (s nadsázkou řečeno) než dřív s cizinci. On nechápe, že neznám x českých pohádek, filmů, hudby..... kolikrát cituje něco z nějakého filmu a já fakt nevím. No a co!

No a v dnešní době je těch zahraničních pohádek a spol. ještě víc než za mého dětství, takže dnešní dvacetiletí (mně táhne na 30) to budou možná vnímat ještě víc v pohodě.

Můj názor na Rusy v ČR je negativní, bohatě stačilo, že tady byli od 68. s tankama.

Cituji Kaja555: Byla jsem kdysi s docela bohatým chlápkem, který byl zároveň mladý (35) a hodně pohledný - někoho tak zkaženého ženami jsem už dlouho neviděla.

Co znamená "zkažený ženami"?

arrow
profile_image
leon90
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: no, kombinací v životě je... pro mne po různých zkušenostech radši míň peněz (ne že žádné ), ale hlavně mít po boku někoho s charakterem (může udělat mírný přešlap, ale ne opakovaně). Byla jsem kdysi s docela bohatým chlápkem, který byl zároveň mladý (35) a hodně pohledný - někoho tak zkaženého ženami jsem už dlouho neviděla

No tak ono jestli některá počítá s tím, že bude mít bohatého, pohledného a zároveň i věrného chlapa, tak je asi dost naivní. Takových je možná 0,1 %

Cituji Herman Larson: Můj názor na Rusy v ČR je negativní, bohatě stačilo, že tady byli od 68. s tankama.

Bohužel, ale mám na to podobný názor, v rodině bych ho nechtěla ani omylem.

Cituji Herman Larson: Co znamená "zkažený ženami"?

nevím jestli je nutné to vysvětlovat... prostě o něho byl velký zájem a ne každý muž to ustojí...

Cituji leon90: No tak ono jestli některá počítá s tím, že bude mít bohatého, pohledného a zároveň i věrného chlapa, tak je asi dost naivní. Takových je možná 0,1 %

dnes si myslím něco podobného

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kaja555: dobře, to se ti možná zdá teď z pohledu pouhého chození. A dál?
Nepřišly by rozpory ve výchově společných dětí?

Cituji farahh: dobře, to se ti možná zdá teď z pohledu pouhého chození. A dál?
Nepřišly by rozpory ve výchově společných dětí?

To samozřejmě nevím (děti nemám), ale nevidím důvod proč by nepřekonatelné rozpory měly přijít. Je to vždy hodně o jedinci/ích (podle mne je dobré, když se sejdou partneři přibližně podobného IQ ). A pokud se nesejdou nějaké echt odlišné kultury, tak je to v pohodě. Osobně znám smíšených párů, i s dětmi, docela dost a v naprosté většině je celá rodina spokojená (vím jen o jednom rozvodu, ale tam na vše předtím příliš spěchali a oba strašně mladí). Většinou jsou cizinci tatínkové (matky Češky) a jako tatínkové jsou úžasní.
Takže v tomhle ohledu strach tak nějak nemám.

arrow
profile_image
Loli88
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V roce 68 si je sem Češi sami pozvali a teď je všichni vnímají negativně aniž by je poznali.... Mají důvod se chovat jinak než jak se chovají?
Myslím,že je jedno jestli je to Rus, Němec či Řek, národnostně smíšené vztahy jsou obecně komplikovanější. Jiná mentalita,jiné zvyky, jiný humor.... Ale pokud jsou oba "kosmopolitní", tak se to, myslím, dá zvládnout.

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Loli88: V roce 68 si je sem Češi sami pozvali a teď je všichni vnímají negativně aniž by je poznali

Kdo jsou ti Češi, kteří je pozvali? Dokonce i UV KSČ invazi odsoudilo. Hitler byl na našem území mnohem oblíbenější než Rusové, tudíž bych o žádných Češích nemluvil.

arrow
profile_image
Loli88
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bono2: Byli tu přivítání s potleskem a praporky. A vůbec, debata na toto téme je totálně OT. Ale možná přesně tento postoj bude příčinou lehce ( a někdy i těžce) neurvalého chování Rusů

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Loli88: Byli tu přivítání s potleskem a praporky.

To jsou nějaké alternativní dějiny? Byli tu přivítání českými vlajkami a těch sovětských se spálilo tolik, že jich byl v následujících letech velký nedostatek a musely se šít i z těch červených trenýrek.

Cituji Loli88: A vůbec, debata na toto téme je totálně OT.

To si nemyslím. Mnozí je stále vnímají jako agresory díky událostem 68.

arrow
profile_image
Loli88
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bono2: Tak to je trochu nesmyslné,nemyslíš? Ti současní Rusové s tím dávno nemají nic společného. Myslím,že je to komplex malého národa. Ale pak opravdu není divu,že se chovají takhle. Tím se jich ale samozřejmě nezastávám. I mně to občas vytočí. Jen to prostě má svůj důvod no.....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené