arrow
profile_image
milacat2
od 14. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Miška85ty čekáš další miminko? Fakt? To moc gratuluju, ti říkám, já tam vůbec nechodim, holky nepíšou, tak co tam, tej ujíždim tadyJá myslela, že jsi mě poznala

No tak jste mne přinutily zamyslet se a počítat...normálně mi zůstává moje výplata, kterou skoro celou utratím, kromě nějakého malého spoření (2,5 tis. důchodové) . Mým úkolem je našetřit na dovolenou (ale to stejně vždycky uspořím z posledních dvou výplat před dovčou : - ) ) a na havarijní pojištění mojeho vozu (55 tisíc ročně, tak nevím, jestli to mám nějak rozpočítat do měsíců?). Ze společných nákladů platím pouze jídlo. Nejvíc peněz utratím tedy za jídlo a oblečení, když jsem byla těhotná, tak za výbavičku pro dítě.
Teď jsem ale na mateřské, nemám žádné výdaje, protože oblečení nekupuju, nejím mimo domov, neprojezdím ani moc benzínu, i když to je pakatel. Vařím doma i pro manžela. Ušetřím z mateřské tak 15 tisíc měsíčně, dávám je stranou na účet. Říkám si "pro dítě", ale uvidíme, až začnu dostávat jen rodičák, tak se budou hodit. Plánuju nějaký příjem při mateřské. Manžel by mne finančně podpořil, ale vlastní peníze utrácím bez výčitek (a bohužel i bez rozmýšlení).
Vzpomínám, jak jsem vydělávala 10tisíc a platila za nájem sedmičku. To vůbec nechápu, jak jsem mohla utáhnout.

arrow
profile_image
pogd
od 7. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tinkknit
No,taky bych chtěla z mateřské ušetřit 15 tisíc,ale to se mi asi opravdu nepoštěstí

Cituji pogd: No,taky bych chtěla z mateřské ušetřit 15 tisíc,ale to se mi asi opravdu nepoštěst

To asi opravdu ne, oni to od nového roku v rámci krizového balíčku úspor zase zkrouhli, tak to opět bude menší částka. Měla jsem prostě štěstí.

2 os.+dítě Tak přítel měl kolem 14 tis. ja mateřskou 8 tisic. Takže bydlení 9 tis. jídlo 4 tis. malý 2 tisice, kosmetika 1500, oblečení atd. ten zbytek....Teda nejvíc šetřím na jídle máme každý den teplý oběd, ale nevyhazujou se zbytky a snažím se vše zužitkovat.

arrow
profile_image
pogd
od 7. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tinkknit
jj Ale nemyslím to zle...Přeju ti to samozřejmě

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak my máme:
-poviné platby (hypotéka, inkaso, splátka za auto, pojištění, mobil, internet,...) 14 900
-cestování (nafta, bus, vlak) 3000
-cigarety přítel 1 300
-jídlo a drogerie 4-6 000 (snažím se aby to byly ty 4 tis.)
-ostatní 800 (kosmetika, oblečení, časopisy,dárky, ...)
tj. 24-26 000

arrow
profile_image
svetluska
od 7. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Neušetřím nic, pokud teda si chci občas dopřát kosmetiku, posilku, jednou za 10dní solárko,sem tam kino, a to si nepřipadám, že extrémě nakupuji. Oblečení skoro bůbec, nelíbí se mi nic posl dobou a hlavně asi ta kosmetika...kadeřník. to jsou palby v Pze, ale zas kvalita.Parkrát mi tu pěkně zkazili vlasy za "jen tisícovku". Chtěla bych ušetřit..nevím jak. S přítelem paltím na půl domacnost a jídlo. A pořád by mi mělo zbýt 10tis.Jenže asi když už koupím, tak už to stojí...Občas benzín na soukr,účely... Obědy mimo kancl nebo se nestravujete mimo domácí stravu?
Sice mám klid od gastra, ale zas krátký dlouhý týden..dýška, to se prostě pozná.Asi neumím hospodařit, nechápu jak lidi vyjdou i z míň. penězi...to chodí v jednich botech celý rok?

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

54

Já - studentka, od rodičů dostávám 8000 Kč/měs a platím si vše sama. 3000 Kč dám za nájem a zbytek, tedy 5 000 Kč mi musí vystačit na vše ostatní (jídlo, zábava, sport, drogerie, cokoliv dalšího). Nejenže nic neušetřím, ale počítám každou korunu - tzn. že třeba cvičiit nechodím tak často jak bych chtěla, na sebe jsem si nic nekoupila už pěkně dlouho, a ke konci měsíce, třeba ten poslední týden kolikrát vyžívám s totálně prázdnou peněženkou a ze zásob co mám na privátě. Mrzí mě to, ale co nadělám, jsou na tom lidi hůř

tak jak tak koukám tak sem na tom finanče asi nejhůř

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Petulaa: á - studentka, od rodičů dostávám 8000 Kč/měs

Wowww, závidím... Já jsem v páťáku na VŠ a celé roky jsem dostávala (a dostávám) 3tisíce... V prváku jsem z toho zaplatila kolej a ještě mi zbylo, ale ceny šly tak nahoru, že teď i ta moje blbá kolej stojí 3200

Mně se líbí věta: od rodičů dostávám 8000 Kč/měs a platím si vše sama To spíš platí rodiče, ne?

Já jsem taky studentka a od rodičů dostávám měsíčně 1000 Kč, zbytek si vydělávám na brigádách. Výdajů moc nemám, jsem docela skromná (nebo takhle: výdaje bych ráda, ale když není, tak se nedá nic dělat ). Největší výdaje jsou u mě skripta, nájem a jídlo.

Oblečení si kupuju minimálně, mám 2 džíny, pár svetříků a hotovo. Líbilo by se mi mít věci sladěný a střídat je, ale bohuže je u nás (třeba v porovnání se západní Evropou) oblečení hrozně předražené, tak to nejde. Ale jinak si myslím, že žiju celkem spokojeně, přestože nevlastním auto, byt nemám pořádně vybavený a luxusní značky ani neumím správně přečíst, natož používat

arrow
profile_image
poires
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Patty
souhlasim s první větou 8000Kč měsíčně je můj sen, ovšem to si naše rodina dovolit nemůže. Taky jsem studentka, dostávám 2500Kč měsíčně, z čehož 1000Kč činí doprava (ať žijou ČD), pak 300 Kč menza a zbytek moje výdaje: tedy skripta, kopířování, sváča během dne ve škole, disko občas atd takže s těmi luxusními značkami jsem na tom podobně. Ať žijou vietnamci

Holky - studentky,

nežehrejte, všechno se vám vrátí. Když dostudujete, budete někdy rády vzpomínat na tyhle časy. V životě se mnohem lépe uplatníte, i když teď dočasně třeba - nosíte neznačkové věci a věci od Vietnamců. Až dostudujete a projdete trochu praxí, budete se jen usmívat, jak krátkozrace uvažují ti, co peníze prohýří za méně důležité věci, než vzdělání. Vzdělání je nej nej. Nejdůležitější. Nejlepší uplatnění. A přijdou i peníze. A nevěřte těm, co se holedbají, že peníze jsou nejdůležitější. Nejsou. Ale je super mít vzdělání a pak prachy
Ale prachy nejsou vždy zárukou pohody. To je jasné. A je jedno, kde trávíte dovču, jestli pod stanem a s bezva zážitky, či se nudíte někde na Malibu...Ale možná někdo se rád nudí, takže proč ne... Obsah je důležitý, ne pozlátko na oko pro druhé.

Ichaliko - kočko,

jdi ty Nebuď pesimista. Zkoušelas uplatnit znaosti jazyků v překladech?

Já taky nejsem dvacítka, a myslím, že jsem to, co jsem napsala, byla zkušenost - moje, a v okolí taky vidím. Jde o to, v které lokalitě žiješ.

Já umět pět jazyků, tak si výskám... Umím jen 2 dobře a jeden napůl. Takže žádná sláva. Ale asi mám dobrý obor

Zkoušelas udělat si živnostenský list? Na překlady?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené