arrow
profile_image
kaci123xx
od 9. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj všem,
nedávno jsem skoro úplně změnila svůj životní styl, denně (pokud to jde) cvičím, snažím se jíst zdravě a pravidelně, celkem jsem zatím zhubla asi 6-7 kilo za 3-4 měsíce
to by mi ani nevadilo! ale před asi týdnem se mi udělala nepěkná vyrážka kolem nosu, trochu kolem pusy a obočí, není to moc vidět, ale vidět to je (jenom kolem nosu, ale bojím se, že se to rozšíří). dnes jsem byla u kožní a ta mi řekla, že jde o seboroickou dermatitidu a předepsala mi krém locoid (tudíž asi kortikoid nebo kortikosteroid) a řekla, že to bude to týdne na nejvýš 2 pryč, že to není nijak akutní.
jenže já jí moc nevěřím, něco už jsem si o tom taky početla. v mých 14 letech je seboroická dermatitida velice ojedinělá a tudíž moc nevím co s tím a tu mast se docela bojím použít. mamka mi koupila heřmánkovou a měsíčkovou mast, tea tree a kokosový olej (ty se nebojím použít..)
také bych se chtěla zeptat jestli to nemůže být jenom prostě tím, že se tělo čistí, jelikož jsem změnila životní styl a skoro denně se zapotím (protože cvičím)
taky jsem nedávno zkusila nový make-up a nový krém od garnieru právě na zmatnění pleti.. všechno už jsem vysadila, používám pouze řasenku, ale ta představa, že nebudu moct používat make-up mě trochu děsí, od období puberty jsem skoro vždy měla problémovou pleť
proto prosím o jakoukoliv radu, která by mi mohla pomoci, nebo mě trochu uklidnila

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, co se týká heřmánku, měsíčku a kokosovýho oleje, radši to nejprve zkus někde jinde, kór ten heřmánek, na ten často bývají alergie, ať si to ještě nezhoršíš. Ono přírodní věci jsou fajn, ale taky né samospasitelný.
Locoid je kortikoid, po tom Ti to krásně sleze, teď ovšem aby se to neudělalo znova... Já osobně bych to zkusila a pak promazávat a starat se o tu pleť, aby vydržela pěkná. Sama jsem se potýkala spousty let s ekzémem a ten si žije vlastním životem, nechci Ti brát iluze, nespasí se ničim přírodnim, třeba někomu jinýmu jo, mně nikdy ne. Ale pak zase třeba pomine sám od sebe. To je s tou seborheou podobný.
Příčina může být naprosto v čemkoliv, i v tý změně životního stylu, to těžko říct

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené