arrow
profile_image
michaela8
od 1. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky Zatím jsem na SŠ a určitě bych chtěla na vejšku, ale vždycky byl můj sen prodávat v těchto obchodech Nikdy jsem v žádným takovým ale nebyla a tak mě zajímá podle čeho se takové prodavačky vybírají? asi jen podle vzhledu že? a kolik taková prodavačka může vydělávat peněz? znáte někoho takového ve svém okolí? Předem děkuju za odpovědi

arrow
profile_image
Martii
od 24. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jen podle vzhledu se určitě nevybírají. je sice důležitý, ale musí hlavně umět vystupovat a úplně nejpodstatnější je znalost cizích jazyků..Prodavačky z Pařížské a přilehlých ulic přecházejí z jednoho obchodu do druhého (jedna jde z Diora do Prady, další z Hermés do Gucciho) A žádný platový zázrak taky nečekej, jsou to stále "jen" prodavačky. S vysokou školou by tě byla na tuhle práci škoda. Leda studovat nějaký marketing, ekonomii a zkusit jít na managerku, ale tam je těžké se na tu pozici dostat, jen tak z ulice někoho nevezmou. Na tomhle postu se tam lidi drží a když odejdou má vedení většinou svojí náhradu..

arrow
profile_image
Daisy1
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě musejí mít zkušenost s prodejem. Vypadat příjemně a určitě jak psala Martii, tak oni se ty prodavačky střídají z jednoho butiku do druhého. Jednou byl v novinách inzerát na prodavačku u Diora a chtěli znalost anglického a ruského jazyka. A jinak mi ty prodavačky moc hezké nepřijdou, normální. Hezky namalované... Ty zákaznice mi vždy přišly hezčí.

Cituji Daisy1: A jinak mi ty prodavačky moc hezké nepřijdou, normální. Hezky namalované

+ dodám příjemné, elegantní, sympatické, milé, se znalostí produktů, umí vysvětlit, srovnat, doporučit..
A souhlas s

Cituji Martii: Prodavačky z Pařížské a přilehlých ulic přecházejí z jednoho obchodu do druhého (jedna jde z Diora do Prady, další z Hermés do Gucciho)

arrow
profile_image
majuska852
od 16. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslim, že tam se normální smrtelník nedostane...tím myslím člověk z ulice. A s vysokou školou bych tam nešla ani náhodou.

I smrtelník se tam dostane U LV dělá jedna má známá. Je to stejně jako u jiných prací, prostě tě manažer vezme, pokud mu padneš do oka. Krasavice vyloženě být nemusíš, neměla bys zastínit produkty a zákaznice, žádné výrazné líčení, výrazný lak na nehtech atd. Znalost jazyků je samozřejmostí. Na to, že jsou to stále a pouze prodavačky, mají plat příjemný, navíc možnost koupit věci, co se neprodali v určité kolekci, za nižší ceny, školení v LV v Paříži.
Myslím, že je to fajn práce pro holku, která někde v obchodě pracovala a prostě na něco ´´víc´´, než na prodavačku nemá. Já bych to dělat nechtěla..........

Reaguji na michaela8:
Moje teta v jednom z obchodů pracuje a je docela paradox, že manažerka jejího obchodu, která má na starosti další 4 na Pařížské, vybírá do prodeje pouze starší prodavačky a né tak atraktivní, protože bere kohokoliv jako konkurenci.

Na Pařížské se rozmohl boom prodavačů gayů, teta mi říkala, že teď místo tří prodavaček nabrali samé mužské .

Cituji majuska852: Já si myslim, že tam se normální smrtelník nedostane...tím myslím člověk z ulice. A s vysokou školou bych tam nešla ani náhodou.

Proč by se tam neměl dostat ? Je to normální práce jako každá jiná, každý si myslí, jak je to něco extra za extra peníze, ale krom Vuittonu a Gucci to tak opravdu není.... Navíc arogantnost některých lidí, kteří tam chodí nakupovat je vážně neuvěřitelná

Dle mě nejúžasnější prodavačky, velmi taktní, příjemné, znalé a hlavně trpělivé jsou ve Vuittonu a i v Burberry, Dior teď zavedl módu zahraničních prodejců, takže se Vám může stát, že v Dioru se ani česky nedomluvíte .

V každé směně ve všech prodejnách jsou specialisté na určité jazyky, není potřeba ovládat jazyků pět, pokud je ale ovládáte, je to samozřejmě plus.

Jinak co se týče výdělku, tak je to samozřejmě jiné v každé prodejně a záleží to na tržbách, ale krom Vuittonu, kde jsou mzdy samozřemě vyšší, se měsíční průměrná mzda pohybuje DO 20.000,- čistého, což není na Prahu žádná hitparáda.. Slyšela jsem, že ve Vuittonu mají prodavačky kolem 27 čistého.

Ale zase není to práce, kde byste se extra předřeli

Moje kamarádka pracovala v Londýně u Gucciho a žádná sláva tedy, vedení na ni moc milé nebylo a po většinu času se tam víceméně nudila a jen přerovnávala zboží, firemní slevu měla, ale úplně malou, 5% z několikamístné částky. takže s tím platem co dostala si to stejně nemohla dovolit. Myslím, že zas tak snová práce to není. To už je lepší takový butik vlastnit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Daisy1: prodavačky moc hezké nepřijdou, normální. Hezky namalované... Ty zákaznice mi vždy přišly hezčí

Ale to je právě důležité, prodavačka v takovém luxusním butiku má být příjemná, normálně hezká (ale ne žádná krasavice). Prostě zákaznice si musí všímat zboží a ne prodavačky.
V jednom butiku, kam chodím - krásný, docela luxusní, měla majitelka prodavačku takovou pindulínu, ale krásnou, měla nějakého bohatého přítele, takže chodila v Gucci a Dolce Gabbana, moc jsem se tam s ní necítila a potvrdilo mi to více lidí. Prostě potom máte dojem, že at si v butiku koupíte věc sebeluxusnější, ta prodavačka bude oblečená lépe. A to je špatně.
V prodejně Max Mara např. byla podmínka věk min. 30 let, holky chodily oblékané většinou v černých kalhotách a černém svetříku.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji majuska852: že tam se normální smrtelník nedostane...

Pokud bych nebyla normální srmtelník, nepojdu někam dělat asistentku prodeje.

Ty ženské v Louis Vuitton, Diorovi, Guccim či Burberry přijdou úplně normální. Pokud je nějaká namyšlená a arogantní, je to prostě pipka.

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky, a myslíte, že když by měl někdo vystudované návrhářství, že by neměl vyšší šance na přijetí?

arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neber to jako rýpání, ale proč se tam chceš dostat? Budeš jen poskok, co prodává předražený věci, tim do té společnosti, co si tohle kupuje nezapadneš. A pro všechny budeš jen prodavačka, což nic proti nim, ale mít to za životní cíl? Zkus nejdřív nějaký konkurs absolvovat a uvidíš ty požadavky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené