Název prosím neberte jako definitivní, zatím je to taková z nouze zkratka.
Jde o následující: Váš Kosmetický profil (dále jen KP) zatím nijak viditelně nevyužíváme, žádný užitek vám z něj neplyne. To se brzy změní a hned ve třech oblastech:

1. V recenzích přibude možnost fitrovat recenze tak, aby se vám zobrazily jen ty, které napsaly uživatelky s podobným KP jako máte vy.

2. V diskuzních tématech, která se týkají kosmetiky, vám zvýrazníme ty příspěvky, které napsaly uživatelky se shodným nebo velmi blízkým KP k tomu vašemu.

3. Pro úplnost bychom vám ještě rádi zobrazili seznam uživatelek se shodným nebo podobným tomu vašemu, seřazený od nejlepší shody. Představte si něco podobného jako toto:

https://www.omlazeni.cz/nejlepe-hodnoceni-uzivatele -bazaru.html

Každá z vás však uvidí jiný seznam...

No a v bodě 3 nad pár věcmi trochu váháme (já a moderátorky) a potřebujeme se s vámi poradit.
(Samozřejmě, že vítány jsou všechny nápady, co vás na téma KP napadnou, nejen ty vztahující se k bodu 3)

Nezodpovězené otázky:

a) Máme každému paramatru z kosmetického profilu přiřadit při výpočtu shody stejnou váhu?

Pokud jsou dva profily shodné ve všech parametrech (pokožka, pleť, vlasy, oči,...) shoda bude 100%.

Když se budou dvě uživatelky lišit v jednom paramateru, například stuopeň hydratace, odečteme 10% a shoda bude 90%. Jsou si však všechny parametry rovny? Například, pokud se uživatelky budou shodovat ve všem kromě barvy očí, bude také shoda 90%? A nebo je barva očí méně významná a shoda by měla být naopříklad 95% (odečetli bychom tedy jen 5%). Ptám se na tento obecný seznam, to že oči plně započítáme v diskuzních tématech o líčení je samozřejmé. Otázku jsem už vlastně vyslovil: Jsou si všechny parametry KP rovny?

b) V seznamu spřízněných kosmetických duší mi připadne užitečné přidat na řádek k dané uživatelce následující odkazy:
- Recenze kosmetiky
- Témata ve fóru Kosmetika
- Příspěvky ve fóru Kosmetika
- Nabídka kosmetiky v Bazaru

Po kliknutí by se zobrazily seznamy, které se vztahují pouze k dané uživatelce a ke kosmetice. Je to rozumný nápad? A je ten seznam “užitečných odlkazů” kompletní?

Předem moc díky za pomoc.

arrow
profile_image
kiwika
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych chtěla jen k té rovnosti parametrů.
Myslím, že větší váhu má srovnání k odstínu pleti, jestli je mastná, suchá, ale
například barva vlasů je podle mého vedlejší, větší výnam má asi srovnání, jestli jsou třeba mastící se, nebo lámavé. Podle toho budu vyhledávat recenzi na šampon.
Barva vlasů je třeba vedlejší, protože tu si může každý měsíc holka přebarvit.
Jinak třídění mi přijde zajímavé a výhoda, nebudu muset pak pročítat vše. Dobrý nápad.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já to nejspíš využívat nebudu, nejlepší recenze nacházím u blogerek s detailními fotkami a popisem, vidím jejich pleť apod.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lintu: jo no,taky tak.nebo pokud jde o řasenky tak tam najdu i foto před nalíčením a po.

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kiwika: například barva vlasů je podle mého vedlejší

Také mám ten pocit. Ale zase třeba v recenzích, které se věnují barvám na vlasy? Podle mého subjektivního názoru barva vlasů je méně důležitá než typ vlasů. Ale možná to bude tím, že si vlasy nebarvím.

Cituji Lintu: Já to nejspíš využívat nebudu

Cituji sexy_woman: jo no,taky tak

Recenze na Omlazení nemají nahrazovat blogy nebo fotky na googlu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji piper: Recenze na Omlazení nemají nahrazovat blogy nebo fotky na googlu.

To je nám jasné. Jen já říkám, že lepší jsou pro mě a asi nejen pro mě právě blogy kde vidím fotku před/po, jakou má blogerka pleť atd

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lintu: lepší jsou pro mě a asi nejen pro mě právě blogy

Pak asi zdejší recenze nečteš a nečerpáš inspiraci při nákupu dalších kosmetických produktů. Promiň, my bychom ale chtěli slyšet právě nápady těch, kteří recenze čtou a mají zájem o jejich vylepšení

arrow
profile_image
Slniečko
od 5. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že barva vlasu je duležitá, protože například já se zajímám o to, jaké líčení se hodí k blond vlasum, nebo jakou barvu používají blondýny, nebo jakou vlasovou kosmetiku. Taky je rozdíl přirozená barva vlasu a současná (obarvená, odbarvená), to by se mohlo rozdělit. Tón pleti je dúležitý z hlediska líčení a výběru barev vlasu taky. Já bych dala všechny parametry KP na stejnou úroveň.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji piper: Ale zase třeba v recenzích, které se věnují barvám na vlasy? Podle mého subjektivního názoru barva vlasů je méně důležitá než typ vlasů

Já bych neřekla. Jak v tom kosmetickém profilu např. barva vlasů: hnědá, tak to může být tmavě hnědá, světle hnědá, do zlata, studená... A potom jsou dvě hnědovlasé slečny, ale každé ta barva chytne úplně jinak. A nebo třeba kdybych se barvila na blond, tak budu mít v dotazníku barvené vlasy - blond. Ale už tam není, jestli se barvím z černé nebo nejsvětlejší hnědé.

Barva očí je podle mě úplně nedůležitá, třeba u stínů se hodnotí pigmentace, výdrž apod. To, jestli má recenzentka barvu očí zelenou nebo růžovou, je úplně k ničemu

arrow
profile_image
Adluska
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No a nešlo by to udělat tak, že by si uživatelky samy seřadily, co je pro ně nejdůležitější v té a té oblasti? Prostě samy přiřadily váhu, protože, jak je vidět, tak pro každou je důležité něco jiného.

Pro mě třeba při inspiraci na líčení a stínech je barva očí důležitá, ale jak tu padlo, tak pro nějakou jinou ženu ne...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Adluska: Pro mě třeba při inspiraci na líčení a stínech je barva očí důležitá

Jo, pro inspiraci jo. Já spíš narážela na to, že třeba v recenzích na NYX pigmenty uvádí pouze jedna slečna ze třinácti jaký má odstín. Ostatní hodnotí vlastnosti. A pokud se nepletu, je tomu tak u většiny stínů/pigmentů.

Cituji Adluska: No a nešlo by to udělat tak, že by si uživatelky samy seřadily, co je pro ně nejdůležitější v té a té oblasti?

Všechno jde... Já bych ale moc rád začal nějak jednoduše a další vylepšení případně přidával později až jak a co přinese život.

Ideální stav je takový, kdy něco funguje jednoduše bez nastavování pro cca 95% lidí a těch 5% si najde odkaz pro svá "hejblátka". (Většina lidí pokročilá nastavení nepoužívá /to je vyzkoumané, změřené, ověřené/ což neznamená, že vy a vaše menšina byste měla být přehlížená.)

V této první fázi hledám to první, jestli mi rozumíte. Něco ne naprosto dokonalého, ale prostě "dobrého".

Jinak zatím díky všem za inspiraci.

Cituji Lintu: nejlepší recenze nacházím u blogerek s detailními fotkami a popisem, vidím jejich pleť apod.

Je to OT (případně se můžeme později přesunout do jiného vlákna...), ale asi nejen fotky, že? Také videa. Možnost vložení videa mimochodem připravujeme.

arrow
profile_image
Slniečko
od 5. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vanilka29:
Ale nejde jen o recenze, ale i
- Témata ve fóru Kosmetika
- Příspěvky ve fóru Kosmetika
- Nabídka kosmetiky v Bazaru

arrow
profile_image
Slniečko
od 5. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vanilka29: A potom jsou dvě hnědovlasé slečny, ale každé ta barva chytne úplně jinak. A nebo třeba kdybych se barvila na blond, tak budu mít v dotazníku barvené vlasy - blond. Ale už tam není, jestli se barvím z černé nebo nejsvětlejší hnědé.

Proto je duležitá i barva očí a pleti a pak je jasný typ. Alespoň já se v tomhle orientuji. A co se týče barvy na vlasy, k tomu jsem taky psala, že je duležité, aby v KP byla i puvodní barva vlasu a pak je to taky jasné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené