arrow
profile_image
balunkaaa
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

problém není můj, ale tety, přesto prosím o radu... Pracuje v jedné velké firmě a bývalým přítelem ( ten z práce před několika měsíci odešel, ale nyní se vrátil zpátky) .. S tetou se nerozešli v dobrém a on jí začal v práci velmi zesměšňovat, pomlouvat, pokřikovat po ní, dělá posunky apod.. no horší, než děti ve škole.. Před dvěma dny to zašlo tak daleko, že si teta šla ztěžovat k vedení a on dostal kárný list... Jenže šikana z jeho strany neustala - vždy si ji někde v práci odchytne a dokonce jí i vyhrožoval,že si to s ní vyřídí ještě jinak... Dá se ještě něco dělat? Nebo co by jste dělali vy? Teta z práce odejít nemůže, je bohužel v insolvenci.. Tetu navíc mistr (ten je ještě pod vedením, které jejímu ex udělilo kárný list) přesunul na jiný druh práce nesmí si ani zajít udělat kafe, když je tam její ex (nutno podotknout že mistr a ex přítel tety jsou jedna ruka) Dík za rady

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím jak to funguje v ČR ale v Anglii v takových případech doporučujou psát si "deník" - poznánky, kdy, v kolik hodin, kde a jakým způsobem došlo k šikaně, po měsíci to odnést na vedení a trvat na tom aby to vyřešili. Poku jí vyhrožuje zkusila bych si to nahrát nebo zajistit svědka a jít rovnou na policii.

arrow
profile_image
Lenushe
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud má svědky, nahlásit jeho jednání na policii a ono se to bude řešit jako přestupek a může ve správním řízení dostat aspoň pokutu a třeba ho to přestane bavit, když uvidí, že to má následky. Zesměšňování je bráno jako újma na cti, stejně tak vyhrožování ublížením na zdraví je přestupkem. Ale musí mít svědky, kteří třeba slyšeli ty pomluvy apod. jinak je to slovo proti slovu.

Já bych si vzala diktafon a měla ho v práci celou dobu zapnutý..

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Doporučuji diktafon, ten je i na mnohých telefonech.

Nahrávat vše...
Telefon je velký, ale prodávají se MP3 přehrávače, které jsou malinkaté a umějí i perfektně nahrávat. A vydrží zapnuté klidně celou pracovní dobu!

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

důležité je získat co nejvíce důkazů o tom co se děje.. nějaké nahrávky, svědky nebo i třeba již zmiňovaný deník, kde každou zapsanou událost je ideální si nechat podepsat nějakými svědky...(pokud jsou) .. Pomohou jí například v Bílém kruhu bezpečí (Praha, Brno..) nebo se zaměřuje na pomoc obětem šikany v zaměstnání i organizace s názvem Práce a vztahy, Český Helsinský výbor, částečně i občanské sdružení Dialog v Brně a taky lze vyhledat pomoc v dalších občanských poradnách. Zde bude tetě poskytnuta bezplatná právní poradna, ale i psychická podpora a rada, co a jak dělat. Držím palce ať to dobře dopadne! Boj s mobbingem není nic jednoduchého a dodnes není pořádná právní úprava... je to škoda, ale tak snad to vše bude ok!

Nahlásit na policii toto je u nás bráno jako trestný čin, dříve se čekalo až agresor oběť napadne

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Haniccino: Nevím jak to funguje v ČR ale v Anglii v takových případech doporučujou psát si "deník" - poznánky, kdy, v kolik hodin, kde a jakým způsobem došlo k šikaně, po měsíci to odnést na vedení a trvat na tom aby to vyřešili. Poku jí vyhrožuje zkusila bych si to nahrát nebo zajistit svědka a jít rovnou na policii.

aj v Nemecku je to tak volaju to mobbingovy dennik, ak ti to nemá kto dosvedčiť postačí si písať čo sa stalo, kedy sa to odhohralo- presný čas 15:34 , kto to povedal-urobil, kto tam bol, kto to moholo počuť ..nedávno o tom bola relacia myslim na RTL

arrow
profile_image
balunkaaa
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děkuju za rady ! Tetě jsem vše přetlumočila...snad to toho ex přestane brzy bavit...

arrow
profile_image
Lenka...K
od 22. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, mohla bych Vás moc poprosit o vyplnění krátkého dotazníku k mé bakalářce na téma "Násilí na pracovišti" Omlouvám, se za tento příspěvek, ale potřebuji hodně respondentů a dotazník vám zabere ani ne 2.minuty. Předem Vám všem, strašně moc děkuji.
http://pruzkum-forem-nasili-na-prac.vyplnto.cz/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené