Dobrý den,
Potřebovala bych poradit kam se obrátit,je-li v zaměstnání šikana za strany vedoucího(jestli se to dá nazvat šikanou)a velký nezájem řešit tuhle situaci ze strany majitele firmy- nadřízeného našeho vedoucího.
Naše paní vedoucí je divné povahy a tudíž jakmile si vyhlídne obětního beránka znepříjemňuje mu život v práci.Náš pracovní kolektiv se skládá se vším všudy ze 4 ženských,vždy 2 a 2 na směně.Všechny (krom její dcery) poznaly co to je chodit s nechutí do práce a se strachem co si zase vymyslí.Ona paní vedoucí ví že po pracovní stránce si ženský práci odvedou na jedničku,tak vyhledává takové maličkosti co se větčinou práce netýkají,jenže většinou naběhne sama sobě a to si pak nepřejte vidět jak je nepříjemná a co dokáže dělat.Nejhorší je ,že chyby a kopance co nadělá její dcera svádí na všechny ostatní.
Na mě si zasedla až tak,že mi začala šťourat až do soukromého života,já jediná jsem podala písemnou stížnost ,ale pana předsedu to bohužel vůbec nezajímalo.
Máte některá taky tenhle problém? Nebo nevíte někdo kam se obrátit a co dělat?

Podívej se na problematiku bossingu do téhle personální online poradny :
http://www.personalni-poradna.cz/online-poradna/?d otaz_id=2299

arrow
profile_image
lucie2009
od 4. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

janina007
Těžko se to dokazuje,ve většině případů na to doplatí níže postavený člověk,t.j. stěžovatel.Pokud tě práce baví,nebo jinou nemáš,zvlášt' v dnešní době,budeš to mít hodně těžké.Držím palce.

Jinak zde máme ještě příbuzné téma o mobbingu, šikaně ze strany kolegy.
https://www.omlazeni.cz/sikana-v-praci-40-5133-0.ht ml

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

janina007

Je to pár let zpátky, co jsem měla podobnou zkušenost. Do práce jsem chodila s nechutí, občas mi ráno bylo i špatně od žaludku, časem jsem se naučila brát to s nadhledem a neřešila jsem to. Ale pak jednou došlo na dost hnusnou scénu a mě ruply nervy, měla jsem DPČ a zrovna mi ten měsíc končila. Vypadlo ze mě KONČÍM a v tu chvíli se mi neuvěřitelně ulevilo. Scéna byla 27.7. a smlouva končila 31.7. (neděle), čtvrtek a pátek jsem se dokonce do práce těšila. Nikdy jsem svého (unáhleného) rozhodnutí odejít nelitovala a pokud můžu doporučit, zkus se poohlédnout po jiném místě.

arrow
profile_image
butterflygirl
od 30. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Nikdy jsem svého (unáhleného) rozhodnutí odejít nelitovala a pokud můžu doporučit, zkus se poohlédnout po jiném místě.

Zas není dobré vzdát to úplně bez boje. Ale pokud se nic dělat nedá, jakože často jiné řešení prostě není, taky si myslím, že je lepší radši odejít. Mně tenkrát spadl ten největší balvan ze srdce a taktéž se mi ulevilo jako nikdy předtím. Byl to úžasný pocit.

arrow
profile_image
butterflygirl
od 30. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

janina007
Dočetla jsem se, že můžeš podat žalobu, že je to docela časté (to teda nevím...) anebo že se můžeš obrátit na nějaké sdružení Práce a vztahy. No anebo taky můžeš, jak už se tu zmiňovalo, vyklidit pole. Když majitel firmy nepomůže..., nikdo jiný s tím nic nesvede.

arrow
Neprodává v Bazaru

janina007

Mám tohle také za sebou .. boj je náročný. Nakonec jsem odešla, personální ředitelka šla za měsíc po mně, šéf, se kterým jsem bojovala, asi dva roky na to z tzv. důvodu nadbytečnosti .. Záleží na tom, jak moc je Tvoje vedoucí pro jejícho nadřízeného důležitá .. na tom to celé stojí a padá. Řeknu to naprosto otevřeně .. řadový zaměstnanec je nahraditelný spíš než zaměstnanec na vedoucí pozici. A také se říká, že když "nesouhlasí" zaměstnanec se svým šéfem, jeden z nich musí odejít. A obvykle to bývá ten řadový zaměstnanec .. Myslím, že tenhle boj za to nestojí .. takže doporučuji si najít jiné, pohodovější místo .. i když v této době je to rada nad zlato, že?

arrow
Neprodává v Bazaru

janina007

Ještě jedna taková poznámka, když se Tě bude ta šéfka chtít zbavit, tak to půjde i smyšlenými důvody .. v mém případě to tak bylo. Měla jsem u toho i zástupce odborů .. personální šéfka mu do očí řekla, že tam nemá žádné slovo, že může být rád, že ho z jednání nevykáže a že to, že je v kolektivní smlouvě jako úřední řeč čeština je vedlejší a bude se mluvit německy a když nerozumí, ať mu překládám .. protože jsem byla neústupná, řekla mi, že se dohodneme, dostanu jeden odstupný plat a odejdu ihned a nebudou mi dělat problémy. Přitom podmínky byly již dopředu vyjednány - byly to klasicky dva odstupné platy jako kdybych dala klasickou výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou, to také ještě pobíráš dva platy. Takže další podpásovka. Když jsem na to upozornila, bylo mi řečeno, že kdybych to řekla hned, mohli jsme si ušetřit handrkování, přitom na otázku peněz došla řeč až naposledy, prostě psychické deptání od začátku až do konce. Ještě jednou podotýkám, že moje okolí se mnou bylo vždy nadmíru spokojené, ale když došlo na lámání chleba, otočili se ke mně všichni zády, protože každý si musí platit nájem, složenky, jídlo, takže v takové situaci jdou vznešená gesta stranou .. i s tím počítej, když budeš chtít bojovat. Proto bych si radši hledala práci jinou, je to méně stresující a v drtivé většině případů nemáš šanci vyhrát ..

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji butterflygirl: Zas není dobré vzdát to úplně bez boje. Ale pokud se nic dělat nedá, jakože často jiné řešení prostě není, taky si myslím, že je lepší radši odejít. Mně tenkrát spadl ten největší balvan ze srdce a taktéž se mi ulevilo jako nikdy předtím. Byl to úžasný pocit.

Nevzdala jsem to bez boje. Jednalo se o společnost, kde nad touto nepříjemnou vedoucí byl ještě jeden nadřízený, který jí měl také plné zuby, ale vzhledem k tomu, že jí tam dosadilo přímo zahraniční vedení nemohl nic dělat, max.nás všechny mohl uklidňovat. Celkově nás tam bylo 25 THP, po prvním roce působení dané vedoucí odešlo 20 lidí, pak já a teď už jsou tam jen 2 z původního kolektivu. Nikdo s ní není schopen pracovat, takže se tam pořád střídají lidé (každopádně zahraniční vedení je z ní nadšené
Já jsem si zvykla nebo spíš jsem si dělala svou práci a její kecy pouštěla jedním uchem tam, druhým ven. Ale ten den byl prostě osudný - neudělala jsem ve škole zkoušku, den předtím jsem se pohádala s přítelem, nemocná kočka a ona to přepískla. Sama jsem tehdy byla překvapená, jak jí to všechno vysvětlila (dohnala jsem jí k breku a než jsem z firmy odešla, tak ona měla dovolenou). Spíš jsem tím chtěla říct, že jsem měla štěstí, že jsem měla DPČ, být to klasická pracovní smlouva, je možné, že bych odcházela na §53.
Jinak šikana v zaměstnání se skutečně dokazuje horko, těžko. Dělala jsem pak nějakou dobu v personalistice a můžu říct, že nevím o nikom, kdo by uspěl.

arrow
profile_image
butterflygirl
od 30. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Nikdo s ní není schopen pracovat, takže se tam pořád střídají lidé

Jo jo, zažila jsem taky takovou... Hlavní šéfová ji tam ale potřebovala, ikdyž moc dobře věděla, co je zač. Pamatuju si, že když jsem se poprvé odhodlala říct to té šéfové, tak jsem jen nastínila, že s ní potřebuji o něčem nutně hovořit. Když na to pak došlo, začala sama, ani jsem nemusela říkat, co mě trápí, ona to věděla!! Ten rozhovor začala sama, a to slovy: "Já vím, nejste jediná..."
Ikdyž ji pak vzali pozici mně nadřízené, tak to nepřestalo. To se ten bossing teda asi změnil v mobbing.

Cituji Miinka: nevím o nikom, kdo by uspěl

Ani já nikoho takového neznám.

ahojky já jsem bojovala rok, věděli to i nadřízení, nepomohlo vůbec nic a nikdo..tak jsem to po roce vzdala a ukončila pracovní poměr....strašně se mi ulevilo a do dnešního dne ničeho nelituju, prostě to dál nešlo...a jak jsem psala, věděli o tom skoro všichni..(byli svědci jeho výlevů).a nic...

Děvčata,mě se ze zaměstnání nechce,byla jsem tak ráda že ho mám. Měla jsem práci po mateřské a odešla jsem sem, protože je tu mnohem větší plat a mám to 1 km do práce mám 3 děti a hlavně mě to baví. Dokud jsme měli našeho starého pana vedoucího tak to bylo ok,byla s ním sranda se vším se dalo domluvit,ale buhužel onemocněl a to co přišlo místo něj to je ,,chuanturéna''.. Dovolenou jsme si mohli naplánovat jak jsme chtěli,hlavně že za nás byla náhrada a ted to nejde. Při jedné mojí hádce s pí. vedoucí mi řekla ,,já jsem tady vedoucí to ještě uvidíte'' ,no co na to chcete říct.
Pokusím se někde dovolat,ale podle toho co tu čtu tak je asi malá šance i když bych ty svědky měla,záleží jestli do toho půjdou se mnou.
Nechápu takové lidi jako je naše vedoucí,co z toho života mají?proč za každou cenu znepříjemňují život ostatním,místo toho aby se snažily s každým vyjít a hlavně mít stejný přístup ke všem bez výjimky.

arrow
profile_image
butterflygirl
od 30. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji janina007: Nechápu takové lidi jako je naše vedoucí,co z toho života mají?proč za každou cenu znepříjemňují život ostatním,místo toho aby se snažily s každým vyjít a hlavně mít stejný přístup ke všem bez výjimky.

Většinou jde o dost zakomplexovaný jedince. Normální člověk nemá potřebu toto dělat.

No, pokud z toho nejsi psychicky tak zničená, tak se místa nevzdávej, jestli myslíš, že to sneseš bez újmy... Já vím, že já bych to tam dál nesnesla, hrozně mě to ničilo a ničilo to i můj vztah. takže jsem vyklidila pole. A bylo mi tenkrát úplně fuk, že nedostanu od pracáku žádné peníze, protože nemám nadělaný rok. Hlavně, že jsem odtamtud vypadla. Dodnes to považuji za své nejlepší rozhodnutí v životě.

arrow
profile_image
butterflygirl
od 30. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako také jsem se toho jinak hodně dobrého místa vzdát nechtěla, vlastně mě po celou tu dobu trápení odchod ani nenapadl. Ale potom jeden den se ve mě něco zlomilo. V téže vteřině jsem se zvedla ze židle, nakráčela jsem k hlavní šéfové do kanceláře a řekla jí, že tu končím. A bylo to

Ale u mě to bylo jednodušší, protože jsem neměla žádné povinnosti vůči dětem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené