Ahoj, mám doma dvouletou labradorku, jedním z důvodů, proč jsem chtěla tohle plemeno, byla právě přátelská povaha, nekonfliktnost apod. Poslední dobou mě ale moje fenka začíná svým chováním "šokovat". Když přijdu domů, tak se může přetrhnout, nosí dárečky a hlasitě kňučí radostí, jenže když jí chci vzít např. papír, který mi ukradla, tak začne vrčet, cenit zuby a dnes mě už potřetí během dvou dnů kousla. Naši tvrdí, že je moc rozmazlená a nezná meze, to je asi pravda, ale přece jen - zaráží mě, jak se ke mně chová.. máte někdo podobnou zkušenost, popř. jak jste ji řešili/y?

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My jsme tohle měli u pejska (jiná rasa) začal si až moc vyskakovat. Jediné co fungovalo byla tvrdá ruka! Koupil se elektrický obojek a kdykoliv jen takhle zavrčel či vycenil zuby (bezdůvodně) dostal ránu (velice slabou - zkoušela jsem to na ruce a jen to zavrní). Nejdřív byl upozorněn hlasem důrazným ať to kouká navalit a pokud nepomohlo zakročilo se, ale ne rukou (protože to by se ještě víc naštval a bůhví co by udělal).
Pomohlo to, uplně to pomohlo, když jsme ho nechali vykastrovat.
Ale jinak s tím rozmazlením možná souhlasím, až moc si zvykla nato, že co má u sebe je prostě její a nazdar - chce to teď rázně zakročit jinak to bdue asi těžší a horší a jelikož jsou jí 2 tak puberta by to už být nemusela (ta je kolem 1. roku co já vím).
Pes si tohle ke mně nesmí dovolit a pokud tě už kousla, tak je to docela kritická situace, pokud si sama na "převýchovu" netroufáš, poraď se s odborníkem (cvičák, chovatel psů)...

Já mám taky labradorku, čerstvě 7 letou ... Vrčí taky, když ji chceme
něco vzít, ale máme to jako takovou hru, prstama jako jdeme k ní
a jí se to hrozně líbí. Vrčí a při tom vrtí ocáskem... Nikdy nás teda
nekousla, jen třeba nechtěně, když jsme se přetahovali s ní, ale jen
tak málo...
Taky je hrozně rozmazlená a bere se za vůdce smečky, ale za vše
můžu já.. A nějak mi to nevadí, je to naše zlatíčko Ale do 3.let byla
hrozně divoká, neposlouchala, od 4.roku se srovnala

My jsme německého ovčáka odnaučovali vrčet na nás plácnutím přes tlamu. A samozřejmě i pevným tónem hlasu pokárat. Odnaučil se to docela rychle. Toho psa to musíš odnaučit, jinak bude hůř. A hlavně bohužel nerozmazlovat. Pak si pes dělá co chce, protože si myslí, že nemusí poslechnout.

arrow
profile_image
abc123
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No já mám podobný problém, mám 6 ti letou labradorku, doma je strašně hodná,milá,klidná, od mala jsem ji učila, že ji můžu šáhnout do misky, můžu jí strčit ruku až do krku a nekousne mě ale problém je v tom, že když jdeme ven, začlaa byt agresivní na kočárky, důchodce, lidi co dělají rychlý pohyby/nebo naopak jdou moc pomalu atd atd a to všechno začalo tak od 4-5 let, přitom ji nikdo nebije, není na na agresivní, prostě nic, tak nevím proč je tak ,,z ničeho nic,, agresivní na ostatní lidi,naježí se a myslím,že je schopná i po někom vystartovat, přitom doma je to úplnej opak..

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel labradoři jsou poznamenaní svou vlastní popularitou, kvůli který je lidi bezhlavě množí a nekoukaj na jejich povahu. Pak místo přátelských hafanů potkáváme agresivní jedince.

Ve vašem případě je asi problém s hierarchií - tvůj pes je nad tebou, proto ti nedovolí sahat na jeho věci. Protože je zkrátka bere za svoje a sám se chápe jako šéf. To je důsledek toho, že jsi ho rozmazlovala a nejednala s ním jako s podřízeným (tím nemyslím nějaký bití nebo tak). Můžeš vyzkoušet klasický rady - zakázat psovi spát v posteli, sedět na vyvýšených místech, jíst dřív než on, chodit do dveří dřív než on; hrát si jen, když chceš ty + všechny hračky jsou tvoje, ne jeho; trvat na okamžitém splnění povelu atp. Vše je potřeba důsledně dodržovat, jinak to ztrácí smysl. A hlavně s ním musíš začít jednat jako se psem, nikoliv jako s miminem.
Úplně nejlepší by bylo, kdyby sis našla odborníka, kterej by ti vše v praxi ukázal a viděl by, kde děláš chyby.
Pokud to nebudeš řešit, tak ti pes pravděpodobně brzy přeroste přes hlavu a budeš mít vážný problém.

arrow
profile_image
kobroor
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Elle_N:
Myslím, že je to tou rozmazleností. Vrčení a kousání nesmíš tolerovat. Chce to nastavit pravidla a ty důsledně dodržovat. Zkus taky cvičit pravidelně poslušnost. Každý den, třeba jen pět minut, základní cviky. Fakt to pomahá, pes potřebuje vůdce a myslím, že tím rozmazlováním fenka nabyla přesvědčení, že bude lepší vůdce než ty. Taky pomůže, když jí nebudeš věnovat tolik pozornosti. Když jí chceš pohladit, tak si jí zavolat. Nikdy k ní nechodit.. jo a ještě moje holky často hladím a pusinkuju na hlavě

arrow
profile_image
Jarus
od 11. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Misy: Misy to napsala přesně.
Máme doma třiletého labradora. I u nás je to miláček a člen smečky, kterého hýčkáme a rozmazlujiem. Ale nikdy nesměl na křeslo (zkoušel to), vždy když jsem ho načapala, stáhla za obojek dolů a poslala ho do jeho pelíšku. Do postele už vůbec. Má svoje místečko, kde spí.
Když byl štěně, tak jsem s ním byla párkrát na cvičáku. To bych doporučila i Tobě. Najdeš tam lidi, které mají se psy zkušenosti a poradí Ti jak máš s pejskem zacházet. Vůbec nevadí, že není štěně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To že si na tebe dovolí už je poslední kapka, měla bys to začt radikálně řešit. Popřemýšlej co se v rodině a okolí změnilo co by mohlo mít důvod k jejímu chování, může to být i maličkost.
Určitě nepoužívej žádné donucovací prostředky jako el. obojek, stahovák s ostny a podobné věci, akorát situaci zhoršíš a psa totálně psychicky zdevastuješ.
Ve dvou letech prochází pes velké rasy vrcholem puberty (sama znám, mám 2 a půl letého Ridgebacka ) takže zkouší a zkouší a ty právě ted nesmíš povolit. Pokud začne dělat neco co se ti nelíbí rázným hlasem povel Nesmíš (nebo který máš naučený) a pokud nepřestává položit pevně ruku na zátylek, pokud to jde podívat se krutě do jejich očí a říct drsným hlasem něco ve stylu "to si dovolovat nebudeš, jasný!!" právě ruka na zátylku a pohled do očí z tebe dělá něco víc než je ona, ve smečce psů to tak funguje, ten kdo naskakuje na hřbet ostatnímu, je šéf.
A to kousnutí bylo že po tobě prostě vyjela nebo v rámci hry nebo kdy?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené