arrow
Neprodává v Bazaru

Babička mě dneska strašila, že bych si neměla nehty lakovat tak často, že laky jsou zdraví škodlivé. Žijeme už v 21. století a většina laků by měla být bez formaldehydu a toluenu, ale přeci jenom jsou to samé chemikálie. A tak mě zajímá jestli se opravdu muže z těch laků do těla něco dostat?

Tak tím mě přítel taky pořád straší. Že prý ty moje nehty jsou špatný právě kvůli lakům. Jenže to je podle mě blbost. Kdybych je nelakovala, tak se mi loupou mnohem víc, takto je mám aspoň zpevněné.
A mimo to, myslím, že je kolem nás mnohem víc škodlivin, než co je třeba v lacích. Celý den dýcháme zplodiny z aut nebo z továren (záleží, kde člověk bydlí), oblečení je také ze syntetických materiálů, nábytek, čisticí prostředky, takže bych to nehrotila.

arrow
profile_image
Anomytt
od 6. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla: Souhlasím, a myslím si, že s mým stylem lakování by bylo už dávno po mě, lakuju pořád...myslím si, že v laku nemůže být nic zas tolik špatného, protože to jde taky přes českou obchodní společnost nebo tak něco a zrovna nedávno sem viděla upozornění na nějaký škodlivý zdobící laky, takže je to pod kontrolou, aspon myslím..

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Salvador: Předpokládám, že super zdravé to není. Formaldehyd je karcinogen a o zbytku víme asi každá něco. Nicméně ty koncentrace jsou nízké. Přemýšlet o tom je určitě dobré a hledat informace taky. Ale když jíme jahody bez chuti v lednu a nepřipadá nám to divné... Nebo obří kuřata, která do těchto rozměrů narostla za 40 dnů! Cpeme se HA, umělými barvivy, syntetickými vitamíny...nevím, z čeho mám větší hrůzu

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sejkr: Já právě snažím tomu vyhýbat. Teda zase né že bych používala jenom všechno přírodní, ale tak mě napadlo, jestli za nějakých 50 let nebudu pak litovat

Také si myslím, že laky řešit nemusíme. Jsou daleko horší věci. To by člověk nesměl nic jíst, nic pít a pokud možno ani nevycházet ven, aby nedýchal ten vzduch.

arrow
profile_image
Áď4
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě neškodí, a jestli jo, tak je to tak malou mírou, že to vůbec nestojí za řeč...

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslím, že by to nemělo škodit.. Je to pod stálou kontrolou.. A nehty se pořád mění, dorůstají.. Takže já myslím, že to nehtům jenom prospívá..

arrow
profile_image
vilaamalka
od 18. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

...no a nebo taky nemusíme používat vůbec nic, protože všechno je chemie a chemie škodí zdraví atd. atp. - zlatej středověk, co?

= nehrotit, je to prostý

arrow
profile_image
vanittay
od 19. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víc než lak, řekla bych, škodí odlakovač.

no, tak já NEVIM jestli lak na nehty nehtům prospívá, já mám slabé nehty a mám osvědčeno že když jsem nelakovala, vždy se mi nějak tak ozdravily a daly do kupy (a to používám laky předních značek, žádnou čínu..) takže nevím, ale to je opravdu jako všechno ostatní co je kolem nás... výpary, umělé oblečení, HA.. přesně jak říkáte... a hrůzu z toho vážně nemám, člověk není nesmrtelný a takhle nesmyslně se "udržovat" tím že si např. nebudu lakovat nehty protože je to nezdravé.. no to bych se mohla rovnou někde zavřít do konce života a jíst jen vlastnoručně vypěstovanou zeleninu..

Cituji Kejmiiis: když jsem nelakovala, vždy se mi nějak tak ozdravily a daly do kupy

No vidíš, a já mám pocit, že u mých nehtů je to přesně naopak. Už na střední jsem si všímala, že když jsem si je nalakovala, tak po odlakování byly narostlejší a lepší. Kdybych nenalakovala aspoň výživou, tak se mi oloupou prostě hned

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji vilaamalka: ...no a nebo taky nemusíme používat vůbec nic, protože všechno je chemie a chemie škodí zdraví atd. atp. - zlatej středověk,

No já bych třeba nepoužívala lak na vlasy když by v něm byly nějké extra škodlivé plyny Já se snažím žít co nejzdravěji to jde, a než abych pak za deset let zjistila, že rakovinu mám z toho, že jsem nekoukla do složení, tak se radši zeptám

Cituji Kejmiiis: no to bych se mohla rovnou někde zavřít do konce života a jíst jen vlastnoručně vypěstovanou zeleninu..

Ve finále bys jedla jen samé bio, nic na sebe nepatlala, bydlela daleko od civilizace a nakonec bys dostala rakovinu nebo bůhvíco a akorát bys byla naštvaná, že ses omezovala a víc sis "neužívala". Moje řeč, to by člověk prostě nesměl nic.

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje babi si na nehty vždycky potrpěla, lakuje údajně od mládí - což sice nevím co v jejím pojetí znamená , nicméně na jedné památeční fotce kde v rukou drží mého otce coby poněkud větší batole, již nehty nalakované má. Otci je 50, babi přes 70, nehty si lakuje dodnes a nikdy si, pokud vím, na žádné zdravotní problémy nestěžovala (teda, že má brýle na čtení, dva zubní můstky, pár kuřích ok a občas zlobivou ploténku asi z laku na nehty nebude ). A pochybuju, že za jejích mladých let se chemické složení laků nějak řešilo, natož kontrolovalo.
Tak si to každá přeberte jak chcete

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené