arrow
profile_image
Kahrohlinka
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
15    0
Číst hodnocení

Reaguji na upírek: ke kožnímu se chystám dnes nebo zítra, podle jeho hodin.. právě když jsem tenkrát poprvé si to přitáhla z Chorvatska, tak jsem u kožního byla, tali mi nějakou mast nebo co to bylo, spíš roztok bílej a tím jsem si to matlala, ale stejně to slejzalo 2měsíce, a teprve 3.měsíc už se to dalo odhalit tak, aby to nebylo fakt nechutný,jak jsem to měla moc:/ proto jsem neměla ke kožnímu moc důvěru potom,ale tentokrát zas zajdu,no... :/ já se přitom krásně opálím, zmatvnu, nádhera,ale je to doprovázený tou puntíkatou mrchou prášky proti alergii jsem brala - Zodac - ale po tom jsem byla jak zabitá, mám i tak nízkej tlak a tohle mě uplně zabilo v tom vedru a na pupínky to nepomohlo i tak, takže prášky proti alergii asi take ne-e Jinak jak píšeš o krému, byla jsem v lékárně a jak tu už mnoho holek psalo, půjdu do toho Daylong pro miminka a děti, byla tam i slečna,která zaslechla naši debatu a taky mi to doporučovala, takže do toho půjdu. Nevím,jestli jsem to psala přímo tady, ale právě jsem doted používala od Avene pro miminka SPF 50 a stejně to nepomohlo..asi tam nějakou parfemaci měli, nebo já nevím.. ten Daylong by měl být hypoalergenní přímo. Jinak panthenol a fenystyl mi na tu vyrážku taky vubec nepomáhaly.. :/ Já spíš postupně nabývám dojmu, že to není alergie,ale nějakej jinej typ přecitlivělosti. Jsem citlivá jak duševně, tak i fyzicky, tak jesli jsem si to třeba nenastartovala tenkrát v Chorvatsku, kdy mi to začlo poprvý.. to byl červen, jela jsem tam jak sejra a od rána do večera sluníčko.. a jak to jednou začalo,asi se to teď vrací furt.. takže třeba by i mně ten betakaroten pomohl,pokud to nemám přímo alergii, protože co mi potvrdili i v lékárně, tak vyrážka alergická vypadá jako kopřivka..což já nemám.. Jinak teda držim palce, ať ti ta fototerapie pomůže. Co jsem četla, tak tvoje projevy jsou teda horší než moje, já chvíli na slunci být můžu,než to začne.. takže hodně zdaru přeju

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kahrohlinka:

Já jsem jednu dobu měla i teorii, že za to může antikoncepce, že jí nesnesu, protože mi to začalo v době, kdy jsem jí začala brát.. Ale těžko říct. Příčinu mi vlastně nikdy nikod neřekl.

To je zvláštní, možná opravdu nemáš alergii, když se opálíš. Třeba by ti to ten betakaroten zlepšil, nevím no.. Já se ani neopálím.. Po deseti minutách na slunci se začnu drbat a kdybych tam byla déle, budu rudá a po hnědé ani památky Jakej Daylong pro miminka myslíš? Já mám Daylong Actinica, to je asi jiný, že?

Tak ať u toho doktora pochodíš a nějak ti poradí když tak dej vědět, co ti řekl..

arrow
profile_image
Kahrohlinka
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
15    0
Číst hodnocení

Reaguji na upírek: tak jsem domluvená, zítra k doktorce jdu. Jinak já nekoukala přesně, jak se ten Daylong jmenoval, ale lékárnice mluvila o tom, že tam je nějaký 50ml pro děti do 1 roku, a pak 100ml pro děti od 1 roku (snad do tří? nevím).. ten první stál 260 nějako, a druhý větší 380 tušim, nevím přesně.
Jinak jsem taky přemýšlela, jestli se nejdná o antikoncepci, ale tu jsem brala až v 15,5 letech, což bylo 3/4roku po prvním - fakt rapidním - projevu.. takže antikoncepce asi nic.. :/ No snad mi zítra poradí. Co se ale týče tý mastičky Kuterid, tak jsem si našla, co je ten kortikoid v něm a je to docela síla :/ ale něco, co opravdu zabírá, prostě potřebuju. No snad to bude doktorka, která vědět bude a neodejdu jen s "oblíbenou větou" Nechodit na sluníčko a schovávat se :/ ... a ještě jsem si vzpomněla, nevím, kdo to kde psal, jestli si to nebyla i ty, ale někomu pomáhá obklad z heřmánku či co.. Já doporučuju aloe vera jako zatím neúčinnějšího pomocníka při kožních problémech,ale na tohle jsem to ještě moc nezkusila..

arrow
Neprodává v Bazaru

hoj,
antikoncepcí to není, má to i moje 12tiletá dcera.. a ta ji fakt nebere Byla jsem v neděli na koupálku a tam, kde jsem se už opalovala dobrý, ale vzala jsem si jiný plavky a na neopákených místech mám strašnou vyrážku, ale fakt děsnou.. na tu mi pomáhá mazat fenistilem, třeba 10 x za den a chladit tvarohem.. děsím se Chorvatska, co tam bude, hold první 3 dny budeme na slunku jen minimálně, dopoledne a pak až navečer.. a eucerin s sebou, mám ho odzkoušení..
http://www.samoleceni.cz/4005800066382/eucerin-sun -gel-proti-sl.alergii-spf25-150ml-63849
H.

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na hradecanda:
Jj, doktor mi taky řekl, že je to blbost Ale nějaká léčitelka, co se zabývá čínskou medicínou (chodila jsem k ní s jinými potížemi) mi řekla, že by mi mohla antiko nějak oslabovat oragnismus a že tak může i pokožka reagovat na sluníčko citlivěji, než kdybych měla silnou imunitu a vše v organismu v pořádku. No radila vysadit, ale do toho po zvážení pro a proti nejdu.
To je fakt děsný, jaký je to sluníčko mrcha.. člověk by řekl, že když už jsi trochu opálená, je vše OK. No snad to v tom Chorvatsku bude dobrý a užiješ si dovolenou. Já raději nejedu ani k rybníku Eucerin mám taky (50+) ale na místa, kde jsem hodně citlivá, mi nepomáhá.. leda tak na nohy, které mám relaitvně "odolné"... no každý je jiný

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na upírek: loni jsme s dcerkou vypadaly jako exotky - obličeje, bříška, celé nohy a záda jako černošky a místa jako dekolt a celé ruce o půlku míň opálené - díky eucerinu 50.. No ale byly jsme celkem bez drbačky (vyrážka).. děkuju za přání, je smutný se takhle omezovat - škoda, sluníčko je tak krásná věc.. H.

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, jen doplňuji nové info, které jsem vypátrala:

napadlo mě projet i anglické webové stránky, jestli se nedozvím něco více, než třeba na českých. Projížděla jsem jich dost a kdykoli mi vyjely články o sluneční alergii, vždy tam byla zmínka, že alergii mohou vyvolávat i některé léky - mimo jiné i určité antikoncepční pilulky. Začala jsem pátrat dál a našla nějaké diskuse, kde se holky ptaly, zda by opravdu mohla hormonální kontraceptiva vyvolat alergii na slunce, všude psáno, že je to možné, u jedné odpovědi bylo doporučení podívat se do příbalového letáku té které antikoncepce a porovnat se seznamem látek, u kterých bylo zjištěno, že zvyšují citlivost na slunce (tento seznam zde:URL ). Já jsem si našla v obou typech antikoncepce, kterou jsem brala ethinylestradiolum (tedy jeden z hormonů), který se na seznamu vyskytuje několikrát, předpokládám, že se vždy jedná o pilulky proti početí. Konzultovala jsem se svou gynekoložkou a ta mi řekla, že jelikož mohou pilulky způsobovat pigmentové skvrny (chloasma) = je jisté, že zvyšují fotosensitivitu pleti a je možné, že mohou způsobovat / podporovat i sluneční alergii. Nicméně to nebylo přímo dokázáno ani vyvráceno. Když jsem jí řekla, že mám pocit, že jsem začala mít s alergií problémy v době, kdy jsem začala brát antiko (8 let zpátky), doporučila mi, abych ji vysadila a že uvidíme. Ačkoli můj kožař tvrdil, že je to nesmysl, mám toho už dost, tak jdu do toho... možná se tím zbavím i jiných problémů.

Třeba se tato informace bude někomu hodit.

Btw. na většině těch stránek psali i o té fototerapii - vyplatí se tedy vyzkoušet.

arrow
profile_image
Holly1
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka na to trpěla, čím víc se mazala, tím víc se osypávala.... kožařka jí řekla, že takhle reagujou opalovací krémy se sluníčkem, že má používat jen opalovací krémy s minerálními filtry. A alergie fakt zmizela. Poradila to další kamarádce s alergií a i u ní to zabralo. Tak na tom asi něco bude. Pohledaly jsme i na netu a i tam se o tom dá najít....takže za mě už žádné chemické opalováky

arrow
profile_image
Kahrohlinka
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
15    0
Číst hodnocení

Reaguji na Holly1: No a co když to vyleze i bez opalováku? .. Nevím, záleží asi na individuálním jedinci.. Každopádně je tu i dost zpráv o tom, že někomu to reaguje kvůli chem.složení jakéhokoliv krému, který na tělo používají... Je to zapeklitý..

arrow
profile_image
Tifi
od 15. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak prvních pár dnů pařáku mám za sebou a bohužel ne bez újmy:/ Kopřivka na stehnech, pupínky na ramenou a větší svědivé fleky na dekoltu Asi taky kouknu na složení mojí anti, páč s tím mám problém tak poslední 3 roky a to jsem zrovna měnila.

Jakým faktorem se mažete, abyste tomu předešly? Příp.jakou značkou?

arrow
profile_image
Stázinka
od 19. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky.Právě jsem se vrátila z Chorvatska a v mých 30letech mě postihla asi zřejmě moje první slunečni alergie.Jeli jsme jen na 5 dní a já 2den cítila že mě tak polechtává celé tělo ale jen tak občas a tak jsem si říkala,že to je ta slaná voda no a třetí den po slunění jsem přišla na pokoj a všimla jsem si že mám stehna zarudlá a jako by posetá jemnou vyrážkou jako by od kopřiv.ale to mě kupodivu nesvědělo ale na slunce už jsem nešla no a pak mě začalo svědět od kolen dolů kde jsem byla jen trošilinku červená.no a pak se k tomu přidaly i ruce od loktu dolů a pupík.no a myslím že to je ta alergie.každopádně ty partie co jsem si mazala 6 olejem nivea me tak svědí že si připadnu jak prašivá a tam kam jsem si mazala 15krém na dekolt a zada nic.na obličej sem dala50 faktor a ten taky nic.nikdy jsem nebrala antikoncepci a letos se mi uělaly i pigmentové skvrny v obličeji.takže antikoncepcí to asi nebude.teď jsem se stavila v lékárně a dala mi zodak ,ale váhám zda si ho vzít či ne.a mám teda pantenol talže po koupeli se tím nastříkám.Dovču jsme o den ještě zkrátili takže teď dám tělu oddech.a chci se zeptat kdy se zbavím té odporné svědivosti když to budu jen šplíchat tím pantenolem?nebo mám si raděj vzít i ten zodak?no a proč sem hlavně píši ,nikdy jsem toto neměla protože každý rok navštěvuji decentně solárium.kuže má zaprvé celý rok krásný nádech a za druhé jsem pak připravena na sezonu.no a letos jsem nechodila protože na to jaksi nebyl čas a je to tu.takže tak jak všichni nadávají na solárium já mohu jen doporučit.ano nic se nemá přehánět ale klidně jednou týdně na pár minutek není problém a 14dní před dovčou bych to zvedla na 2xtýdně.tak to dělám já.chodím do solária kde mají ty normované trubice podle EU. A nikdy nebyl problém.a každý rok chodím na kontrolu znamének a sám kožař mi řekl že je 1000xlepši chodit takto do solaria kde máte nastavený čas než ležet půl dne na slunci.protože spalování je to nejhorší pro kůži.Ale znovu podotýkám nepřehánět to se soláriem.

arrow
profile_image
Mandelinka
od 4. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Před dvěma lety jsem byla poprvé u moře a poprvé se potýkala s alergií. Dali mi v lékarně nějakou mast, pomohla, ale na sluníčko jsem nemohla. Vyrážku jsem měla v dekoltu a trochu na krku.
Včera (jak byla ta horka) tak se mi poprvé udělala doma a to mi stačilo vylézt ráno na hodinku ven na burzu. Vyskákala mi kolem krku, pod řetízkama, ty šly okamžitě dolů. Vypadala jsem, jak kdyby mě někdo škrtil. Na koupališti jsem byla ve stínu a se šátkem kolem krku, takže do večera zčervenání zmizelo, jen zůstalo svědění a myslím, že hrbolky na kůži. Zatím mažu mastí, co jsem si tenkrát přivezla z Chorvatska.
Dva měsíce dlabu Betakaroten a nic, k tomu na sluníčku jsem byla každou chvíli a opálená už taky docela jsem a stejně mi to naskočilo.
Vzhledem k tomu, že mám zahradnickou školu a práci v kanceláři asi taky celej život dělat nechci, ráda bych se vrátila k oboru, tak se před sluníčkem pořád schovávat nebudu moct...

Odpoledne jdu k obvodní, uvidíme co mi řekne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené