arrow
profile_image
Peťulinka20
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, potřebovala bych poradit
přítel je živnostník, dělá pro jednu instalatérskou firmu - sociální a zdravotní si platí sám. Šéf mu akorát zprostředkovává práci a odpracované hodiny mu poté zaplatí.
Šéf se ale rozhodl, že si je ,,pojistí,, tím, že s nimi uzavře smlouvu, aby od něj nemohli odejít jen tak. Ve smlouvě bude napsáno, že pokud budou chtít odejít tak mu to musí nahrásit min.2 měsíce dopředu a když odejdou dřív tak mu budou muset zaplatit 10 000Kč. Má na toto šéf právo , když jenom hledá práci a tu za něj pak dělá někdo jiný?

Šéf si může do smlouvy napsat, co chce. Otázka je, co mu jeho "zaměstnanci" podepíšou... Chápu to jako pojistku, co kdyby nasmlouval kšefty, počítal se svýma pracantama a oni mu pak třeba ze dne na den zdrhli? Myslím, že je to normální, protože já to mám ve smlouvě taky tak.

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V tomhle nejsem úplně kovaná, ale mně to teda nepřijde úplně košer. Vlastně se tím stírá rozdíl mezi živnostníkem a zaměstnancem (myslela jsem, že Schwarzsystem před pár lety zakázali - tudíž by taková dohoda měla být neplatná). Být jím, nic nepodepisuju, a už vůbec ne, když je tam taková pokuta.

arrow
profile_image
Peťulinka20
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

oni mu totiž odcházej lidi (zachází s dospělýma chlapama jak s malejma klukama), tak si ty zbyly chce tímto jakoby pojistit také mi pak přijde divné, že tedy musí mít živnosťák a platit si všechno sám

Cituji Peťulinka20: také mi pak přijde divné, že tedy musí mít živnosťák a platit si všechno sám

Tak jasně, lidi na živnost se zaměstnavateli vždycky vyplatěj, protože za ně nemusí odvádět daně

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak do smlouvy si může dát co chce , záleží na tom jestli mu to někdo podepíše. Samozřejmě pokud se přítel rozhodne takovou smlouvu podepsat, tak by měl mít jeho šéf třeba sankce, když pro něho mít kšeft nebude. Jinak není důvod, aby se přítel k něčemu takovému zavazoval.
Na jednu stranu chápu, že je asi nemilé, když má nasmlouvaný kšefty a řemeslníci mu ze dne na den nepřijdou a on to musí rychle řešit, ale na druhou stranu za ně nic neplatí, tak se nemůže divit. Ono taky ten šéf nese rizika s případnými reklamacemi a neproplacenými fakturami, takže to není jen o tom, že inkasoval kšefty. Řešení pro přítele je samozřejmě dělat sám na sebe, ale ono to nese všechno svá rizika. Musí mít už trošku jméno, že je šikovný a pak mít kšefty bude.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené