Ahoj holky,
docela by mě zajímalo jak u vás, u holek s nemocnou štítnou žlázou- sníženou funkcí, probíhalo otěhotnění- jak dlouho trvalo otěhotnět, šlo to bez problémů? Museli vám navyšovat dávku léků? Četla jsem, že jsou bohužel i časté potraty...

Já tedy zatím miminko v brzké době neplánuju (třeba až tak za 2 roky) 3.rokem mi léčí zánět štítné žlázy, beru Letrox 50 (půl tablety a 2x do týdne tabletku celou). Jsem neustále unavená a tak si myslím, že mi příště zase budou dávku navyšovat..

Díky za každé info

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám zvýšenou funkci, beru Letrox 50 4x týdně a Letrox 75 3x týdně. Jediné co vím, že když budu těhotná, musím okamžitě volat doktorce o upravení dávky (hned jak budu mít pozitivní test). Říkala mi, že bych neměla mít problémy s otěhotněním a pokud budu pod dozorem tak ani s těhotenstvím.
Jinak jsem začínala jako ty s Letroxem 50 a prostě to nepomáhalo, tak proto mám tuhle dávku, takže asi můžeš očekávat zvýšení. Hlavně dodržuj braní léků, ráno tabletku a pak půl hodiny bez jídla. Porušovala jsem to a výsledky dobrý nebyly.
Jinak kamarádka má stejné jako já dávkování a otěhotněla hned a je v pořádku, akorát musí být pod neustálým dozorem, ale výsledky má zatím v pořádku. Takže je důležité být pod kontrolou a pak to půjde. Bude to těžší, než u zdravých lidí, ale snad se není čeho obávat.

Reaguji na netík:
díky za info.
Nedávno jsem se dočetla, že vlastně tělo při této nemoci ani nemá sílu na otěhotnění(ale to je asi myšleno bez léčby, co?) Jinak doktorka mi také říkala, jakmile se těhu zjistí, ihned volat!
Co se týče dodržování pravidel, tak na to si dávám pozor... tu půl hodinu, někdy i hodinu...to mi problémy nedělá. Jen jsem fakt neskutečně unavená. Mám sto chutí si brát 3x týdne celou tabletku , schválně, co by to se mnou udělalo... Ale zase nejsem doktor, tak abych si neublížila. Jen prostě cítím, že už nejsem tak "svěží" jako po zahájení léčby, kdy jsem byla jak rybička.

Moje kamarádka má diagnostikovaný Hashimotův syndrom. Když ještě nebyla léčená, tak potratila. Po nasazení léků otěhotněla znovu a těhotenství i porod proběhl v pohodě.
Holčička je sice hyperaktivní, na což jí upozorňoval i gynekolog, ale jinak zdravá jako řípa.

Reaguji na True:
uf, takže při léčení štítné žlázy jsou pak děti hyperaktivní, no to potěš koště, to se mám na co těšit . Nebo to nebývá pravidlem?

Cituji True: Moje kamarádka má diagnostikovaný Hashimotův syndrom. Když ještě nebyla léčená, tak potratila. Po nasazení léků otěhotněla znovu a těhotenství i porod proběhl v pohodě.
Holčička je sice hyperaktivní, na což jí upozorňoval i gynekolog, ale jinak zdravá jako řípa.

podle mě v tomto případě šlo o chronickou tyroiditidu Hashimotova typu, tzn. autoimunitní onemocnění u kterého dochází k hyperfunkci tedy k zvýšené funkci šž, tady se berou zcela jiné léky než u hypofunkce, já osobně jsem měla BG nemoc - taky hyperfunkci (už jsem rok po operaci šž) a právě u neléčené hyper. jsou potraty, u hypo jsem nic takového neslyšela, určitě bude vhodné hlídat hladiny u endokrinologa.

Reaguji na Petrolejkaa:
Určitě o své únavě informuj svého endokrinologa a on by ti měl dávkování upravit.
Nebo zkus užívat L- tyrosin.
http://www.aminomax.cz/tyrosin-stimulant.php
Mé ségře to doporučil lékař a bere ho k Letroxu a je v pohodě.

URLjinak tady si něco o těhotenství a šž píšou

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petrolejkaa: Taky si myslím, že co se týče potratů, tak je to u neléčené ŠŽ. Jinak to bude v pořádku . A jinak tu únavu můžeš připisovat i počasí apod. ale určitě jí řekni, že se cítítš pořád unavená a třeba ti zvedne na jednu celou tabletu každý den - ale z krve se to pozná - já jsem teda rapidně změnila život a nakonec jsem zjistila, že únava nebyla ze štítné žlázy, ale z velké části i z mého života (spánek do oběda, pak sezení u počítače). Teď se probudím, zacvičím, dám čaj a jsem OK celý den.

Reaguji na Sára2:
Hashimot není ani hypo ani hyper. Jde o sřídání obou o to je teda děs běs.
Moje ségra i kámoška mají diagnostikovaného Hashimota, ale ségra bere Thyroxin a kamarádka Letrox. Tak se v tom vyznej!
http://www.bez-alergie.cz/autoimunitni-tyreoiditid a

Reaguji na True:
Budu tam volat, abych se objednala, tak se ihned zmíním, že jsem unavená.
Já tedy užívám hlívu ústřičnou, která by měla podporovat "svěžest organismu", ale určitě se v lékárně zeptám na tento přípravek.
Díky
Reaguji na Sára2:
Taky děkuji za příspěvek, pročtu a hodím si do oblíbených
Reaguji na netík:
já to s pohybem nemám moc růžové.. mám zařízený 90% home office, takže se moc hýbat nemusím a ráno sednu v půl 8. k počítači a když nejdu náhodou nakoupit, tak se zvednu až třeba kolem 5.odpoledne ...

Reaguji na True:
jo tak to už vím, tak to je asi ta nejhorší varianta - už jsem o tom tuším slyšela, u někoho je to dokonce tak, že týden mu buší srdce a nemůže spát a zhubne kilo a další dva týdny je tak unavený že celé dny prospí a 3 kila nabere, dokonce jsem četla právě na diskuzi šž, že jedna holka brala Letrox a k tomu Propycil (to je to samé co Thyroxin v bledě modrém)

Reaguji na Petrolejkaa:
hlavně klid, dnes má šž snad každá druhá žena (to jsou ty blbý antikoncepce), moje 12 letá dcera už 2 roky taky bere Letrox - no a já ho musím brát už do smrti, protože už štítku nemám ...,

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petrolejkaa: To je právě asi problém. Já jsem to takhle měla taky, ale prostě jsem dala do života trochu pohybu, ráno studenější spršku (pohyb ale v rozumné míře, aby to nebylo nebezpečné) a cítím se dobře, takže možná ta únava má možná kořeny i v životním stylu a počasí. Ale určitě to s ní prober, upozorni lékařku nato a ona zjistí z krve, jestli je příčina ŠZ nebo opravdu ten životní styl.

Jinak volala jsem teď se svou lékařkou a holky zjistila jsem, že mám sníženou funkci opravdu žejo, ne zvýšenou - když jsem byla malá měla jsem zvýšenou ale v pubertě se mi to asi přehouplo a ptala jsem se na to těhotenství a říkala, že je to nejen kvůli potratům ale má to výrazný vliv na IQ dítěte nebo na jeho řečnické dovednosti apod. Takže se nemusím bát, když budeme pod kontrolou budeme spokojení my i naše dítko

Reaguji na Sára2: Je pravda že když jsem HA vysadila najednou jsem měla krev naprosto v pořádku.

Reaguji na True:

Ahoj, zajímal by mě ten Thyroxin, jak tvé sestře vyhovuje? Já nyní beru Lerox 50, jsem unavená, spavá, suchá kůže, tloustnutí a nelze zhubnout a to jím ukázkově zdravě . Chtěla bych doktorce navrhnout, jestli by mi Letrox nezměnila na Thyroxin, prý se používá na znovuaktivaci metabolismu.............jsem jak chodící mrtvola, už celkem zoufalá ze svého stavu.....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené