arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na soukromé školky? Jaké máte požadavky na školku (programy, speciální strava,...)? Dala některá z vás dítě raději do soukromé školky i když mohlo do státní a proč? Jaké jsou vaše zkušenosti? Myslíte, že jsou lepší než státní?

Děkuji za přízpěvky

Já do soukromé školky chodila (jen do ní), takže nemám nějaké osobní srovnání, ale ségra pak chodila do státní.
Jediný rozdíl byl snad v tom, že nás tam bylo dost málo. Ve "velkáčích" nás bylo tuším pět, šest, takže nebylo moc si vybírat, s kým si hrát atd. Já se bavila myslím jen se dvěma holkama, protože ty ostatní byly takové nafintěné, kluci pro nás samozřejmě byli out A ti tam chudáci byli dva, takže měli akorát jeden druhého.
Prostor na hraní byl docela velký, co si pamatuju a bylo tam dost hraček, měli jsme tam asi tři tématický koutky, kde byla např. kuchyňka, kde jsme si hráli na kavárnu a tak. Venku bylo taky víc místa.
Měli jsme tam angličtinu, bavila mě, ale na ZŠ jsem ji pak měla až v 2. třídě, to už jsem to během toho roku zapomněla. Děti chodily do plavání, já měla po jedné lekci strach a už mě tam nedotáhli.
Ségra chodila do státní, určitě tam měli míň hraček a trochu menší prostory, chyběla teráska, ale jinak měli také angličtinu a plavání. Ale zato více dětí, jen její parta holek byla právě asi o šesti lidech, tedy to, co nás bylo v soukromé celkově.
Takže záleží... já bych své dítě do žádné soukromé školy (ani později) dávat nechtěla, protože si myslím, že ty státní jsou pořád dost dobré, hlavně tedy výběrové, pokud se zadaří a funguje v nich takové dobré soutěživé prostředí.
Ve školce jsem se nenaučila zavázat si tkaničku (proč, když byla vychovatelka na dvě děti?), navázat nějak vztahy s ostatními dětmi. Naučila jsem se půlku učiva prvního ročníku ZŠ, všechny základy počítání, psaní, čtení. Myslím, že žádné dítě nemělo odklad, někteří šli, i když měli narozeniny třeba v září, říjnu.

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rosemary: Když by mohlo do státní tak bych ho do soukromý určitě nedala. Zbytečně prachy navíc. Já chodila do státní a všechno v pohodě i tu anglinu nás tam učili, ale já se tam nenaučila skoro nic, protože mě to nezajímalo v 5 letech a nebyla sem sama. Asi bych svoje dítě nedala do takový tý školky, která se chlubí angličtinou a různý ty výukový programy. Za 1. bych za to nedala ty prachy co si o to řikaj ani za nic a taky si myslim, že v tomhle věku by si měli ty děti hlavně hrát a učit se až ve škole.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

naše chodí do státní, i když by mohla do soukromý, ale přijde mi to v tomhle věku zbytečné. Srovnání mám, stejně stará dcera chodí do soukromé, mají více kroužků,až je z toho všeho unavená, dle mě je přetežují. Jediný plus je, že je tam víc učitelek než ve státních.

chodí na 3 dny v týdnu a stojí to 12000 Kč, já radši budu tyto peníze investovat do školy základní.

arrow
profile_image
danza
od 7. 2. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dceru jsem měla ve státní i v soukromé, osobně jsem ale daleko spokojenější se státní školkou. Je to malá školka a máme výbornou ředitelku, která dětem neustále vymýšlí nějaký program, divadlo, galerie, přednášky, kihovny, atd.. Všechno je to o lidech, učitelích. Sháněj reference na konkrétní školky od rodičů, stav se ve školce, zeptej se. Kroužky mají jak ve státních, tak v soukromých školkách.

arrow
profile_image
danza
od 7. 2. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A je pravda, že v soukromé školce měli děti navíc tenis (pro tříleté děti mi to přijde zbytečné, navíc tenis neni zrovna ideální sport pro malé děti, musí se hodně kompenzovat a nejsem si úplně jistá, zda to s nimi trenér dělal), pak plavání(tam dcera nechodila, ale maminky si stěžovaly, že děti běhají po venku s mokrými vlasy) Je to i na tvém zvážení, jakéé kroužky jsou pro tvé dítě vhodné, nevim, jak staré máš dítě.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na danza: jj, oni mají v pondělí tenis, v uterý jezděj do aquapalace, streda prochazka po okoli, ct zumba a patek nevím......mně to přijde moc...

arrow
profile_image
Kelča
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elle11: Za 1. bych za to nedala ty prachy co si o to řikaj ani za nic a taky si myslim, že v tomhle věku by si měli ty děti hlavně hrát a učit se až ve škole.

Přesně tak, dcera chodila do státní a naprostá spokojenost. Syn chodí teď poslední rok před školou do té samé a je pokaždé natěšený, když tam má jít. Je to vše o přístupu k dětem a jak už zde bylo zmiňováno, většinou v soukromých školkách děti zahrnujou strašně velkým množstvím různých kroužků a aktivit a ty jsou strašně přetěžované. Mám 3 kamarádky, co jejich děti chodí do soukromých školek, protože ve státních je plno. Hlavně v okrajových částech Prahy není možné dítě do státní školky dostat tak neměly jinou možnost. Ale stojí to spoustu pěněz a rozdíl skoro žádný.

Děti sice zatím nemám, ale dala bych je do státní. Myslím si že učení si na základní škole užijí až až, ve školce by se měli hlavně pořádně zařadit do kolektivu, naučit se vycházet s ostatními dětmi a užívat si dětství. Soukromá školka mi zbytečná a tak trochu nevhodná. Je to teda školka od školky, ale ty soukromé často děti právě přetěžují a připadá mi, že pro ně mají nevhodné aktivity. Jako upřímně málé dítě a tenis? Nemohu se zbavit pocitu, že to je takový ten "snobský" sport pro děti z bohatých rodin. Vždyť děti by se u toho měly i bavit, což mi připadá, že u tenisu si moc legrace neužijí.

Cituji Rosemary: Jaké máte požadavky na školku (programy, speciální strava,...)?

V MŠ se kvalita služeb odvíjí od lidí, kteří v ní pracují, takže těžko paušalizovat. Moje máma učí ve státní MŠ.
Je jasné, že státní školky jsou vyhraněné pevnou provozní dobou a vcelku pevným denním režimem dětí, přijímají jen děti od určité věkové kategorie, mají nanormované přesné počty žáků na 1třídu/učitele, v případě MŠ, kde pracuje máma, nějaká individualita v jídelníčku dětí nepřipadá v úvahu, pže rozpočet školní kuchyně je opravdu nízký a hlídání všelijakých diet dětí při počtu cca 20hlav ve třídě je dost náročné. V tomto mají státní školky spíš devízu.

Přípravu dětí do ZŠ, kroužky (flétničky, angličtinu, výtvarku, plavání, logopedii), besídky, školy v přírodě, "táboření" ve školce přes noc, dětské kulturní programy atp. vedou, ale na většinu z nich přispívají rodiče, ovšem intenzita se odvíjí od iniciativy ředitelky a pracovníků školky. V tomto směru může být velmi dobrá i státní MŠ, tedy za předpokladu, že v ní pracují neflákající se učitelé.

Pokud bych jako rodič měla spešl požadavky např. na specializovanou sportovní nebo intelektuální aktivitu, speciální stravování, individuálnější přístup k dětem, možnost odložit dítě do školky, kdykoliv během dne nebo i v nižším věku než 3roky, tak volím raději specializovanou, soukromou mateřinku s dobrými referencemi, protože toto Vám ve státní nejspíš neumožní.

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji elle11: a taky si myslim, že v tomhle věku by si měli ty děti hlavně hrát a učit se až ve škole.

Souhlasím. Já co si pamatuju, že jsem se naučila ve školce státní, tak jsem se pak stejně znovu učila ve škole a k ničemu mi to moc nebylo, takže bych řekla, že na to "vzdělání" i na státní stačí..
Jinak se to liší školka od školky, je to hlavně o těch učitelkách a jejich přístupu k dětem - na špatné můžete narazit i v soukromé a naopak.. Takže hlavně milé, ochotné učitelky..
Já srovnat můžu jedině jídlo, což se taky liší, ale vím, že si nějaké objednávají předražené jídlo z restaurace, což mi příjde opravdu zbytečně vyhozené peníze... Takže bych vybírala školku s vlastní kuchyňkou nebo tak..
A jinak jsem pro státní, zaprvé bych ty peníze radši investovala potom do vysoké školy radši a myslím, že ve většině soukromých školek je malý počet dětí, tak si vyhrajou ve státní i o něco víc, jsou tam ve větším kolektivu, já bych to jako dítě uvítala víc..

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já sama zatím děti nemám, ale zajímám se kvůli kamarádce. Chtěla by dát chlapečka do školky a chce radši sokromou, právě kvůli těm kroužkům. Chce aby se už toho hodně naučil. Já si taky myslím, že by se to nemělo přehánět...ve škole je bude čekat učení dost. A hlavně je to teda celkem dost drahé, místo toho by ty peníze mohla ušetřit, až bude chtít na vysokou. A podle toho, co píšete, zas tak velký rozdíl mezi státní a soukromou školkou nebude, krom toho počtu dětí a věku, kdy tam berou.

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Monus: dováženou z hospody

tak to je mazec! za to bych jim teda takový prachy dávat nechtěla

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Majiiinka: A jinak jsem pro státní, zaprvé bych ty peníze radši investovala potom do vysoké školy radši a myslím, že ve většině soukromých školek je malý počet dětí, tak si vyhrajou ve státní i o něco víc, jsou tam ve větším kolektivu, já bych to jako dítě uvítala víc..

to máš pravdu. Tak se i to dítě lépe naučí chovat ve větším kolektivu, jako tomu bude na základce.

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Apperly: Ve školce jsem se nenaučila zavázat si tkaničku (proč, když byla vychovatelka na dvě děti?), navázat nějak vztahy s ostatními dětmi. Naučila jsem se půlku učiva prvního ročníku ZŠ, všechny základy počítání, psaní, čtení. Myslím, že žádné dítě nemělo odklad, někteří šli, i když měli narozeniny třeba v září, říjnu.

Tak to tam vlastně ty děti nenaučí nic praktického do života, ale v podstatě jde o 1. třídu
Nebo teda aspoň v té školce, co jsi chodila ty.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené