Máte někdo zkušenosti jak postupovat, pokud máte v paneláku souseda feťáka, který xkrát napadl svoji sestru (ta ho nikdy neudá) a chodí po domě, brble si pod nosem, že všechny nás pozabíjí, sestře začíná taky hrabat (teď ji zabavili děti, tak to s ní jde z kopce). Nebo musí napadnout někoho ze sousedů, aby se to začlo řešit? Nebo jde nějak preventivně se bránit?

arrow
profile_image
adrianaaa
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme bydleli vedle feťáka několik let. Bydlel s rodiči, věčně křik, hádky, vždy přijeli policajti odvezli ho a za chvíli opět přivezli. Po celém domu zápach toluenu, věčně pozvracený výtah...Nikdo s tím nic nedělal, nakonec jsme se odstěhovali my. Přeji pevné nervy, bohužel nevím jak se bránit, policie na něj byla krátká ....

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na luftrohra:

Dokud opravdu něco neprovede, policie na něj nemůže.
Chápu, že tobě jako sousedce může být jeho chování nepříjemné nebo z něj můžeš mít strach (zvlášť v momentální době všeobecné hysterie), ale ono je to v podstatě v pořádku. Nebylo by přece normální ani to, že by někoho zatkli jenom proto, že někomu jinému nepřipadá subjektivně jeho chování v normě. To by pak mohli preventivně zatýkat i lidi, který baví sledovat filmy plný krve nebo třeba napichovat motýlky na špendlíky...
Ale pokud by se z jeho bytu třeba šířil nějaký výrazný zápach (jak psala adrianaa), tak by se to dalo řešit v rámci nějaké stížnosti na místním úřadě, kde by to posuzovali jako přestupek proti společnému soužití. To samé vlastně platí i o nepřiměřeném hluku apod. Tak možná jedině takhle. Ovšem pochybuju, že zrovna to by k něčemu vedlo - jestli má ve zvyku se chovat asociálně, tak by si z toho těžko něco dělal.
Jinak "preventivní obrana" je trochu protimluv, ne Nemůžeš se oprávněně bránit něčemu, co ještě nenastalo a ani nastat nemusí. Já myslím, že zrovna v těchto dnech se na podobné věci budou lidi hodně soustředit jenom proto, že se médiím opět podařilo vytvořit atmosféru strachu, že je kolem nás plno psychopatů, kteří netouží po ničem jiném, než aby pozabíjeli co nejvíc lidí. Já mám na tohle svůj názor: Kdo se chce bát, ať se bojí (a takový se bude celý život něčeho bát, protože ono se vždycky něco najde) ... já už zůstávám u všech podobných věcí v klidu.

arrow
profile_image
blacksewen
od 10. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás v baráku řešíme totéž, už sepsané tři petice proti nim a nic se neděje. Válej se tu po chodbě a lidi se jich bojí, občas je vyvede policie ven a vzápětí se vrátí druhým vchodem zpátky. Odpověď rpg ve smyslu, že vodit si tu mohou koho chtějí. Výsměch.

Kdxž jsem byla malá, bydleli v našem domě feťáci (sladké devadesátky). Byla to podivná symbióza- znali jsme tu holku, kdxž dělala sociální pracovnici a nabrnkla si feťáka. Otěhotněla s ním, do domu se začali stahovat pochybné živly, měnilo se to, když někdo z nich zemřel. Po pár letech si na půdě udělali "kuchyň" na pervitin (krásně to vonělo po celém domě, a to myslím vážně), šlehali si na dvorku, pokud jim chyběla dávka, lítali po dvoře s nožem, jednou jsem cestou do školy oUklouzla po kaluži krve... Cca jednou za měsíc se volala policie (i oni si volali navzájem, pokud přišel hajzl zákazník), několikrát do roka byla noční policejní razie... Ale nebylo mozne to rozseknout úplně, protože "jsou dlouhodobe sledováni, aby policii dovedli k vyšším patrům drogové mafie".
Paradoxní bylo, že ti staří, původní feťáci byli tenkrát velice slušní lidé, kteří vždy zdravili, zalévali kytky v domě, kdxž někdo ze sousedů jel na dovolenou... Bylo šílené sledovat, jak to tyhle lidi dokázalo stáhnout k fyzickému dnu :/ a pro nás, co jśe tam tehdy vyrůstali, to byla dokonalá protidrogová prevence. Bohužel, nic se s tím udělat nemohlo.
Ještě mě napadlo- oni jsou majitelé toho bytu?

Jsou myslím v nájmu. Začíná z něj jít čím dál větší hrůza, takže sousedé to začínají řešit. Dřív byl aspoň občas vidět v norálním stavu, teď je neustále na něčem. Proto zjišťuji co se s tím dá dělat :-/ Naposledy na nás a sousedku s malými dětmi někdo zvonil 3x v průběhu noci, z okna nikdo vidět nebyl, v baráku taky ne, takže nejspíš "nějaký" soused co zazvonil a schoval se do bytu, jenže nejsou důkazy, že je to jediné individuum v baráku nestačí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené