arrow
profile_image
tterezka11
od 29. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, před 4 měsíci jsem vysadila po několika letech HA. Menstruaci mám nepravidelnou, silně se mi zanesla pleť a objevilo se akné, začaly mi padat vlasy...Doufám, že jsou to všechno jen přechodné problémy, než se mi ustálí hladina hormonů. Proto bych se chtěla zeptat, zda máte zkušenosti např. s bylinkami, které by mohly hormony upravit? Nebo máte nějaký jiný tip?
Děkuji

arrow
profile_image
jitkamus
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já se o toto téma taky zajímám, protože plánuju vysadit HA zhruba za rok, což bude po 11 letech užívání....předně začnu hned po vysazení užívat kúru v rámci gemmoterapie pí. Podhorné (tinktury z pupenů rostlin a stromů) - nikdy mne tato léčebná metoda nezklamala...konkrétně na srovnání hormon. hladiny se doporučuje ptačí jeřáb, lékořice, dub, černý rybíz-maliník a měsíček lékařský...všechny info si snadno najdeš na netu... potom také je dobré pít kontryhelový čaj, který srovnává hormon. hladinu a slyšela jsem i o přípravku Gynex, který dobře účinkuje..... tak snad Ti mé rady budou k užitku a přeju, ať se všechno brzo srovná

Ahoj, tady je k tomu diskuse:
https://www.omlazeni.cz/akne-a-hormonalni-17-1408-0 .html

Přidám ještě svoji zkušenost, bohužel ne optimistickou. Po vysazení HA před x lety brutální zhoršení pleti na obličeji i zádech. Nejprve jsem se to pokusila sama zvládnout kosmetikou, pitným režimem, různými doplňky apod., ovšem k ničemu to nebylo. Šla jsem na kožní a klasika, napsala nějaká léčiva a dodala, že budu muset být trpělivá a ať se dívám méně do zrcadla (fakt . Takže- používala jsem chvíli Isotrexin, zabral dobře, ale vysušoval- doplnila jsem hydratační péčí. Nechtěla jsem léčiva od kožní používat dlouho, abych si totálně nevysušila pleť, takže jsem nasadila kosmet. péči- Jarischova voda (popř. levandulová a hřebíčková voda od Hadka), krém Bioderma D.S (později Sebium akn) a čistící pleť masku Estée Lauder. Doplňky stravy- denoxinal, laktobacily, dologran. Čaj čistící od dr. Popova. To bylo všechno v začátcích, později jsem vyzkoušela i jiné zn. kosm. (např. Clinique, Payot, dr. Hauschka, La chevre - vše na problemat. pleť). Když to zkrátím, tak trvalo cca 2 roky, než se mi pleť vrátila do normálu. Záleží taky na tom, jestli jsi začala brát HA kvůli pleti a před HA jsi ji měla problematickou, pak je to složitější. Obecně-pokud je problém v hormonech, tak se musí srovnat vnitřní prostředí, aby se to odrazilo i na pleti. Na srovnání horm. se doporučují přírodní přípravky Gynex, Femigard apod., ale např. Gynex mi nepomohl vůbec. Ovšem je to všechno individuální.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené