arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
chtěla bych objektivní názory, jestli je rozumné pořizovat si pejska.
Určitě byste mi spíš doporučily kočku, hlodavce, plyšáka no vlastně asi cokoliv jiného, ale pejsek je prostě pejsek a já pořád nevím jestli jeho pořízení nebude spíš sobecký skutek...

Bydlím sama (v bytě) a nějak mi chybí zvířecí parťák. Od malička jsem byla na zvířátko zvyklá - andulky, křečci, králíček, kočka, pes.. ale vždycky tu byli rodiče nebo ségra a starali jsme se tak nějak všichni. Teď bude odkázané z 99% jenom na mě.
Největší problém mám s pracovní dobou. Dvanáctky na směny (2ranní,2noční). Kolegyně má pejska naučeného, že těch 13hodin co je doma sám prostě vydrží a nevyčurá se, ale tohle se mi právě nelíbí a přijde mi to jako hazard s jeho zdravím.

Venčení by u mě právě problém nebyl. Mamka pracuje 5minut od bytu tak o pauze vyběhne a vyvenčí, s tím počítá a těší se na to.. ale jde mí spíš o to, jestli je to řešení. Když si pořídím psa, tak se spoléhat na mamku (a otravovat jí) že se postará..

V praxi by to vypadalo tak, že já ho ráno před půl 6. vyvenčím, mamka kolem 11., pak po 15.h a já zase až dojedu domu. Takhle dva dny. Před noční by to takový problém nebyl. Než pojedu vyvenčím a mamka tam zajde kolem 21-22.h, pak předpokládám, že pejsek bude spát a do 7h ráno než přijedu tak vydrží..

Nebo se mám prostě smířit s tím, že dokud nebudu mít "normální" pracovní dobu, tak pejska mít nemam?

arrow
profile_image
xxxmissy
od 26. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejdřív jsem se lekla, já bych psa doma takovou dobu samotnýho nenechala. I když někteří to dělaji :-/. Ale ty to máš důkladně promyšlené a pejsek si na takový režim určitě zvykne a bude v pohodě. Když se mamka nabídla sama a nevadí jí to, neviděla bych v tom problém s takovým zodpovědným přístupem se bude mít u tebe pejsek určitě výborně

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Janča92: máš to dobře vymyšlené a kdyby mamka jednou nemohla/nechtěla dá se použít krabice s pískem

Rozhodně ne. Nápad s mámou je sice fajn, ale taky třeba nebude moct vždycky. Při 12ti hodinových směnách bych si psa rozhodně nepořizovala dokud v jedné domácnosti nejsou minimálně 2 lidé.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím že by to neměl být takový problém. Otázkou je, jak dlouho to bude mamku bavit. Pejsek není na pár let. Spíš by mi ho bylo líto že je tam celý den sám. Ten náš by se zbláznil být 12 hodin sám doma. Jakýho bys chtěla?

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak nejdříve jsem se vyděsila. Samozřejmě že kočka by byla asi lepším řešením. Ale máte to s mamkou dobře promyšlené, tak by to neměl být problém. Obzvlášť, pokud se mamka na to opravdu těší Mamka je v důchodu nebo ještě pracuje? Nemohla by si ho vzít přes den k sobě?

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Štěně takovou dobu pochopitelně nevydrží! Dospělý pes 13 hodin asi vydrží. Je to takové na hraně, ale vydrží. Krabice s pískem řešení není a nespoléhala bych na to. Pro psa je takové venčení nepřirozené, pes prostě není kočka.

Záleží na plemeni, které bys chtěla. Tady musíš vybírat s ohledem na svou práci a fyzické možnosti maminky. Upozorňuji, že pes se neptá, jestli jsi vyspaná, nemocná, chceš jít s kamarády do hospody...on potřebuje péči. Stejně tak tě může pes omezit v seznamování s chlapci, protože ne každý chlap zvíře snese.

Proč nechceš kočku? Jsou plemena, která se povahově blíží psům a pro kočku život v bytě takový trest není

Mimochodem je určitě dost majitelů, kteří jsou víc než 10hod mimo domov a jejich mazlíci nijak nestrádají, protože jim to jejich páníci dokáží vynahradit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na .Annette.: pejska jsme měli 12 let, takže o závazku víme Mamka si vlastního pořídit nemůže tak mi tvrdí, že bude ráda aspoň za tohle. Jelikož jsme obě pejskařky, chodíme venčit do útulku, tak se nebojím, že by to mamku přestalo bavit. I když je to jiné než vlastní. Na vlastního si ten čas budu muset vyhradit, kdežto když nestíhám tak do útulku nejdu,
Krabice s pískem nebo čůrací dečky...no mohly by být jen jako krajní řešení, ale co jsme měly prvního pejska tak ke stáří dostával dečky když byl doma sám, ale stejně to držel dokud to šlo. Měl prostě zafixováno, že doma ne.
Reaguji na haninkas: Mamka pracuje. Má kancelář cca 5 minut od bytu a během pauzy by vyvenčila. Navíc vedení nemá problém s tím, že si pauzu případně trochu protáhne Zdravotně je na tom dobře.

Cituji Sejkr: Stejně tak tě může pes omezit v seznamování s chlapci, protože ne každý chlap zvíře snese.

nooo... takového jsem už poznala, ale pro mě chlap co nesnese zvíře (obzvlášť psa) není chlap Navíc na to koukám trochu opačně. Jsem hodně samotářský typ a nejlíp je mi doma, pejsek je motivace co mě dokope vylézt z baráku
Ne že bych kočku nechtěla, i s kočičkou jsem vyrůstala (teď je jí 9let), ale jsou takové své, trošku nevděčné.. Jsem prostě pejskařka. Líbí se mi, že mě pes miluje i za hru se špinavou fuseklí (nadsázka prosím ) ale kočka na mě hodí podezřívavý pohled při pokusu jí nakrmit lososem Ale pro info, můžeš mi napsat, jaká kočičí plemena se podobají psům? My vždycky měli "jen" ty typické domácí.

Cituji Sejkr: Mimochodem je určitě dost majitelů, kteří jsou víc než 10hod mimo domov a jejich mazlíci nijak nestrádají, protože jim to jejich páníci dokáží vynahradit

No říkám si, že sice mám 2ranní+2noční, ale pak 4 volné dny tak mu to snad vynahradit dokážu..
Co se rasy psa týče.. tak sen je německá doga no .. ale nebojte.. s ohledem na situaci tak z papíráků dlouhosrstou čivavku (možná teda i dva sourozence), maltézák, bišon.. no a nebo hodně uvažuji o nějakým z útulku.. orientačně 10-15 kil..

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: no a nebo hodně uvažuji o nějakým z útulku.. orientačně 10-15 kil..

Nechceš si tedy vzít rovnou nějaké pejska z útulku, když tam stejně chodíš venčit? Aspoň si nějakého můžeš "osahat".

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na haninkas: no z toho utulku kam chodím tak prozatím ne.. jsou tam zlatíčka, ale převážná většina jsou ovčáci a velcí kříženci.. mají tam jen dva prcky.. 13letý jezevčík a cca 5 letý pinč, který byl z adopce už vrácen kvůli štěnání a ničení věcí v bytě.. sice si i starší pejskové zaslouží dožít doma, ale raději bych chtěla od miminka

Cituji Sejkr: Dospělý pes 13 hodin asi vydrží.

Jo, vydrží i déle - ale podle mne je rozdíl, pokud je to v nějaké výjimečné situaci ( můj pes musí 2 x ročně vydržet 15 hodin na trajektu ...tedy, nemusela by, ale ona na tu plínku prostě nepůjde ) , nebo jestli je to pravidelně - v tom druhém případě hrozí problémy s ledvinami.

Cituji Sejkr: může pes omezit v seznamování s chlapci, protože ne každý chlap zvíře snese.

Cituji Janča92: chlap co nesnese zvíře (obzvlášť psa) není chlap

Přesně tak Nebo dobrá, chlap to možná je, ale ať si hledá sobě rovnou sterilní bytost, která mu nepoškrábe kožený interiér v autě a neochlupatí černou sedačku
Spíš je horší to, že maminka si pejska nemůže v případě potřeby nouzově vzít k sobě ( alespoň tak jsem to pochopila ) - pejsek žije dlouho a někdy během těch let nastane situace, že se hlídání velice hodí. Až budete na to dva, bude dobře - ale dokud jsi sama, zvážila bych to. A když už pejska, tak malého - do 4 kg, abys jej mohla co nejsnadněji vzít sebou pokud možno všude.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: Spíš je horší to, že maminka si pejska nemůže v případě potřeby nouzově vzít k sobě

v případě nouze by mohla.. a kdyby to bylo něco malýho (na způsob čivavky) tak by si jí klidně mohla vzít na ty dva dny s sebou do kanceláře..
Ono jde o to, že ráda jezdí na krátké, ale časté dovolené, že si po práci ráda zajde s kolegyněmi posedět (tak 3x do roka), zaplavat atd. Tak právě nechce mít černé svědomí kdyby chtěla odjet. Ale občas jí to nevadí. I kolegyni hlídá fenku, když si jde třeba jenom nakoupit.. no, hlídá.. spíš se chodí pomazlit

Já jsem zastánce toho, že ne každý by měl mít psa, ale když je ta možnost, že bude pravidelně psíka venčit mamka, tak bych ti klidně poradila, ať si ho pořídíš Podle toho, že jsi ochotná takto přemýšlet a mamka je ochotná ho chodit venčit, se určitě bude mít dobře Dvě delší procházky s tebou a dvě krátké s mamkou budou dospělému psovi stačit, navíc když máš pak 2 dny volna, je to fajn, budete spolu celé ty 2 dny. Jen se štěňátkem bude trošku problém, protože to potřebuje chodit ven i co 2 hodiny...

Cituji jiiira: Jen se štěňátkem bude trošku problém, protože to potřebuje chodit ven i co 2 hodiny...

.. a naučit takové ty základní věci - trénovat odchody a příchody, brát s sebou mezi lidi, atd. Já na to měla dva týdny dovolenou, možná by se to pak hodilo i v tomto případě, ať má štěndo čas si na vše v klidu zvyknout. No a ještě než si jej pořídíš, tak si můžeš natrénovat, jestli se ti bude chtít chodit po noční ven - nastav si budík tak tři hodiny poté, co zaspíš a dej si pár km kolem baráku víš jak, ty přijdeš z noční utahaná, ale pejsek bude po ránu vyspinkaný a plný energie a byl by pomerně nešťastný, kdybys jej odbila s tím, že jseš K.O. po šichtě a že hry musí počkat, než se prospíš ( do oběda ) .... Tedy, až bude starší, tak ti možná bude za ten svatý klid vděčný, ale první 2-3 roky určitě ne. Možná i proto by byl vhodnější starší pejsek, no .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jiiira: navíc když máš pak 2 dny volna, je to fajn, budete spolu celé ty 2 dny.

4 dny volna tak se mu to snad vykompenzuje..

Cituji dadabus: Já na to měla dva týdny dovolenou, možná by se to pak hodilo i v tomto případě, ať má štěndo čas si na vše v klidu zvyknout.

jj s tím počítám

Cituji dadabus: No a ještě než si jej pořídíš, tak si můžeš natrénovat, jestli se ti bude chtít chodit po noční ven - nastav si budík tak tři hodiny poté, co zaspíš a dej si pár km kolem baráku

no chtít se nebude. ale i toho si jsem vědoma.. navíc, když vyvenčím po příchodu z noční, tak do dvou hodin než vstanu tak vydrží.. dospělý pes tedy, štěně těžko No a jinak se občas stane, že po noční spím i 3 hodiny, jdu večer znova a přežila jsem tak si troufám říct, že na nedostatek spánku jsem připravena..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené