Ahoj holky, už dlouho přemýšlím o tom, že jsem se svým studiem docela dost minula tím, co bych chtěla doopravdy dělat. Ráda bych se stala dulou, udělala si kurz a v budoucnu se tomu věnovala. Ale je mi 23 a vlastní děti ještě nemám, zkrátka nevím, jestli je možné stát se dobrou dulou ještě předtím, než člověk na vlastní kůži zažije vlastní porod. Mám prostě pocit, že je nutné nejdřív prožít ten zážitek než bych mohla začít radit ostatním. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo co si o tom myslíte? Díky

arrow
profile_image
Lyrinka
od 13. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím že je pro dulu lepší zažít vlastní porod.... a pozor, jako dula se pravděpodobně neuživíš. Duly to dělají jako vedlejšák při zaměstnání např. v ordinaci. Za jeden porod si berou cca 3 tis Kč. Jsou psychická podpora maminky. Musela bys takto odasistovat např. 10 porodů za mesíc aby se to to vyplatilo (musiš platit sociální a zdravotní, navštevovat maminku i před porodem - benzin atd). Jako vedlejšák dobré.

arrow
profile_image
Lyrinka
od 13. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ještě přidávám citaci od samotné duly :
"Práce duly je velmi náročná. Dula, která nastávající mamince přislíbí doprovod, drží většinou od ukončeného 37tt. tzv.pohotovost, což znamená, že je 24 hod.denně k dispozici na telefonu, že je schopna do 30ti - 60ti minut od zavolání kdykoliv vyjet k porodu, což obnáší vlastně pohotovost celé rodiny, protože duly většinou mají také své děti...Znamená to nedat si pivo, či víno k obědu, nevypínat mobil, event.si ho např. v kině dát na tzv.tichý chod a poočku sledovat, zda nesvítí ,na rodinné výlety vyjíždět pouze v dosahu porodnice, se sbalenou porodní taškou a počítat s tím, že se možná z výletu bude muset vrátit předčasně.
U porodu je dula s maminkou neomezenou dobu, někdy i více nocí, pokud ženu trápí poslíčci a dula vyjíždí k porodu opakovaně, než se porod opravdu rozběhne.
Při porodu dula stále o ženu pečuje, musí zůstat "v pohodě" a klidu za jakýchkoliv situací, protože jinak by její přítomnost ztratila smysl, což někdy znamená zcela potlačit vlastní emoce a potřeby, leckdy i ty fyziologické .
Dula vyjíždí k porodu převážně uprostřed noci, ne všechny duly mají k dispozici auto, není vyjímkou noční cestování vlakem,stopem, taxíkem, apod..(o tom bych mohla vyprávět
Rodina nikdy netuší, kdy se jim jejich maminka od porodu vrátí domů. Partneři dul musí být nesmírně tolerantní a pro věc zapálení, protože i oni jsou často do porodu vtaženi tím, že se musí akčně postarat kdykoliv a na neznámou dobu o celý chod rodiny, někdy dokonce dulu v noci k porodu odvážejí a sami jdou po té ráno do práce...
Málokterá dula si může po porodu vzít další den volna. Často jde ještě tentýž, nebo hned další den do práce, většinou ještě nevyspalá, neodpočatá, plná emocí. Samotným "dulením" se ovšem uživit nelze, a tak jsou duly většinou někde zaměstnané, nebo podnikají a nemohou si dovolit v práci zameškat více, než je nezbytně nutné.
Cena duly se pohybuje za tzv. "porodní balíček" od 2500 Kč do 6000Kč (hrubý příjem před zdaněním). Tato služba zahrnuje pohotovost před porodem (většinou 3-4 týdny),1 předporodní setkání, doprovod u porodu,1 poporodní návštěvu, telefonické konzultace v době před porodem a v šestinedělí. Když to srovnáme s tím , kolik jsme ochotní dát za údržbu počítače, nebo auta, kolik platíme v kadeřnictví, na kosmetice a uvědomíme-li si k tomu, že zážitek z porodu nás provází celý život, myslím, že každý musí uznat, že duly si opravdu neberou příliš."

zdroj: http://www.duly.cz/clanky/myty_kc.htm

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené