arrow
profile_image
donnie
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
tento rok maturuji a teď si tak nějak dávám dohromady kam si budu dávat přihlášky na VŠ. Toužím po psychologii, po klasické jednooborové "čisté" psychologii, ale samozřejmě vím, že přijímačky nejsou zrovna jednoduché a dostane se jen hrstka uchazečů. Proto přemýšlím, jaké "náhradní" obory zkusit. Informací z internetu mám dost, google používat umím Spíš by mě zajímali nějaké osobností zkušenosti se studiem oborů zaměřených na psychologii (mimo klasické zmiňované psychologie), na které je jednoduší se dostat (vím, že to nezní dobře, ale mám strach, i když se připravuji snad dobře)

Děkuji za případně odpovědi

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

na peďáku je obor Speciální pedagogika a psychologie. Je lehčí se tam dostat, se studiem zkušenost nemám

Asi bych zamířila spíš na školy, které jsou oborově podobné psychologii (speciální pedagogika, sociální práce...), než jít na "nejednooborovou psychologii". Protože dvouoborová psychologie ti ve výsledku budou hodně k ničemu.

Už teď mají absolventi "čisté psychologie" problém najít po škole práci, natož když to ještě nebude ani jednoobor...Především si uvědom, že absolvent dvouoboru nemůže ze zákona pracovat třebas ve zdravotnictví, u Policie nebo v poradnách, tedy všude tam, kde většina absolventů psychologie chce pracovat...

Jinak na pedagogické fakultě v Praze sice je obor psychologie-speciální pedagogika, ale dá se z něj pokračovat na jednooborové navazující magisterské studium psychologie, tedy je to bráno jako klasický jednoobor a nával je tam taky dost velký.

arrow
profile_image
donnie
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa: To právě vím, že se z dvouoborů nedá v budoucnu pracovat jako klinicky psycholog a podobně, ale přeci jen bych studium chtěla přiblížit k tomu, co mě baví. Pokud nevyjde to, co bych chtěla nejvíc

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na donnie: Chápu, že máš psycho vysněnou jako svůj obor, ale uvažuj také o poptávce na trhu. Opravdu vidíš nabídky práce pro lidi se vzděláním psychologa? Uplatníš se na trhu? Zkus i odlišný obor, pokud tě nějaký jiný baví.

arrow
profile_image
von.tease
od 16. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, já mám vystudovanou zmiňovanou spec.pedagogiku-psychologii na pedf uk. ten obor je koncipovaný tak, že můžeš dělat v poradnách (spec.ped, ped.psych., ale i třeba občanských a jiných z hlediska toho, že splňuješ nároky zákona o sociálních službách), ale třeba i ve školách (poradce, prevence atp.). na druhou stranu je potřeba říct, že z mého kruhu (bylo nás 20 v ročníku), jsme v oboru zůstaly 2. ostatní zvolili jiné cesty (nejvíce asi dodělání psychoterapeutického výcviku a následné posktování supervize nebo praxe s klienty - někdo tu zmiňoval, že pak nemůžeš dělat kliniku např. v nemocnici. to je pravda, ale na sebe dělat můžeš. v některých sociálních službách dělají terapii i sociální pracovníci, pokudmají výcvik. další uplatnění má řada spolužáků v personalistice a podobných oborech). spíš přemýšlej, co bys chtěla dělat, a pak hledej obor a školu, kde se to učí (jsou na to zaměření vyučující. protože "dělat psychologa" může taky znamenat celej den dělat vyšetření inteligence a předříkávat wechslerovy test nazpaměť .

Reaguji na donnie: Jasně, to je samozřejmě fajn, bavit se při studiu, jenže hledat pak práci a být klidně dva roky na pracáku už taková zábava není. Věř mi, je to krušné. Vím, o čem mluvím. Někteří mí spolužáci hledali práci klidně rok a to měli "čistou psychologii".

Být tebou zkusím speciální pedagogiku, je to hodně blízký obor, který má svoje uplatnění. I když i tam je nátřask. Musíš se připravit na to, že na každý humanitní obor, zvláště ten, který má nějakou budoucnost, nával bude a že to je obtížné se dostat. Já se na přijímačky na psychologii připravovala tři roky během střední..

Ahoj,
když jsi dobrá, tak si práci najdeš. Je to o celkové inteligenci, slušnosti, aktivitě během studia i mimo studium. Není to oborem, věř mi. Mám jednooborovou psy a během studia můžeš dopředu tohle všechno zvládnout. Je to o člověku

arrow
profile_image
Tesař
od 30. 5. 2022
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
jelikož se ve volném čase intenzivně vzdělávám ve psychologii, měl bych zájem o studium. Nikdy jsem ale neměl zájem o práci "psychologa" v klasické formě, proto bych se chtěl zeptat jak moc reálné by bylo chtít se živit v oblasti výzkumu/vědy. Na stránce muni ff je k magistru napsáno: "může profesně uplatnit jako vysoce kvalifikovaný odborník v akademické sféře, respektive v institucích zabývajících se vědou, výzkumem, vývojem a inovacemi a v profesi psycholog", ale nikde jsem nemohl najít bližší informace o zaměstnání. Byl by ode mne očekávaný doktorát? A nebo by stačil zájem a participace na výzkumu při studiu a následné ukončení magistrem?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
Tomáš Tesař

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené