arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už rok a půl bydlím v Praze, ale zjišťuju, že to tu není nic pro mě. Pocházím ze střední Moravy a do Prahy jsem se po skončení VŠ odstěhovala za prací.
V práci mám hodně zodpovědnosti a je hodně stresující, ale na druhou stranu mám vcelku slušný výdělek (na první zaměstnání po VŠ).
Nicméně mi v Praze chybí lidskost a zdravé mezilidské vztahy. Připadá mi, že se tu všichni honé jen za penězi.
Další věc je, že jsem tady za tu dobu co tu bydlím nenašla partnera. Pár mužů jsem poznala, ale nerozuměla jsem si s nimi. Všichni chtěli sex hned první večer a když jsem odmítla, tak už se neozvali.. Žádné randění a podobně.
Vážně uvažuju nad tím, že se odstěhuji do Brna. Sice odtamtud nepocházím, ale mám tam pár kamarádů, kteří tam žijí a jsou vcelku šťastní.
Co si o tom myslíte vy ? Uvažujete taky o stěhování z Prahy do Brna ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já v Brně žiju, ale myslím, že štěstí není o tom, kde žiješ. Štěstí má člověk v sobě. Je to spíš o postoji k životu. Taky nejsem původem z Brna, ale jsem tu spokojená a už bych se k nám na k Uherskému Hradišti nevratila. Na Brně mi vyhovuje na jednu stranu plno možností a na druhou stranu je to taková větší vesnice to naše Brno ))

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mystique: S tím plně souhlasím, že štěstí má člověk mít v sobě, jenže proto, abych byla šťastná potřebuji mít rodinné zázemí, dobrou práci a fajn lidi kolem sebe. No a to jsem v Praze dosud nenašla a začínám dost pochybovat jestli najdu v budoucnu. Roky mi ubíhají a žádný posun v soukromém životě nevidím..

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem sice rodilej pražák, ale tvý myšlenky a pocity dost chápu. Taky bych ocenila trochu klidnější a vesničtější život. Určitě i v Praze se dají najít skvělý lidi, ale co jsem slyšela na Moravě je to ještě úplně o něčem jiným. Já o stěhování neuvažuju, mám tu rodinu, přítele i kamarády, ale pokud jsi tu ještě "nezapustila kořeny", proč ne. Navíc bys to měla blíž domů. Co strávit pár dní u kamarádů v Brně at vidíš, jestli se tam fakt cítíš skvěle?

Vždycky jsem si myslela, že mám k Brnu blíž, než k Praze.
V létě jsme z Brna odjížděli do Chorvatska a šok, jaký jsem zažila z brněnského nádraží a nejbližšího okolí mne teda dostal! Byla jsem doslova zděšená a zhnusená ze špíny a divných, dost často opilých lidí.
Naproti tomu jsme v létě byli v Praze a tam se přece jen cítím nějak, řekla bych kulturněji.
K Jižním Moravanům mám celkově velmi blízko a myslím, že jsou daleko přátelštější, než Češi, ale mohli by s tou svojí, jak napsala mystigue - vesnicí - konečně něco udělat.

já jsem se z Moravy stěhovala do Prahy. V původním bydlišti si všichni tzv."hráli na Pražáky", honili se za značkovýma hadrama a dělali ze sebe kdovíco, nebyla jsem schopna tam najít uprřímné lidi kteří jsou sami se sebou v pohodě.
v Praze jsem našla klid, mám tady kolem sebe báječné lidi, kterým vyhovuje že nikdo nikoho neřeší a jsou sami sebou. Taky pracovní možnosti-konečně dělám co mě baví za fajn peníze a můžu se realizovat.
Osobně (vypozorováno za několik let) mám dojem, že v Praze není život lehký, velká konkurence , kdo je cílevědomý a pracovitý tak přijede sem. A lidi z moravských měst žijí v domnění "jóó vy tam v Praze", obvykle mají maloměšťácký komplex a jde to z nich hrozně cítit. Ty nejlepší lidi kteří mě podrželi v hodně těžkých dobách jsem našla v Praze. Možná štěstí, dobří i špatní lidé jsou všude. Ale tohle je můj pohled na věc

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě k té myšlence odstěhovat se z Prahy do Brna vedla návštěva u kamarádů v Brně. Do Brna jsem jezdívala i v minulosti a vždy se mi tam líbilo. Ale když jsem se rozmýšlela po škole, kam jít za prací, rozhodla jsem se pro Prahu. Jasně, v Praze člověk najde nejlepší pracovní uplatnění v ČR, je zde bohatá kultura, možnosti nákupů, atd. Ale město je plné stresu, každý někam pospíchá, lidé jsou tady bezohlední, každý se žene za co nejvyšším výdělkem, co nejexotičtější dovolenou..

No upřímně nevím, jestli je tvůj problém zrovna ve městě:.. Asi záleží kde bydlíš, já jsem z Dejvic a tady je to taková jedna velká, pražská vesnice, kde se potkávají různé generace stále stejných rodin.
To, že sis tu nezvykla a nenašla kamarády bych ale na město nesváděla. Upřímně, pokud jsem kdy poznala někoho přehnaně ambiciózního, obvykle to byl "naspeedovanej vesan", jak bylo napsáno na 1000 věcí... Náplava, která má snahu se dostat kariérně co nejvýš (což jsou asto i slováci). Když si to porovnám s rodilými pražáky, tak ti mi přijdou celkově trochu laxnější (čehož jsem i já důkazem- odmala mám všechno na dosah, kulturu, sport, cokoliv, nebyla taková potřeba o něco bojovat)
Na deuhou stranu, pokud tam přátele máš a tady ne, navíc se tu necítíš, tak se mi zdá ta změna rozumná :)

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda: Dejvice jsou krásná část Prahy. Důvod proč se mi v Praze nelíbí není v tom, ve které části Prahy bydlím, beru ji jako celek. Kamarády jsem si tu našla, bydlí tu kamarádí ze školy a našla jsem tu i nové (např. přes práci či sport). V tom problém není. Můj problém tady je ten, že se tu prostě necítím jako doma a bojím se, že ten pocit tady nikdy nepříjde..

Já bych řekla, že je to jako všude jinde. Praha je metropole a žije tu spousta různých lidí a většinou sem jezdí lidé za prací, proto se tady asi všichni tak honí. Brno je menší město a také klidnější, tak je jasné, že pokud tě láká město, ale nemáš ráda tak hektické město jako je Praha, tak je dobré se odstěhovat. Také bydlím v Praze a štve mě to tu, ale na druhou stranu si neumím představit, že bych žila jinde..Na druhou stranu. Žije tu hodně lidí z Moravy, kteří tady pracují, najdou si tu partnerku a také si ji vezmou a pak se odstěhují zpátky. (Znám takových případů) Záleží na jaká místa chodíš a s jakými lidmi se stýkáš. Pokud člověk chodí jen do místních barů, tak tady lásku asi moc nenajde Čím více anonymnější to město je, tím víc si tu lidé dovolí, ale pořád je to malé město a relativně se tu zná každý s každým, což v Brně bude asi ještě častější. Původně jsem z malého města (40.000 obyvatel) a mám tam kamarády a také se to tam mezi sebou pěkně střídá, pomlouvá atd atd, ale přikláním se k názoru, že co znám lidi na vesnici apod., tak drží více spolu a ti chlapi (jak kteří) mají trošku jiný postoj k té rodině. Říkat, že lidé v Praze jsou horší apod. to není pravda u všech zvlášť kvůli tomu, že tu žije tolik naplavenin. Jen je tu znát ten větší stres. Když třeba odjedu na delší dobu mimo Prahu a pak se vrátím, tak to na mě hned padne, ale pořád je to lepší, než třeba v Hong Kongu )

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: Děkuji za názor. Ve spoustě věcí s Tebou souhlasím. Pocházím z Olomouce a Brno je mi prostě blíž. Praha je na můj vkus už moc hektická a Olomouc se mi zdá malá, takže Brno bude asi tím ideálním středem pro mě Těch případů, kdy se páry stěhují zpátky na Moravu taky znám spoustu.. Chodím na různá místa, do restaurací, do divadel, na koncerty i do těch barů, ale láska pořád nepřichází.. Netvrdím, že tu jsou horší lidé než jindě v republice, lidé jsou všude stejní, ale tím jak je Praha velká a anonymní a každý se honí jen za mamonem, tak to se mi tady nelíbí. Otázkou pro mě je, zda se v Brně budu cítit líp..

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji luciquik: Co si o tom myslíte vy ? Uvažujete taky o stěhování z Prahy do Brna ?

Já jsem rodilá brňačka, do Prahy jezdím na dálkové studium. Vždycky, když přijedu, je mi tam úzko a jaksi klaustrofobně. Ty davy lidí, tlačenice, nacpané mhd, turisti...to z Brna moc neznám. I když je Praha krásná, tak pro mě jedině na víkendový výlet a honem zpátky do klidného Brna. Ale je to tím, že jsem zde vyrostla a mám tady silné vazby, možná i proto ten pocit, že bych nemohla žít nikde jinde v ČR.

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Fuzzy Bee: Děkuji Ti za názor. Já pocházím z Olomouce a proto si myslím, že se mi bude v Brně lépe žít než v Praze. Jak jsem psala výše, je to pro mě tak akorát velké město a lidé co tam žijí mi jsou bližší mentalitou a líbí se mi, že je Brno takové klidnější a není tam vše tak hektické a plné stresu jako tady v Praze..

Cituji truksajda: Náplava, která má snahu se dostat kariérně co nejvýš (což jsou asto i slováci). Když si to porovnám s rodilými pražáky, tak ti mi přijdou celkově trochu laxnější (čehož jsem i já důkazem- odmala mám všechno na dosah, kulturu, sport, cokoliv, nebyla taková potřeba o něco bojovat)


Jednoznačně. Pražáci ten kulturně-pracovní full service berou jako standard a nikam se moc nehoní..
Jako pražák odstěhovaný na vesnici, to vnímám zcela opačne - doteď jsem se nezžila s učitou vesnickou omezeností a vyhraněností vůci okolí. Nestěžuji si, mám to tu ráda a do Prahy se (asi) už nechystám. Ale ta pražská "open minded" atmosféra mi chybí.

Jej, já tady budu asi jediná nesouhlasit. Pokud jsi z Olomouce, tak si myslím, že se ti v Brně líbit nebude... Že v Brně nezná někdo tlačenice v mhd? Dovolte, abych se zasmála! Já jsem Brňačka a musela jsem se z Brna odstěhovat. Nelíbí se mi tu vůbec. Podivných individuí jsou tu mraky a mraky, neustále se tu investují peníze do hovadin - sochy, ohňostroje, zatímco nádraží je opravdu tristní, všude to velmi páchne, Petrov a Denisovy sady by bylo krásné místo, ale je to tam prosáklé močí a válí se tam opilá pubertální mládež. Cena mhd je předražená na to, co poskytují, neustále jsou tu výluky. Jestli tu chceš sehnat muže, tak ani Brno není značka ideál - je tu více žen, já tu osobně mám hrozně moc nezadaných milých kamarádek... Nejsou tu pořádně žádné hezké parky kromě Lužánek, kde je ale hrozně moc lidí a není to zrovna oáza klidu. Jediné velmi pozitivní je zlepšení stavu přehrady, tam to mám ráda. Nezadaných použitelných kluků tu moc neznám. A že by se tu oproti Praze lidi nehonili za penězi? Tak to určitě ne. Jestli ti chybí vesničtější prostředí, tak Brno určitě není vhodná volba. Když už někam kolem Brna, tak bych si vybrala Vyškov, to je pěkné město, blízko do Brna, tam si i myslím, že bys to vesničtější prostředí mohla najít. Já vždy říkám, že Brno je takový paskvil - nemá až takové výhody jako třeba Praha - lepší platy, více atrakcí a tak, ale zároveň nemá ani výhody malého města - klid, přátelštější lidi, menší kriminalita, vše rychle dostupné např. chůzí...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené