arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímavý dotaz. Zkusila jsem Brno i Prahu a musím říct, že v tom nevidím takový rozdíl. Spíš naopak, Praha je pro mě "kulturnější" než Brno, které mám spojené se špínou a bezdomovci v centru. Myslím, že je tam i víc možností potkat třeba lidi s jiným přístupem než tím "honění se za penězi". Je to vážně hlavně o lidech, na které narazíš a s kterými jsi v kontaktu. Chápu, že pokud máš vroucnější kamarády v Brně, táhne tě to tam, ale nakonec píšeš, že kamarády máš i v Praze. Já bych spíš doporučovala ten Olomouc, pokud jsi tam doma. A ten partner... tak ten fakt vůbec nevím, kde se líp hledá.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevím, jestli budu dostatečně objektivní, v Praze jsem nikdy nebydlela, ale navštěvuji ji poměrně často. Jsem Moravák a vždycky budu, Praha je sice krásná, kulturní, opravdová metropole, ale na druhou stranu je to taky hodně přetvářka, póza, shon, jejich životní styl mě neláká. Praha je neosobní. Brno je pravda oproti hl. městu vesnička, jak již bylo řečeno opravdu často velmi špinavá vesnička,ale i v Brně se dá krásně žít a být tam spokojená. Některé městské části jsou lepší, jiné horší, v centru si najdeš oblíbená i méně oblíbená místa. Je to asi taky o zvyku. Mě už třeba nádro nebo podchod nevadí. Jasně, je to hnus,ale prostě to beru jako součást Brna. Já bych tedy Brno nevyměnila! A co se týče mužů... Brňáci jsou stejní h.jzli jako kdekoli jinde a taky jim jde samozřejmě hlavně o sex na jednu noc I když vyjímky určitě existují. To ale není o městě, ale spíš o tom, v jaké společnosti se pohybuješ.

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cocodrilo: Děkuji Ti za názor. A kam jsi se z Brna odstěhovala ? Věř mi, že Praha na tom není o moc líp, co se individuí týče. I v Olomouci se jich dost najde.. Pěkné parky k životu moc nepotřebuji. V Praze jich je spoustu krásných, ale pracující člověk stějne nemá čas na to je pravidelně a často navštěvovat.. Brněnská přehrada je krásná, to musím uznat, je super, že se tam dá dojet v pohodě tramvají.
Správných nezadaných chlapů je obecně hodně málo, ale ze zkušenosti můžu říct, že těm co se odstěhovali do Prahy, tak se jim v drtivé většině případů pěkně zkazil charakter.. Za penězi se budou lidi honit vždy a všude, jen tady je to poněkud enormní. Ale proto se sem většina lidí stěhuje. Za prací, kariérou a výdělky.
Já se ale na žádnou vesnici stěhovat nechci, to jsi mě špatně pochopila. Rozhoduju se pouze Praha vs. Brno. Toť vše.

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sarlotka1: Díky za názor. Jasně, v Praze je nejvíce kulturních z akcí z ČR, ale za tou se dá dojet, to tu nemusím bydlet. Většinou za kulturou vyrážím do divadla, ty jsou v Praze skvělá, ale nebyl by pro mě problém si jednou za čas do Prahy na to představení zajet.. S tím souhlasím, je to hlavně o lidech, které máš kolem sebe. Vroucnější kamarády mám určitě v Brně. Měla bych to odtamtud i blíž k rodině do Olomouce, autem cca hoďku, což je super. Olomouc jako město miluju, ráda ji navštěvuju, ale bydlet tam už nechci z mnoha důvodů. Rozhoduju se opravdu jen mezi Prahou a Brnem.

arrow
profile_image
luciquik
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ivčáááá: Děkuji Ti za názor. Mluvíš mi úplně z duše. Já jsem taky Moravák každým coulem a z Prahy mám ten stejný pocit.. Prostě mi tu chybí ta vřelost, lidskost a radost ze života Mezilidské vztahy jsou tu hodně povrchní a všichni jsou permanentně ve stresu.. V každém městě najdeš horší a lepší části, věřím tomu, že i v Brně je jich dost. Jasně, Brno nelze srovnávat s Prahou, která je jednou z nejhezších metropolí na světě. Je to nádherné město. I kdybych se v budoucnu odsud odstěhovala, tak ji budu ráda navštěvovat. Al e mě jde předevšít o to, abych se v tom městě dobře cítila a byla tam šťastná a k tomu jsou pro mě důležitější mezilidské vztahy než architektura
Jj, to je pravda h_jzlíci se najdou všude, jen tady je jejich koncentrace poněkud vysoká Pohybuju se ve slušné společnosti, kdybych tyhle nabídky dostala někde v klubu, tak se tomu nedivím Ale kdyz te k sobe domu misto na rande zvou chlapy, kteri jsou inteligentni a maji vetsinou vystudovany prava, tak si rikam, ze je neco spatne..

Teda já docela zírám, ale fakt si myslím, že to je spíš k společnlsti, kde se pohybuješ, než o městě. Když si vezmu hajzlíky, kteří mě kdy nějak pro zisk podrazili, tak to byli vždycky ambiciozní lidé z venkova, a ne pražáci. Jo, ylo to v Praze, ale tyhle lidi považuju za náplavu, ne za pražáky.
Osobně jsem začala mít problém s lidma z gymplu, ze kterých se při nástupu na finančně výhodné obory (soukromky, ekonomka atp.) stali ambiciozní snobové s potřebou tahat si triko na ostatní. Naštěstí, mé tehdy nové okolí bylo tomu (ač teda z Prahy) na hony vzdálené- lidé kolem školy (filda), divadla... Teď je to cca 6. rok a musím říct, že v téhle společnosti se falt skoro nesetkám s takhle nevhodným chováním či povrchními vztahy. Naopak, přístupnost a ochota lidí je pro ně někdy a nečekaně přirozená.
Ale jak už jsem psala, ldyž čtu tvou motivaci, myslím, že ten krok bude rozumný. Láká tě to tam a zřejmě k tamní mentalitě máš blíže. Můj kamarád (pražák), se do Brna přistěhoval za snoubenkou, a naopak je tam právě pro tu mentalitu trochu nejistý- neupřímná a povrchní se mu zdá právě bodrost, nedodržování určitého distancu (já to mám také podobně). Takže z opačného pohledu- je to spíše o tom, co jak člověk vnímá, než jak to skutečně je. :)

Reaguji na luciquik: Já se přestěhovala do malého města -Rožnov pod Radhoštěm a tady už opravdu vnímám rozdíl v chování lidí - a nevnímám to jen já, ptala jsem se i starších a zkušenějších, co měli třeba srovnání Rožnov x Ostrava. V těch městech jsou obecně lidi víc ve stresu, víc spěchají... Tady jsem při práci byla pomalá, protože jsem tam nová, a paní nehnula ani brvou, i když poté musela někam utíkat. To jsem si jistá, že ve městě by mne v 90 procentech vynadali.
Individua jsou všude, to je pravda, jen v Brně jich je hrozně moc právě v tom centru. Na náměstí Svobody bych si na lavičku nesedla, když to tam vidím...
S těmi parky - no, to záleží na životním stylu, ale třeba maminkám na mateřské přijdou parky určitě vhod a v Brně, pokud nebydlíš na okraji, tak je to celkem zlé.
Ale pokud máš v Brně přátele, tak tě uplně chápu, že tě to tam láká. Je to jediné, co mi tu chybí, že v Brně jsem je všechny nechala a tady jsem opuštěná. Ale zas život mne poučil, že kamarádi přicházejí a odcházejí a není moc dobré se na nikoho upínat a radši se rozhodovat podle sebe.
Takže pokud ti něco říká, že chceš do Brna, udělej to Vždyť to nemusí být definitivní.

arrow
profile_image
sunrose
od 16. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Náplava, která má snahu se dostat kariérně co nejvýš (což jsou asto i slováci). Když si to porovnám s rodilými pražáky, tak ti mi přijdou celkově trochu laxnější (čehož jsem i já důkazem- odmala mám všechno na dosah, kulturu, sport, cokoliv, nebyla taková potřeba o něco bojovat)
Jakože ten kdo neni z Prahy nemá na dosah kulturu, sport ?

Reaguji na sunrose:

jestli je to na mě, tak ano, na tom přece není nic divného. Příklad- v Praze jsou desítky divadelních souborů, stovky, budeme -li počítat i soubory bez stálé scény. Jinde je třeba jen jedno divadlo v okresním městě. Není pak tak těžké vyhodnotit, kde je to pro člověka dosažitelnější. Jiná věc je, jak s tím pak dotyčný bude pracovat.

arrow
profile_image
Stěhování PS
od 11. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Stěhovací a vyklízecí služby pro Brno a okolí.
http://www.stehovanips.cz/

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná to ode mě bude znít trošku povrchně, ale já nemám ráda ty války mezi Pražáky a zbytkem, protože rodilý Pražák je většinou v pohodě člověk a těch je tady docela málo. Zbytek jsou náplavy ze všech koutů ČR i Slovenska. Někdy si říkám, jestli na tom Slovensku ještě nějací Slováci jsou, když slyším všude slovenštinu. Jako nemám nic proti Slovákům (mám část rodiny ze Slovenska a hodně přátel), ale někteří mě vyloženě pijí krev. Přijdou si sem za prací a ještě na nás remcají, co se rozdělení týče. Pokud chtěli být tak hrozně samostatní, tak ať si budují samostatnost u nich a nelezou sem a nestěžují si (jako to někteří dělají) nemluvím ani o tom, kolik sem přijede lidí, kteří si myslí, že jsou najednou v Praze a jsou světovější, než ti ostatní.

Pak tu je další věc a to ta, že já poslední dobou toužím se odstěhovat někam do přírody pryč z Prahy a ne moc daleko do města a trošku se toho bojím, protože když jezdím za rodinou na vesnici, tak mi ti lidé přijdou ještě divnější. U jedné babičky se spolu lidi moc nebaví, jen se pomlouvají a je tam podezřele moc sebevražd. U druhé babičky, kde mám velkou část rodiny jsou zase všichni více namyšlení, než ten Pražák. Šla jsem tam na jednu akci do hospody v létě a úplně normálně jsem se tam začala bavit s lidmi, s kterými jsem si jako malá dost vyhrála a ti lidi se se mnou bavili, jako kdybych za nimi přišla z jiného světa a v podstatě se mi posmívali za to, že jsem z Prahy. Nedalo se s nimi o ničem bavit. Rozebírali tam hrozné kraviny a všechny holky pomlouvaly jednu holku, která šla po dětěch na prsa a to jsem zírala, co tam padalo a ta holka tam potom přišla a oni na ní nejvíc ťuťu..Takže lidi jsou různí všude, akorát na té vsi si uprdneš a ví to všichni, ale asi zase opravdu záleží na místě. Někde jsou třeba milejší.

Praha je opravdu hektická, ale procestovala jsem toho po světě dost a jsou mnohem hektičtější místa, kdy mi Praha přijde skoro jako vesnice. Ano centrum je šílené, protože je tu moc velký turismus. Moc lidí, metro je také vytížené a člověk si musí dávat pozor na tramvaje, busy, auta.. ale klid se tu najít dá. Vlastně bych se nestěhovala proto, že jsou tu divní nebo sobečtí lidé, ale kvůli tomu klidu. Bydlela jsem v klidné čtvrti a teď se tu pořád něco staví, vypadá to hrozně a ten provoz aut..

Co se týče vztahů, tak je to složitější to uznávám. To dělá ta anonymita. Moji sourozenci a bratranci tu také nevydrželi, ale řekla bych, že je to proto, že oni bydleli odmala na vsi a v menším městě a přišli sem po vysoké, kvůli práci, ale to už se docela blbě zvyká. Já sem přišla po základce a celkem rychle jsem si tu našla svoje. Jenže je tu opravdu hodně lidí, kteří tu jsou dočasně a můžeš potkat kohokoliv. Je lepší hledat partnera skrz nějakou zábavu, než v baru. Moji sestře zase vadily kravaťáci, prostě chtěla toho normálního chlapa od ní a také se jí to podařilo, když se z Prahy odstěhovala. Také si tu nemohla nikoho najít. Ono je to asi hodně o lidech. Když máš kolem sebe lidi, partnera, tak je ti skoro jedno, kde žiješ..

Koukám, že téma je staré, tak by mě zajímalo, jestli se zakladatelka přestěhovala nebo ne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené