arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky máte některá zkušenost?
Je to povoleno pro tak mladé ženy? Když by mi podvázali vaječníky těmi kroužky,už tam nejsou hormony? .... Pokud odstranění vaječníků není trvale,je možné /podařilo se Vám/ otěhotnět?
Je mi 19,mám jedno dítě a představa,že bych měla brát třeba ještě 30 let HA nebo jiné hormony je šílená
Je nějaké jiné řešení? Další dítě neplánuji,ale nechtěla bych být úplně neplodná,kdybych třeba za 10-15 let ještě dítě chtěla...

Moc díky za rady,zkušenosti...

arrow
profile_image
4zelinka
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podvázání vaječníků se dělá až po 40 a dvou dětech, tak mi to řekli na gynekologii

HelliDior
Já mám tělísko Mirenu a jsem spokojená, Do ničeho jiného bych já osobně nešla (a to mám 2 děti) ,jsi mladá a určitě budeš chtít mít děti, tak abys potom neměla problémy.Tělísko jsem měla i mezi dětma (je mezi něma 9 let rozdíl) a otěhotněla jsem na první šup.

Cituji 4zelinka: podvázání vaječníků se dělá až po 40 a dvou dětech, tak mi to řekli na gynekologii

(Bohužel) jsem toto taky četla.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji rover: Já mám tělísko Mirenu a jsem spokojená,

Já jsem na to četla samý negativa - dělalo to v těle neplechu...a málokomu sedlo...
jak je to tam s těmi hormony?

Cituji Aysel: 4zelinka
podvázání vaječníků se dělá až po 40 a dvou dětech, tak mi to řekli na gynekologii

(Bohužel) jsem toto taky četla.

To jsou sv..ě

HelliDior
No, to jsou. Já jsem ten článek četla na prozeny.cz. Pod tím byla nějaká diskuze a právě se to tam řešilo (ty podmínky), proč si žena o tom nemůže rozhodnout sama.

HelliDior
Ano je pravda, že někomu to nesedne, ale mám kamarádky, které ji taky mají po dětech a jsou spokojené. Hormony tam asi nějaké jsou, ale HA bych už nechtěla. Brala jsem ji před 1 klukem (od 16-19) přibrala a ještě věčně zapomněla. Po porodu mi dal gyn.
Mirenu na 5let, potom další ,potom 2 mimi a teď mám 3rokem zase. Já fakt nemůžu na to nic špatného říct. Nepřibírám, nemám menstruaci, při styku mi to nijak nevadí, takže za mě

arrow
profile_image
linda 4
od 4. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám sterilizaci už od 37 let,ale po třech dětech......jinak se může provést i u mladších např. po dvou císařích,protože 3.císař je už rizikový....

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já už taky anti neberu ,ale vaječníky bych si podvázat nenechala,kor v 19 letech.třeba pak ještě děti budeš chtít?
taky nechápu co je na výhodu u toho tělíska že není menstruace? jako to jsou některý ženský takový že jim to vadí?jasně někdo má MS bolestivou,ale pokud není vůbec přijde mi to trochu proti přírodě.

a vždy je ještě další možnost např.kondom.žádné hormony,zapomínání,zdravotní nevýhody nic.

Cituji mariane: vždy je ještě další možnost např.kondom

Promiň, ale pobavila jsi mě. Už vidím, jak manželovi po 11letech (spíme spolu skoro každý den) budu říkat ať si nasadí kondom- to by asi koukal.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mariane: ,kor v 19 letech.třeba pak ještě děti budeš chtít?

Cituji HelliDior: Další dítě neplánuji,ale nechtěla bych být úplně neplodná,kdybych třeba za 10-15 let ještě dítě chtěla...

Sterilizovat jde i trvale a nebo se tam dají nějaké kroužky,které se pak sundají a můžeš otěhotnět... to jsem někde četla...

Cituji mariane: taky nechápu co je na výhodu u toho tělíska že není menstruace? jako to jsou některý ženský takový že jim to vadí?

Ano a myslím,že jich je dost.. Já na menstruaci nic úžasnýho nevidím...

Cituji mariane: ještě další možnost např.kondom

Jenže kondom musíš hlídat,musíš ho mít u sebe,nasazovat..hlídat si to..navíc teda já sex s kondomem nijak nepreferuju,není mi to příjemný,sex si s ním tolik neužiju... prostě to není ono... A jako dlouhdobé řešení to fakt nevydím,možná na nějakou jednorázovku,ale že bych toužila mít celý život sex s kondomem... :-/ ... a stresovat se,že otěhotním třeba ze spermatu na stehnu

Co ty kroužky?[u][/u]

Cituji mariane: taky nechápu co je na výhodu u toho tělíska že není menstruace? jako to jsou některý ženský takový že jim to vadí?jasně někdo má MS bolestivou,ale pokud není vůbec přijde mi to trochu proti přírodě.

Cituji HelliDior: Ano a myslím,že jich je dost.. Já na menstruaci nic úžasnýho nevidím...

Nápodobně. (Abych nebyla OT, radši nebudu rozebírat, co všechno, co děláme, je proti přírodě a stejně to děláme).

Cituji HelliDior: Co ty kroužky?

Cituji z doktorka.cz:
"A už tehdy před 10 lety mě dala lékařka na výběr jestli chci dočasnou sterilizaci(navléknutý kroužek na vejcovod a ten se dá případně zase oddělat) nebo trvalou sterilizaci.Proč bych se měla ještě 10 nebo 15 let ládovat HA?"

Takže bych tipla, že hormony tam nebudou.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

holky, podvázání vám nikdo v 19 neudělá, tedy jen v případě, že je to nutné ze zdravotních důvodů

ptala jsem se na to někdy v době, když mi bylo 30 - a v žádném případě ne (za což jsem ráda, bo teď bych zase dítě chtěla)

jediné, kdy mi to doktor schválil - ze zdravotních důvodů bylo, po amputaci děložního čípku - kdy se těhotenství nedoporučuje - ale zase se nezakazuje (jen je dost rizikové, nicméně se dítě donosit a porodit dá)

co se týká menstruace - podvázáním se neztratí - je pořád až do přechodu

A nebo si zjisti v jaké jiné zemi se to dělá i v mladém věku a zajed si tam.

Cituji HelliDior: Sterilizovat jde i trvale a nebo se tam dají nějaké kroužky,které se pak sundají a můžeš otěhotnět... to jsem někde četla...

Dle mého hloupost, při sterilizaci je přerušen vejcovod, a to buď elektrickým proudem, kroužky nebo svorkami anebo odstraněním celých vejcovodů. V kroužcích samozřejmě žádné hormony nejsou. Je to ale nevratný[u][/u] proces, otěhotnět bys pak mohla jedině pomocí IVF. V USA se v roce 2009 začala zkoušet metoda dočasného ucpání chámovodu u muže, v ČR se zatím neprovádí. Více např. tady .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené